Letenky do Havany

Havana, oficiálne Ciudad de La Habana, je hlavné a najväčšie mesto Kuby s približne 2,1 milióna obyvateľov. Mesto založili Španieli v 16. storočí a má bohatú históriu, ktorá je viditeľná v jeho architektúre a uliciach. Havana je známa svojím kultúrnym dedičstvom vrátane hudby, tanca, umenia a gastronómie a je domovom mnohých múzeí, galérií a divadiel. Je tiež dôležitým centrom vzdelávania a výskumu s niekoľkými univerzitami a výskumnými ústavmi. Havana je hlavným hospodárskym centrom Kuby s priemyselnými odvetviami zameranými na cestovný ruch, výrobu, stavebníctvo a poľnohospodárstvo.

havana

Lacné letenky do Havany

Prečo ísť do Havany

Havana, hlavné mesto Kuby, je mesto plné života, histórie a kultúry. Je známa svojimi farebnými koloniálnymi budovami, živou hudbou a historickými ulicami lemovanými historickými autami. Prechádzka po Malecone, dlhej pobrežnej promenáde, ponúka nádherný výhľad na more a mesto. Staré mesto Havana Vieja je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a nachádza sa tu množstvo historických pamiatok, ako napríklad El Capitolio a Katedrála svätého Krištofa. Havana je tiež známa svojimi autentickými kubánskymi barmi, kde si môžete vychutnať skutočne pravé mojito a legendárne kubánske cigary. Mesto je centrom kubánskej kultúry s bohatou históriou v oblasti umenia, hudby a tanca.

 • Koloniálna architektúra
  Havana je známa svojimi zachovalými koloniálnymi budovami a ulicami, ktoré vytvárajú obraz minulosti mesta.
 • Kubánska hudba a tanec
  Havana je kolískou kubánskych hudobných štýlov a tancov, ako je napríklad salsa, a preto je skvelým miestom pre milovníkov hudby.
 • Autentické kubánske zážitky
  Havana ponúka autentické kubánske zážitky od prechádzok po návštevu miestnych barov a ochutnávku kubánskych jedál.

Tipy na výlety v Havane

 • Navštívte Havana Vieja
  Preskúmajte historické centrum mesta so starými kostolmi, námestiami a úzkymi uličkami plnými kaviarní a obchodov.
 • Výlet na Malecon
  Prechádzka po tejto slávnej pobrežnej promenáde ponúka úchvatný výhľad na Karibské more a život mesta.
 • Ochutnajte kubánsky rum a cigary
  Navštívte miestnu pálenicu alebo si vychutnajte pravú kubánsku cigaru v jednom z miestnych barov.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Havanu

Priame lety do Havany ponúka niekoľko európskych leteckých spoločností vrátane spoločností Iberia, Air France, KLM a British Airways. Zo Slovenska priame lety do Havany neexistujú, ale cestujúci môžu využiť prestupy cez rôzne európske mestá, napríklad Madrid, Paríž a Amsterdam. Tieto spojenia poskytujú cestujúcim zo Slovenska pohodlný prístup do Havany.

Lety do Havany sú dostupné z rôznych európskych miest vrátane Madridu, Paríža, Amsterdamu a Londýna. Pre cestujúcich zo Slovenska sú lety s prestupom v týchto európskych leteckých uzloch najpohodlnejšou možnosťou.

Hlavným medzinárodným letiskom v Havane je medzinárodné letisko José Martího, ktoré sa nachádza približne 15 km juhozápadne od centra mesta. Letisko poskytuje rozsiahle medzinárodné a vnútroštátne spojenia a je hlavným vstupným bodom pre zahraničných návštevníkov Kuby.

Počasie a podnebie v Havane

Havana má tropické savanové podnebie, ktoré sa vyznačuje horúcimi, vlhkými letami a miernymi, suchými zimami. Najvyššie teploty v lete dosahujú v priemere 30-31 °C, zatiaľ čo v zimných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo 20-25 °C. Najviac zrážok spadne od mája do októbra, čo je zároveň obdobie hurikánov. Najlepší čas na návštevu Havany je od novembra do apríla, keď je počasie príjemnejšie a suchšie.