Letenky na Martinik

Martinik je ostrovný región Francúzska v Karibiku s rozlohou 1 128 km² a približne 375 000 obyvateľmi. Hlavné mesto Fort-de-France je kultúrnym a hospodárskym centrom ostrova. Martinik má tropické podnebie s priemernými teplotami okolo 26 °C počas celého roka. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, bujnými dažďovými pralesmi a bohatým kultúrnym dedičstvom. Miestne hospodárstvo sa opiera najmä o cestovný ruch, poľnohospodárstvo (najmä produkciu banánov a rumu) a obchod. Martinik ponúka širokú škálu ubytovacích zariadení od luxusných rezortov až po útulné penzióny, vďaka čomu je obľúbenou destináciou pre všetky typy cestovateľov. Ostrov je známy aj svojimi kultúrnymi festivalmi, ako je napríklad karneval, ktorý sa koná každý rok na začiatku jari.

martinik

Lacné letenky na Martinik

Prečo ísť na Martinik

Martinik, ostrov v Karibskom mori, ktorý je súčasťou Francúzskych Antíl, je známy svojimi nádhernými plážami, bohatou kultúrou a krásnou prírodou. Ostrov ponúka širokú škálu aktivít, od oddychu na bielych piesočnatých plážach až po treking v dažďovom pralese. Hlavné mesto Fort-de-France láka návštevníkov na živý trh, krásnu architektúru a historické pamiatky. Martinik je známy aj svojou vynikajúcou kuchyňou, ktorá spája francúzske, africké a karibské vplyvy. Navštívte tiež rumové plantáže, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva ostrova. Ochutnajte miestnu špecialitu, rum Agricole.

 • Krásne pláže
  Na Martiniku sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží v Karibiku s nádhernými piesočnatými plážami.
 • Bohatá kultúra a história
  Ostrov má bohaté kultúrne dedičstvo s vplyvmi afrických, francúzskych a karibských tradícií.
 • Prírodné krásy
  Martinik ponúka úchvatnú prírodnú rozmanitosť, od dažďových pralesov až po sopečné hory.

Tipy na výlety na Martiniku

 • Návšteva Mont Pelée
  Vydajte sa na túru na vrchol aktívnej sopky, odkiaľ sa vám naskytne nezabudnuteľný výhľad na ostrov.
 • Preskúmajte Jardin de Balata
  Navštívte túto krásnu botanickú záhradu, ktorá je domovom stoviek tropických rastlín.
 • Objavte Diamantovú skalu
  Plavba k tomuto pôsobivému skalnému útvaru v mori ponúka potápanie a šnorchlovanie medzi koralmi.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Martinik

Na Martinik lietajú najmä francúzske letecké spoločnosti, ako napríklad Air France a Corsair, s pravidelnými letmi z Paríža a iných francúzskych miest. Zo Slovenska sa na Martinik nelieta priamo, ale cestujúci môžu využiť prestupy cez francúzske alebo iné európske letiská. Medzinárodné letisko Martinik Aimé Césaire, ktoré sa nachádza v blízkosti Fort-de-France, je hlavným vstupným bodom pre medzinárodné lety na ostrov.

Lety na Martinik sú najčastejšie dostupné z Paríža, odkiaľ lietajú letecké spoločnosti ako Air France a Corsair. Cestujúci zo Slovenska môžu využiť spojenia s medzipristátím v Paríži alebo iných európskych mestách.

Medzinárodné letisko Aimé Césaire na Martiniku, ktoré sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Fort-de-France, je hlavným letiskom na Martiniku a hlavným vstupným bodom pre medzinárodné lety na ostrov.

Počasie a podnebie na Martiniku

Martinik má tropické podnebie s teplým a vlhkým počasím počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú od 25 °C do 30 °C. Najsuchšie obdobie je od decembra do mája, zatiaľ čo vlhšie obdobie trvá od júna do novembra, čo zahŕňa aj obdobie hurikánov. Vlhké obdobie prináša častejšie dažďové prehánky, ktoré však zvyčajne netrvajú dlho. Tropické podnebie a bohatý dažďový prales na ostrove poskytujú ideálne podmienky pre rozmanitú flóru a faunu, vďaka čomu je Martinik atraktívnou destináciou pre milovníkov prírody a outdoorových nadšencov.