Letenky do Cancúnu

Mesto Cancún sa nachádza na severovýchodnom cípe polostrova Yucatán v Mexiku a je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií krajiny. Mesto bolo pôvodne vybudované ako turistické centrum v 70. rokoch 20. storočia a odvtedy sa rozrástlo na veľké mesto s bohatou infraštruktúrou a širokou ponukou ubytovacích a zábavných možností. Cancún má tropické podnebie s horúcimi, vlhkými letami a miernejšími zimami. Najlepší čas na návštevu je od decembra do apríla.

cancun

Lacné letenky do Cancúnu

Prečo ísť do Cancúnu

Cancún, perla mexického Karibiku, je známy svojimi nádhernými bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovou vodou a rušným nočným životom. Táto obľúbená destinácia ponúka dokonalú kombináciu plážového relaxu a dobrodružstva. Návštevníci si môžu vychutnať šnorchlovanie a potápanie v podmorských jaskyniach a pri koralových útesoch, preskúmať starobylé mayské ruiny, ako sú Chichén Itzá a Tulum, alebo sa vybrať na výlety do neďalekých ekoparkov. Cancún je tiež východiskovým bodom na objavovanie ďalších krásnych destinácií na polostrove Yucatán vrátane ostrova Cozumel a Playa del Carmen.

 • Krásne pláže
  Cancún je svetoznámy svojimi nádhernými plážami s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou.
 • Mayská kultúra
  V blízkosti Cancúnu sa nachádza niekoľko významných mayských archeologických lokalít vrátane Chichén Itzá a Tulum.
 • Vodné športy a ekoturistika
  Cancún ponúka širokú škálu príležitostí na potápanie, šnorchlovanie a iné vodné športy, ako aj na spoznávanie svojej nedotknutej prírody.

Tipy na výlety v Cancúne

 • Návšteva Chichén Itzá
  Objavte jeden z nových siedmich divov sveta a preskúmajte starobylé mayské ruiny.
 • Isla Mujeres
  Vydajte sa na tento ostrov neďaleko Cancúnu a užite si pokojné pláže a šnorchlovanie.
 • Park Xcaret
  Ekologický park, v ktorom môžete preskúmať podzemné rieky a pozorovať miestnu faunu a flóru.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Cancún

Do Cancúnu lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane British Airways, Lufthansa a Air France, ktoré ponúkajú priame lety alebo lety s prestupom z veľkých európskych miest. Priame lety zo Slovenska nie sú bežné, ale cestujúci môžu využiť prestupy cez európske letecké uzly alebo priame charterové lety, ktoré počas turistickej sezóny poskytujú niektoré cestovné kancelárie.

Priame lety a lety s prestupom do Cancúnu sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Londýna, Paríža, Frankfurtu a Madridu. Zo Slovenska sú k dispozícii prípojné lety alebo sezónne charterové lety, ktoré umožňujú pohodlný prístup do tejto obľúbenej destinácie.

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Cancúnu je medzinárodné letisko Cancún. Toto letisko je dobre vybavené a obsluhuje veľký počet medzinárodných a vnútroštátnych letov, vďaka čomu je hlavnou vstupnou bránou do regiónu a ďalších destinácií na polostrove Yucatán.

Počasie a podnebie v Cancúne

Cancún má tropické podnebie s horúcimi a vlhkými letami a miernejšími zimami. Priemerné teploty sa pohybujú od 25 °C do 35 °C v letných mesiacoch a od 18 °C do 28 °C v zimných mesiacoch. Obdobie dažďov trvá od mája do októbra, s možnosťou výskytu tropických búrok a hurikánov. Najlepší čas na návštevu je od novembra do apríla, keď je suché a príjemné počasie na plážové aktivity a objavovanie.