Letenky na Kubu

Kuba, ktorá sa nachádza v Karibskom mori, je známa svojou bohatou históriou, predovšetkým kubánskou revolúciou vedenou Fidelom Castrom. Kuba vás očarí svojou jedinečnou atmosférou, autentickou kultúrou a nenapodobiteľným rytmom salsy. Na ploche 110 000 km² nájdete nespočetné množstvo aktivít a miest, ktoré si môžete pozrieť. Mestá ako Havana, Trinidad a Santiago de Cuba ponúkajú jedinečnú atmosféru starých čias s farebnými budovami a americkými autami z 50. rokov. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, čo spolu s príjemným morským vánkom a teplou vodou vytvára ideálnu dovolenku pri mori.

kuba

Lacné letenky na Kubu

Prečo ísť na Kubu

Karibský pokoj, nádherné pláže, lahodné koktaily, vôňa cigár a objavovanie podmorského sveta. To je Kuba! Objavte krásu rušných ulíc Havany so živou hudbou a všadeprítomnými americkými kapelami. Milovníci pláží si zamilujú Varadero s takmer 20 kilometrami piesočnatej pláže. Kuba sa môže pochváliť aj nádhernou prírodou. Nezabudnite navštíviť údolie Viñales. Nádherný je aj národný park Cienaga de Zapata, ktorý si obľúbili najmä milovníci potápania a šnorchlovania. Kto by nepoznal slávnu Bahía de Cochinos alebo Zátoku svíň s krištáľovo čistou vodou a obklopenú koralovými útesmi. Kuba je krajina, ktorú si jednoducho zamilujete.

 • Atmosféra
  Kuba má atmosféru ako žiadna iná krajina na svete. Najlepšie si ju vychutnáte v uliciach Havany, kde vládne všadeprítomný pocit pokoja.
 • Rum a tabak
  Ak Kuba v niečom naozaj vyniká, je to jej vynikajúci rum a špičkový tabak, konkrétne skvelé miestne cigary.
 • Nenáročnosť
  Kuba stále nepatrí medzi tie destinácie, ktoré v lete praskajú vo švíkoch kvôli prílevu turistov. Využite to a zažite niečo úplne nové.

Tipy na výlety na Kube

 • Mesto Havana
  Navštívte starú Havanu a strávte deň medzi farebnými budovami, historickými autami a tradičnou kubánskou hudbou. Nezabudnite ochutnať pravý kubánsky rum.
 • Varadera
  Vydajte sa na krásne pláže Varadera, kde na vás čaká krištáľovo čistá voda a biely piesok. Ideálne miesto na oddych a šantenie vo vode.
 • Tabakové plantáže v meste Vinales
  Nenechajte si ujsť návštevu tabakových plantáží v meste Vinales. Pozrite sa, ako sa vyrábajú slávne kubánske cigary, a vychutnajte si malebnú prírodu.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Kubu

Každá letecká spoločnosť má svoje špecifiká a je len na vašich preferenciách, ktorá z nich je pre vás tá pravá. Naši klienti v súčasnosti uprednostňujú lety na Kubu so spoločnosťami Turkish Airlines, Air Canada, Air France alebo KLM. Môžete letieť aj so spoločnosťami Aeroflot, Air Transat, Alitalia, American Airlines, Eurowings, Finnair, Iberia alebo napríklad Virgin Atlantic.

Ponuka letov na Kubu je oveľa širšia, ak si ako odletové letisko vyberiete nielen Prahu, ale aj iné európske letiská, napríklad Viedeň, Budapešť, Mníchov, Madrid, Paríž alebo Amsterdam.

Na Kube je viac ako 30 letísk. Ak smerujete na Kubu z Európy, s najväčšou pravdepodobnosťou zamierite na letiská Havana alebo Varadero. Po príchode na ktorékoľvek z týchto letísk počítajte s tým, že sa zdržíte pri imigračnej kontrole. Nemusíte sa však obávať, celý imigračný proces je zvyčajne úplne bezproblémový.

Letisko Havana (Jose Marti International Airport, HAV) - Najväčším letiskom na Kube je medzinárodné letisko Jose Marti, ktoré sa nachádza asi 20 km juhozápadne od centra Havany. Priamo na letisko sa nedá dostať verejnou dopravou. Na zastávku verejnej dopravy sa môžete dostať pešo alebo taxíkom. Letisko Havana má 3 terminály. Pri ceste z Európy s najväčšou pravdepodobnosťou pristanete na termináli 3. Cesta taxíkom do centra Havany trvá približne 30 minút a bude vás stáť približne 25 USD.

Letisko Varadero (Juan Gualberto Gomez Airport, VRA) - Letisko sa nachádza približne 10 km od obľúbeného prímorského letoviska Varadero. Je to druhé najväčšie letisko na Kube, má len 1 terminál a prijíma vnútroštátne aj medzinárodné lety. Najlacnejšou možnosťou, ako sa dostať z letiska do centra Varadera, je použiť autobus. Denný lístok na autobus stojí 5 CUC. najpohodlnejšou možnosťou na cestovanie je použiť taxík. Cena taxíka z letiska do centra Varadera je približne 25 - 30 CUC.

Počasie a podnebie na Kube

Kuba sa môže pochváliť tropickým podnebím, ktoré je ideálne na návštevu počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 °C. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, zatiaľ čo obdobie od novembra do apríla je miernejšie a považuje sa za najlepšiu turistickú sezónu. Občas môžete očakávať dažďové prehánky, ktoré však zvyčajne rýchlo ustúpia a

Ako si vybrať správne letenky na Kubu?

Skôr ako začnete vyberať letenky, vyberte si letisko, ktoré je optimálne pre vaše plány. To, odkiaľ odlietate a kde na Kube pristanete, ovplyvňuje aj cenu vašej letenky. Na Kube je niekoľko medzinárodných letísk, ktoré môžete využiť. Ak chcete ísť z letiska priamo na pláž, vyberte si letisko Varadero. Ak chcete spoznať krásy kubánskeho hlavného mesta, potom si vyberte letisko Havana. Milovníci karibských ostrovov potom budú nadšení, keď pristanú na ostrove Cayo Coco. V súčasnosti nie je možné zakúpiť letenky na priame lety z Prahy na Kubu, z Brna na Kubu alebo lety z Prahy na Kubu. Pri výbere leteniek si tiež premyslite, či chcete najlacnejšiu letenku, alebo je pre vás výhodnejšie mať letenku vo výpredaji za slušnú cenu, ktorá vám ušetrí čas na cestách.

Ako kúpiť najlacnejšie letenky na Kubu?

Najlacnejšie letenky si môžete kúpiť online. Na vyhľadanie letenky použite náš jedinečný vyhľadávač leteniek, ktorý porovnáva ceny od viac ako 650 leteckých spoločností na jednom mieste. Pri výbere zadajte požadované parametre a porovnávač letov vám pripraví ponuku letov na mieru. Ak uprednostňujete osobný kontakt, napíšte nám na letenky@studentagency.cz, zavolajte nám na číslo 542 42 42 42 alebo navštívte jednu z našich pobočiek.