Letenky do USA

Spojené štáty americké (USA) sú veľká federatívna republika v Severnej Amerike s viac ako 330 miliónmi obyvateľov. Je známa svojou kultúrnou a etnickou rozmanitosťou a krásnou prírodou vrátane hôr, prérií, púští a pobrežných oblastí. Hlavným mestom je Washington, D.C. Krajina je rozdelená na 50 štátov s vlastnými vládami a zákonodarnými orgánmi. História USA zahŕňa obdobie kolonizácie, americkú revolúciu, nezávislosť, priemyselnú revolúciu a občiansku vojnu. USA sú prezidentskou republikou s bohatým hospodárstvom založeným na priemysle, technológiách a službách. Krajina je kultúrnym centrom s celosvetovým vplyvom na film, hudbu, literatúru a umenie.

USA

Lacné letenky do USA

Prečo ísť do USA

 

Spojené štáty americké sú zaujímavou zmesou kultúr, životných štýlov a náboženstiev. Leťte s nami a zažite dobrodružstvo pri cestovaní po USA.

S približne 320 miliónmi obyvateľov sa USA radia na tretie miesto v rebríčku "najľudnatejších krajín sveta". Rovnaké miesto patrí USA aj v kategórii "Najväčšia krajina sveta" vďaka rozlohe 9 826 675 km2. Spojené štáty americké sa skladajú z 50 štátov a 1 federálneho územia (District of Columbia). Hlavným mestom tejto demokratickej federálnej prezidentskej republiky je Washington, D.C. Viac ako 80 % obyvateľstva hovorí po anglicky a menou je americký dolár (USD).

Poznáte všetky mýty o pevnosti Alcatraz, ktorá stojí na okraji San Francisca? Čítali ste v detstve príbehy o odvážnych zlatokopoch a aljašských lovcoch? Viete, koľko je v USA národných parkov? Videli ste film "Neónové srdce"? New Yorku? Hrali ste golf na najlepších greenoch na Floride? Nie? Čítajte s nami ďalej!

 • Jednoducho Amerika!
  Spojené štáty sú pojmom a priťahujú návštevníkov počas celej svojej existencie, od čias puritánskych kolónií až po súčasnosť.
 • Všetko väčšie
  Mrakodrapy, obchody, hamburgery, autá, sekvoje, kaňony... v USA je všetko väčšie, dokonca obrovské, a Európania sa nestačia čudovať.
 • Vonku
  Spojené štáty nie sú len metropola. Hovorí sa, že kto chce zažiť skutočný americký život, mal by ísť na vidiek. A najlepšie na juh.

Tipy na výlety v USA

 • Las Vegas
  Viva Las Vegas! Mesto hazardných hier, splnených snov a nekonečnej zábavy. Hoďte pár štvrťdolárov do všadeprítomných hracích automatov a skúste svoje šťastie.
 • Mount Rushmore
  Podobne ako Socha slobody, aj Mount Rushmore s vyobrazením štyroch amerických prezidentov je symbolom Spojených štátov - doslova skalným.
 • Pamätník a múzeum 11. septembra
  Pamätník a múzeum na mieste bývalého WTC v New Yorku slúži ako pripomienka útokov z 11. septembra 2001, ktoré navždy zmenili dejiny USA a sveta.