Letenky na Jamajku

Jamajka je tretí najväčší ostrov v Karibskom mori s rozlohou približne 10 990 km² a počtom obyvateľov približne 2,9 milióna. Kingston je hlavné a najväčšie mesto ostrova. Jamajka má tropické podnebie s teplom a slnečným svitom počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú od 25 °C do 30 °C. Ostrov má bohatú históriu ovplyvnenú španielskymi a britskými kolonizátormi a je známy svojím kultúrnym dedičstvom, ktoré zahŕňa vplyvy africkej, indickej a európskej kultúry. Jamajka je tiež svetoznáma výrobkami z cukrovej trstiny, banánov a kávy.

jamajka

Lacné letenky na Jamajku

Prečo ísť na Jamajku

Jamajka, srdce Karibiku, je ostrov plný života, kultúry a nezabudnuteľných zážitkov. Od upokojujúcich bielych piesočnatých pláží až po rušný mestský život a majestátne hory - na Jamajke je vždy čo nové objavovať. Jamajka je svetoznáma svojím štýlom reggae spojeným s legendárnym hudobníkom Bobom Marleym, ktorého uvoľnené rytmy môžete počuť po celom ostrove. Milovníci prírody môžu objavovať úchvatné vodopády, ako napríklad Dunn's River Falls, alebo šnorchlovať v priezračných vodách Karibského mora. Jamajka je známa aj svojou pikantnou a bohatou kuchyňou, ktorá je kombináciou afrických, európskych a miestnych chutí.

 • Reggae a Bob Marley
  Jamajka je kolískou reggae a domovom hudobnej legendy Boba Marleyho.
 • Krásne pláže
  Nádherné piesočnaté pláže a krištáľovo čistá voda sú ideálne na oddych a vodné športy.
 • Jedinečná kultúra
  Jamajka má bohatú históriu, ktorá sa odráža v jej hudbe, umení a kulinárskom dedičstve.

Tipy na výlety na Jamajke

 • Pláž Negril
  Relaxujte na jednej z najkrajších jamajských pláží, ktorá je známa dlhými úsekmi bieleho piesku.
 • Modré hory
  Vydajte sa na túru do Modrých hôr, ktoré sú známe kávovými plantážami a nádherným výhľadom.
 • Port Royal
  Bývalé sídlo britskej koloniálnej vlády bolo niekoľkokrát zničené zemetraseniami, ale fascinujúce pamiatky zostali.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Jamajku

Na Jamajku pravidelne lietajú medzinárodné letecké spoločnosti vrátane British Airways, Virgin Atlantic a Lufthansa, ktoré ponúkajú lety z veľkých európskych miest, ako sú Londýn, Frankfurt a Paríž. Zo Slovenska sa na Jamajku nelieta priamo, ale cestujúci môžu využiť prestupné lety.

Priame lety na Jamajku sú k dispozícii najmä z veľkých európskych miest, ako sú Londýn, Frankfurt a Paríž. Zo Slovenska sa na Jamajku uskutočňujú prestupné lety.

Hlavnými letiskami na Jamajke sú medzinárodné letisko Normana Manleyho v Kingstone a medzinárodné letisko Sangster v Montego Bay. Obe letiská poskytujú širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov a sú hlavnými vstupnými bránami pre návštevníkov ostrova.

Počasie a podnebie na Jamajke

Jamajka má tropické podnebie s teplým počasím počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú od 25 °C do 30 °C, pričom najteplejšie obdobie je od júla do septembra. Ostrov má tiež obdobie dažďov, ktoré zvyčajne trvá od mája do novembra, a obdobie sucha od decembra do apríla. Jamajku občas postihujú tropické búrky a hurikány, najmä v období od júna do novembra.