Letenky do Vancouveru

Vancouver je najväčšie mesto v kanadskej provincii Britská Kolumbia a je známe svojím miernym oceánskym podnebím a krásnou prírodnou scenériou. V jeho metropolitnej oblasti žije približne 2,5 milióna obyvateľov. Vancouver je jedným z etnicky a jazykovo najrozmanitejších miest v Kanade, čo odráža jeho prisťahovaleckú históriu. Mesto žije bohatým kultúrnym životom s množstvom festivalov, divadiel a umeleckých galérií. Hospodárstvo mesta je rozmanité, so silnými odvetviami, ako je filmový priemysel, cestovný ruch a vyspelé technológie.

vancouver

Lacné letenky do Vancouveru

Prečo ísť do Vancouveru

Vancouver, perla západného pobrežia Kanady, je mesto obklopené prírodnými krásami, majestátnymi horskými štítmi a vlnami pokojného oceánu. Je to živé, multikultúrne mesto s bohatou históriou a modernou kultúrou. Vancouver je vďaka blízkosti hôr a oceánu známy prístupom k outdoorovým aktivitám, ako je lyžovanie, turistika a jazda na kajaku. Mesto ponúka aj širokú škálu umeleckých a kultúrnych atrakcií vrátane múzeí, galérií a živej hudobnej scény. Pre gurmánov je Vancouver rajom vďaka rozmanitej gastronomickej scéne, ktorá odráža jeho multikultúrne obyvateľstvo.

 • Prírodné krásy
  Vancouver je obklopený nádhernou prírodou vrátane hôr, lesov a oceánu, ktorá ponúka nekonečné možnosti na dobrodružstvo.
 • Kultúrna rozmanitosť
  Mesto je známe svojou multikultúrnou komunitou a ponúka bohatú zmes kultúr, jazykov a tradícií.
 • Gastronómia
  Vancouver je známy svojou rozmanitou gastronómiou plnou čerstvých morských plodov, ázijských vplyvov a farmárskych trhov.

Tipy na výlety vo Vancouveri

 • Stanley Park
  Preskúmajte tento obrovský mestský park s nádherným výhľadom, totemovými stĺpmi a množstvom turistických chodníkov.
 • Ostrov Granville
  Navštívte túto pulzujúcu umeleckú a trhovú oblasť s množstvom obchodov, galérií a bistier.
 • Hora Grouse Mountain
  Vydajte sa na tento neďaleký vrch za nádherným výhľadom na mesto a aktivitami, ako je lyžovanie a turistika.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Vancouver

Do Vancouveru lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane British Airways, Lufthansa a KLM, ktoré ponúkajú prestupné lety cez svoje európske základne. Priame lety zo Slovenska do Vancouveru nie sú bežné, ale cestujúci môžu využiť prestupné lety cez európske uzly. Air Canada, kanadská národná letecká spoločnosť, tiež poskytuje lety z mnohých európskych miest do Vancouveru.

Priame lety a lety s prestupom do Vancouveru sú k dispozícii z hlavných európskych letísk vrátane Londýna, Frankfurtu, Paríža a Amsterdamu. Zo Slovenska je možné cestovať s prestupom na týchto hlavných európskych letiskách.

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Vancouveru je medzinárodné letisko Vancouver, ktoré sa nachádza približne 12 km od centra mesta. Letisko je hlavným vstupným bodom pre cestujúcich z celého sveta a je vybavené modernými zariadeniami a službami.

Počasie a podnebie vo Vancouveri

Vancouver sa môže pochváliť jedným z najmiernejších podnebí v Kanade s teplými, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Letá sú zvyčajne príjemné s priemernými teplotami okolo 20 rokov. Zimy sú mierne s priemernými teplotami okolo 5 °C a občasným snežením. Vancouver je známy aj častými zrážkami, najmä v zimných mesiacoch, čo prispieva k bohatej zeleni a krásnym parkom.