Letenky do Kostariky

Kostarika je malá stredoamerická krajina medzi Nikaraguou a Panamou. Je domovom nespočetných druhov rastlín a živočíchov, aktívnych aj neaktívnych sopiek a nádherných pláží. Okrem toho je Kostarika známa svojou dlhou tradíciou demokracie a mieru a je jednou z mála krajín na svete, ktorá nemá aktívnu armádu. Táto destinácia je obľúbená u turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a pokoj, a je známa svojou ekologickou politikou trvalo udržateľného rozvoja a ochrany životného prostredia. Heslom Kostariky je "Pura Vida", čistý život, čo skutočne dokonale vystihuje túto večne zelenú krajinu. Vyberte si z našich cenovo výhodných letov do Kostariky a aj vy budete mať príležitosť stretnúť priateľských miestnych obyvateľov, ktorí sa každý deň tešia zo života.

kostarika

Lacné letenky do Kostariky

Prečo ísť do Kostariky

Kostarika vás očarí svojou krásou. Ponorte sa do sveta hlbokých dažďových pralesov, obdivujte miestne sopky a užívajte si slnko na panenských plážach s bielym pieskom a osviežujúcim morom. Spoznajte kostarickú kultúru, ktorá je plná života, farieb a pre turistov nevšedných zážitkov. Kostarika vám ponúka príležitosť na dokonalú dovolenku, počas ktorej môžete relaxovať na plážach a zažiť dobrodružstvo pri trekingu dažďovým pralesom alebo splavovaní riek. Na svoje si prídu milovníci prírody a adrenalínu, ale aj pokoja a relaxu. Vyberte si s nami letenky do Kostariky a zažite dovolenku snov v tropickom raji.

 • Zelená krajina
  Kostarika je jednou z "najzelenších" krajín na svete, a to nielen vďaka dažďovým pralesom, ale aj vďaka každodennému životu a politike.
 • Kávový raj
  Jedným z najvýznamnejších a najväčších producentov kávy je Kostarika a tunajšie plantáže sú super tipom na výlet.
 • Pláže
  Tunajšie pláže si zamilujete vďaka krištáľovo čistému moru, bielemu piesku a palmovým hájom. Doslova dokonalá dovolenka.

Tipy na výlety v Kostarike

 • Sopka Arenal
  Návšteva aktívnej sopky Arenal vám poskytne nielen jedinečný zážitok, ale aj relax v termálnych prameňoch.
 • Národný park Manuel Antonio
  Prírodný park, kde sa dažďový prales stretáva s azúrovo modrým oceánom. Skvelé miesto na pozorovanie opíc a tukanov, ako aj na kúpanie.
 • Kávové plantáže
  Zistite, ako sa pestuje jedna z najlepších káv na svete. Strávte deň objavovaním tajomstiev výroby kávy od semienka až po šálku.

Leteckí dopravcovia, ktorí obsluhujú Kostariku

Medzi európskych dopravcov, ktorí lietajú do Kostariky, patria Iberia, Lufthansa, Air France a British Airways. Hoci priame lety zo Slovenska nie sú bežne dostupné, mnohí dopravcovia ponúkajú spojenia s krátkym medzipristátím vo veľkých európskych mestách, ako sú Madrid, Paríž, Londýn a medzi českými turistami najobľúbenejší Frankfurt.

Hoci priame lety zo Slovenska nie sú štandardné, dostupnosť letov do Kostariky z európskych letísk je široká. Medzi obľúbené medzinárodné letiská patria madridské Barajas, parížske Charles de Gaulle, londýnske Heathrow alebo osvedčené frankfurtské Rhein-Main.

Hlavným vstupným bodom pre medzinárodné lety do Kostariky je letisko Juana Santamaríu v hlavnom meste San José. Ďalším významným medzinárodným letiskom je letisko Daniela Odubera v Libérii, ktoré sa nachádza v blízkosti nádherných pláží Guanacaste.

Počasie a podnebie v Kostarike

Kostarika vás poteší svojím tropickým podnebím. Suché obdobie tu trvá od decembra do apríla a ponúka jasnú oblohu a slnečné dni. Obdobie dažďov, známe aj ako "zelené obdobie", prináša do krajiny sviežosť a živosť a trvá od mája do novembra. Napriek tomu je Kostarika známa predovšetkým svojím tropickým počasím a celoročným slnečným svitom.