Letenky na Bahamy

Bahamy sú nezávislý štát v súostroví Lucayan v Atlantickom oceáne, juhovýchodne od Floridy a severovýchodne od Kuby. Hlavným mestom je Nassau na ostrove New Providence. Bahamy majú tropické prímorské podnebie s miernym, suchým obdobím od novembra do apríla a teplejším, vlhkým obdobím od mája do októbra. Bahamy sú známe bohatým morským životom, krásnymi plážami a príjemným podnebím. Ostrovy sú tiež obľúbenou destináciou pre medové týždne, jachting a ako miesto na natáčanie mnohých filmov a televíznych relácií.

bahamy

Lacné letenky na Bahamy

Prečo ísť na Bahamy

Bahamy, súostrovie viac ako 700 ostrovov a ostrovčekov v Atlantickom oceáne, sú synonymom tropického raja. Táto destinácia je obľúbená pre svoje krištáľovo čisté vody, biele piesočnaté pláže a širokú ponuku vodných aktivít vrátane šnorchlovania, potápania a plachtenia. Návštevníci Bahám môžu skúmať nádherné koralové útesy, objavovať bohatý podmorský život alebo sa vybrať na výlety na vzdialené ostrovy. Okrem nádherných pláží ponúkajú Bahamy aj bohaté kultúrne dedičstvo, ktoré sa prejavuje v hudbe, umení a na festivale Junkanoo. Hlavné mesto Nassau na ostrove New Providence je domovom historických pamiatok, rušných trhov a luxusných letovísk.

 • Krásne pláže
  Bahamy sú známe svojimi nádhernými plážami s bielym pieskom a tyrkysovým morom.
 • Potápanie a šnorchlovanie
  Tieto ostrovy sú rajom pre potápačov s nádhernými koralovými útesmi a bohatým podmorským životom.
 • Kultúrne zážitky
  Bahamy ponúkajú autentické kultúrne zážitky vrátane hudby, umenia a tradičného festivalu Junkanoo.

Tipy na výlety na Bahamách

 • Navštívte Nassau
  Objavte historické pamiatky a kultúrnu scénu v hlavnom meste Bahám.
 • Pozemný a morský park Exuma Cays
  Vydajte sa do tejto chránenej oblasti a užite si nezabudnuteľné šnorchlovanie a potápanie.
 • Pláž Pig Beach
  Navštívte tento jedinečný ostrov, kde si môžete zaplávať s miestnymi obyvateľmi - priateľskými divými prasatami.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Bahamy

Na Bahamy lietajú rôzne medzinárodné letecké spoločnosti vrátane európskych dopravcov, ako sú British Airways a Air France, ktoré ponúkajú prestupné lety cez svoje hlavné európske základne. Zo Slovenska sa na Bahamy nelieta priamo, ale cestujúci môžu využiť prestupné lety cez európske alebo americké mestá. Vďaka partnerstvám medzi rôznymi leteckými spoločnosťami je možné nájsť spojenie s minimálnym počtom prestupov.

Lety na Bahamy sú k dispozícii z mnohých európskych miest, napríklad z Londýna, Paríža a Frankfurtu, kde môžu cestujúci prestúpiť na lety smerujúce priamo na Bahamy alebo do blízkych amerických miest s ďalšími prestupmi.

Medzinárodné lety na Bahamy pristávajú predovšetkým na medzinárodnom letisku Lynden Pindling International Airport v Nassau, ktoré je hlavným vstupným bodom na ostrovy. Medzi ďalšie medzinárodné letiská patrí medzinárodné letisko Grand Bahama a letisko na ostrove Exuma.

Počasie a podnebie na Bahamách

Bahamy majú tropické prímorské podnebie s horúcimi, vlhkými letami a miernymi zimami. Teploty sa zvyčajne pohybujú od 24 °C do 32 °C počas celého roka, pričom najviac zrážok spadne v letných mesiacoch. Za ideálne obdobie na návštevu sa považuje obdobie od decembra do apríla, keď je suché počasie a príjemnejšie teploty. Ostrovy môžu postihnúť tropické búrky a hurikány, najmä v období od júna do novembra.