Letenky do Dominikánskej republiky

Dominikánska republika je karibská krajina, ktorá ponúka množstvo kultúrnych zážitkov a prírodných krás. Je ideálnou destináciou pre milovníkov pláží, histórie a dobrodružstva. Vyberte si s nami lety do Dominikánskej republiky a preskúmajte tento jedinečný exotický ostrov, kde sa Atlantik stretáva s Karibským morom, a spoznajte pamiatky zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, nádherné pláže a impozantné hory.

dominikanska-republika

Lacné letenky do Dominikánskej republiky

Prečo ísť do Dominikánskej republiky

Dlhé biele pláže, pestrý podmorský svet, azúrovo modré more, mangrovové lesy a nádherná príroda. To je Dominikánska republika! Ležte pod slnečníkom s lahodným kokteilom a vychutnávajte si karibskú atmosféru na najkrajších plážach. Či už si vyberiete Rincon, Bonita, Portillo, Las Terrenas, Bayahibe alebo Catalina Beach, určite zažijete nádhernú dovolenku. Ak vám viac vyhovuje príroda, budete sa cítiť ako v raji. V Dominikánskej republike sa nachádza 19 národných parkov. V parku Los Haitises môžete vo voľnej prírode vidieť havrany, kapustňáky, leguány, plameniaky a dokonca aj papagáje. Za návštevu stojí aj prírodná rezervácia Damajagua neďaleko Puerto Plata, kde nájdete nádherný súbor 27 vodopádov. Môžete sa vybrať na najvyššiu horu Karibiku Pico Duarte, ktorá leží v hornatej oblasti Jarabacoa. Dovolenku si môžete spestriť aj divokými karnevalmi a vášnivým tancom Merengue. Už ste si rezervovali letenky?

  • Exotika
    Nádherné pláže s bielym pieskom, krištáľovo čisté more a palmy, kam až oko dovidí. Dominikánska republika je malý raj.
  • Príroda
    Či už vás lákajú neprebádané džungle alebo hory, v nedotknutej prírode Dominikánskej republiky môžete zažiť množstvo dobrodružstiev.
  • Atmosféra
    Dominikánske mestá majú vďaka svojmu jedinečnému architektonickému štýlu a koloniálnym vplyvom svoje jedinečné čaro a atmosféru - najmä večer.

Tipy na výlety v Dominikánskej republike

  • Vodopády El Limon
    Navštívte úchvatné vodopády El Limon, ktoré ponúkajú úchvatný výhľad a nezabudnuteľný zážitok z jazdy na koni džungľou.
  • Santo Domingo
    Nenechajte si ujsť návštevu Santo Dominga, historického srdca Dominikánskej republiky, a objavte jeho bohatú históriu a kultúru.
  • Saona
    Potápajte sa na úžasných koralových útesoch Saona a pozorujte fascinujúci podmorský svet plný pestrofarebných rýb.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Dominikánsku republiku

Medzi obľúbené letecké spoločnosti, ktoré naši klienti využívajú na cestovanie do Dominikánskej republiky, patria Air France, Delta Airlines, KLM, ale aj Lufthansa alebo Condor. Viac informácií o jednotlivých leteckých spoločnostiach nájdete v odkazoch. Let do Dominikánskej republiky môže trvať až 20 hodín, preto si vyberte leteckú spoločnosť, ktorá vám najviac vyhovuje. Doprajte si pohodlie na krídlach Air France a KLM, využite špeciálne ceny Condor alebo si vychutnajte gurmánske zážitky na palube Lufthansy.

Cestujúci zo Slovenska si najčastejšie vyberajú let do Dominikánskej republiky z Letiska Václava Havla v Prahe. Zo Slovenska v súčasnosti nie je možné letieť priamo do Dominikánskej republiky a musíte počítať s tým, že budete musieť prestúpiť v Paríži, Amsterdame alebo Frankfurte. Do Dominikánskej republiky je možné letieť bez medzipristátia z nemeckého Frankfurtu so spoločnosťou Lufthansa. Ak hľadáte najlacnejšie letenky, neobmedzujte sa len na odlety z Prahy, ale poobzerajte sa aj po letiskách v susedných krajinách. Obľúbené sú lety z Viedne do Dominikánskej republiky, ale aj lety z nemeckých letísk ako Berlín, Frankfurt alebo Mníchov. Výhodné lety do Dominikánskej republiky môžete nájsť aj z Budapešti alebo z Krakova či Katovíc do Dominikánskej republiky.

