Letenky do Punta Cany

Punta Cana je jedno z najnavštevovanejších turistických stredísk v Dominikánskej republike, ktoré sa nachádza na východnom pobreží rovnomenného polostrova Punta Cana. Táto oblasť je známa svojím tropickým podnebím s priemernými teplotami okolo 30 °C počas celého roka. Najobľúbenejšie obdobie na návštevu je od decembra do apríla, keď je počasie najstabilnejšie. Punta Cana je tiež známa svojimi nádhernými koralovými útesmi a bohatým podmorským životom.

punta-canaLacné Letenky do Punta Cany

Prečo ísť do Punta Cany

Punta Cana, letovisko na východnom cípe Dominikánskej republiky, je obľúbenou destináciou milovníkov karibského slnka, piesočnatých pláží a krištáľovo čistej vody. Tento tropický raj je ideálnym miestom na oddych na bielych piesočnatých plážach a objavovanie podmorského sveta pri šnorchlovaní a potápaní. Punta Cana ponúka širokú škálu aktivít, od prvotriedneho golfu až po dobrodružné výlety, ako je napríklad zlyžovanie a výlety do džungle. Mesto je tiež známe svojimi luxusnými rezortmi, lahodnou dominikánskou kuchyňou a rušným nočným životom. Vďaka priateľským obyvateľom a uvoľnenej atmosfére je Punta Cana ideálnou destináciou na oddych a vychutnávanie karibského životného štýlu.

 • Krásne pláže
  Punta Cana je známa svojimi dlhými bielymi piesočnatými plážami a tyrkysovým morom.
 • Vodné športy a dobrodružstvá
  Ponúka široké možnosti na potápanie, šnorchlovanie, plachtenie a iné vodné aktivity.
 • Luxusné letoviská
  Punta Cana je domovom mnohých luxusných rezortov, ktoré poskytujú nezabudnuteľné zážitky s prvotriednymi službami.

Tipy na výlety v Punta Cane

 • Vyhliadková plavba
  Vychutnajte si výlet loďou a obdivujte krásne karibské pobrežie z mora.
 • Navštívte Hoyo Azul
  Objavte tento nádherný prírodný modrý cenot obklopený tropickou džungľou.
 • Golfové ihriská
  Vyskúšajte niektoré z najlepších golfových ihrísk v oblasti, ktoré sú známe svojou krásnou scenériou.

Leteckí dopravcovia, ktorí obsluhujú Punta Canu

Do Punta Cany lieta niekoľko európskych leteckých spoločností vrátane Air France, British Airways a Lufthansa, ktoré ponúkajú lety s prestupmi v európskych hlavných mestách. Niekoľko charterových spoločností prevádzkuje aj sezónne lety priamo z európskych destinácií. Zo Slovenska nie sú priame lety do Punta Cany bežné, ale cestujúci môžu využiť lety s prestupom cez európske uzly.

Lety do Punta Cany sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Paríža, Londýna, Frankfurtu a Madridu s prestupmi alebo priamymi letmi rôznych leteckých spoločností. Zo Slovenska môžete cestovať s prípojmi cez nasledujúce európske letiská.

Hlavným letiskom v Punta Cana je medzinárodné letisko Punta Cana, ktoré je jedným z najväčších a najrušnejších letísk v Dominikánskej republike. Letisko je moderné a dobre vybavené na odbavovanie medzinárodných cestujúcich.

Počasie a podnebie v Punta Cane

Punta Cana sa môže pochváliť tropickým podnebím počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 28 °C až 32 °C. Najsuchšie obdobie je od decembra do apríla, čo je zároveň najlepší čas na návštevu. Obdobie dažďov trvá od mája do novembra, pričom sa občas vyskytujú tropické búrky. Vďaka svojej polohe na východnom pobreží sa však Punta Cana často vyhne najhorším dažďom, a preto je obľúbenou dovolenkovou destináciou po celý rok.