Medzinárodné letisko Punta Cana je najrušnejším letiskom v Dominikánskej republike. Letisko sa nachádza približne 40 km od mesta Higüey v provincii La Altagracia na ostrove Hispaniola. Z letiska sa môžete odviezť autobusom Expreso Bavaro, ktorý premáva do mesta Santo Domingo. Cesta trvá približne tri hodiny. Ak máte namierené do niektorého z blízkych letovísk, použite miestny taxík.

Letisko Santo Domingo Las Americas je medzinárodné letisko v Punta Caucedo a nachádza sa približne 30 km od hlavného mesta Santo Domingo. Na letisko bohužiaľ nejazdí žiadna verejná doprava. Na prepravu z letiska si budete musieť zabezpečiť transfer. Môžete využiť službu hotelového transferu v mieste ubytovania alebo si vopred rezervovať transfer z letiska. Alternatívou je využitie miestneho taxíka.

Letisko Puerto Plata Gregorio Luperon je medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza približne 16 km od mesta San Felipe de Puerto Plata. Na letisko bohužiaľ nejazdí žiadna verejná doprava. Na prepravu z letiska si budete musieť zabezpečiť transfer. Môžete využiť službu hotelového transferu v mieste ubytovania alebo si vopred rezervovať transfer z letiska. Výber letiskových transferov nájdete tu. Prípadne môžete využiť miestny taxík alebo si prenajať auto.

Počasie a podnebie v Dominikánskej republike

Dominikánska republika sa môže pochváliť tropickým podnebím, ktoré zabezpečuje teplé a vlhké počasie po väčšinu roka. Obdobie od decembra do mája sa považuje za najlepší čas na návštevu vďaka príjemným teplotám a nižšej vlhkosti. Obdobie hurikánov, keď môže byť počasie menej predvídateľné, zvyčajne prevláda od júna do novembra.

Ako si vybrať správne letenky do Dominikánskej republiky?

Kupujete letenky prvýkrát? Nemusíte sa ničoho obávať! Výber letenky nie je zložitý. Vďaka nášmu jedinečnému online vyhľadávaču leteniek máte na jednom mieste k dispozícii ponuku leteniek od viac ako 650 leteckých spoločností a môžete ich v okamihu porovnať. Skôr ako začnete vyberať letenku, najprv si premyslite, odkiaľ a kam chcete letieť a ako chcete, aby vaša cesta prebiehala. Položte si otázku, či si vystačíte s príručnou batožinou, alebo potrebujete veľký kufor (zapísanú batožinu), či uprednostňujete priamy let, alebo chcete urobiť medzipristátie v cieľovej destinácii s prestupom. Najlacnejšia letenka nemusí byť vždy tou najlepšou možnosťou a môže sa stať, že si za ňu priplatíte ďalšie služby.

Ako sa dá najrýchlejšie letieť do Dominikánskej republiky?

Chcete byť na krásnych plážach Dominikánskej republiky čo najskôr? Nemôžete sa dočkať karibskej pohody a lahodných koktailov? Potom si vyberte najbližšie letisko a let s najmenším počtom prestupov a najkratším časom medzipristátia. Ak však máte čas, využite medzipristátia a spoznajte ďalšie miesta na ceste do exotických destinácií. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú bezplatné alebo zľavnené výlety, ktoré vám skrátia čas čakania na prestupný let. Na prehliadku pamiatok sa môžete vydať aj na vlastnú päsť, ale v takom prípade pozorne sledujte hodinky, aby ste nezmeškali prípojný let.

Ako kúpiť najlacnejšie letenky do Dominikánskej republiky?

Ceny leteniek do Dominikánskej republiky sa pohybujú okolo 15 až 18 tisíc korún. Ak budete mať šťastie, môžete uloviť výhodnú letenku za približne 11 tisíc. V prípade, že chcete kúpiť letenky naozaj lacno, musíte si ich rezervovať v dostatočnom predstihu. Letenky na poslednú chvíľu sú zvyčajne veľmi drahé. Naplánujte si kúpu leteniek aspoň 2 až 3 mesiace pred odletom. Najlacnejší spôsob nákupu leteniek je online, tieto letenky majú nižší transakčný poplatok, takže ušetríte. Na vyhľadávanie lacných letov použite náš jedinečný vyhľadávač letov, ktorý porovnáva lety od viac ako 650 leteckých spoločností. Ak potrebujete pomôcť s vyhľadávaním letov, kontaktujte našich špecialistov na letenky@studentagency.cz alebo nás navštívte v ktorejkoľvek z našich kancelárií v Prahe, Brne a Ostrave. Sme vám k dispozícii aj na viac ako 30 miestach STUDENT AGENCY/RegioJet Pointe po celej krajine.