Letenky do Mexika

Mexiko, federatívna republika pozostávajúca z 31 štátov, je jednou z najväčších krajín na svete a druhou najväčšou v Latinskej Amerike. S našimi lacnými letenkami do Mexika máte skvelú príležitosť spoznať krajinu, ktorá sa môže pochváliť 34 pamiatkami zapísanými na zozname svetového dedičstva UNESCO a zmesou starobylej a modernej kultúry, od aztéckych a mayských pyramíd a chrámov až po rušné, pulzujúce mestá. Rozmanitá geografia Mexika ponúka horské štíty a džungle pre dobrodruhov, ako aj nádherné pobrežie a luxusné letoviská pre tých, ktorí hľadajú oddych.

mexiko

Lacné letenky do Mexika

Prečo ísť do Mexika

Mexiko, krajina s jedinečnou kultúrou, históriou a krásnou prírodou, láka cestovateľov z celého sveta po celý rok. S našimi lacnými letenkami do Mexika zažijete fascinujúcu zmes tradícií a zábavy, od starobylých aztéckych chrámov až po moderný mestský život. Či už hľadáte dobrodružstvo v džungli, oddych na plážach Cancúnu alebo kultúrne chvíle v Mexico City, Mexiko ponúka všetko. Ochutnajte legendárne mexické špeciality priamo od miestnych kuchárov, užite si siestu pri mori a fiestu v nočných kluboch.

 • Gastronómia
  Mexická kuchyňa je nie nadarmo obľúbená na celom svete, ale len v Mexiku ju ochutnáte priamo od miestnych kuchárov.
 • Pamiatky
  Pozostatky starovekej aztéckej a mayskej civilizácie sa v Mexiku zachovali takmer nedotknuté. Skvelý tip na výlet pre dobrodruhov.
 • Fiesta
  V Mexiku vás nuda naozaj nečaká, život je tu plný zábavy. Zažite pravú fiestu v uliciach a zabávajte sa do sýtosti.

Tipy na výlety v Mexiku

 • Mayské pyramídy
  Vydajte sa po stopách starovekých pyramíd. Chichén Itzá a Teotihuacán vás ohromia svojou monumentálnosťou.
 • Pobrežie Mayskej riviéry
  Ak sa v Mexiku chystáte k moru, musíte navštíviť pláže Riviera Maya. Biely piesok a tyrkysová voda sú ako zo sna.
 • Mexiko City
  Preskúmajte Mexico City. Cez deň mesto plné kultúry, múzeí a tradičnej architektúry, v noci trblietavá metropola hudby a koktailov.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Mexiko

Medzi leteckých dopravcov, ktorí ponúkajú priame lety z Európy do Mexika, patria Lufthansa, Air France, KLM a British Airways. Mexiko je významnou destináciou, a preto sú spoje ponúkané z mnohých európskych hlavných miest, hoci zo Slovenska priamy let neexistuje. Prestupy sú najčastejšie v Amsterdame, Paríži alebo Londýne.

Mexiko je dostupné najmä z hlavných európskych letísk. Priame lety do Mexika sú najčastejšie z Londýna, Paríža, Amsterdamu alebo Frankfurtu, ktoré sú pre Čechov najdostupnejšie, s pravidelnými spojmi a širokou ponukou časov odletov.

Medzinárodné lety pristávajú na letisku Benito Juárez v Mexico City. Ďalšie významné letiská sú Cancún a Guadalajara.

Počasie a podnebie v Mexiku

Mexiko ponúka veľmi rozmanité podnebie. Zatiaľ čo na severe krajiny sú v lete veľmi vysoké teploty, na juhu môžete zažiť tropické podnebie s vyššou vlhkosťou vzduchu. Väčšina turistov uprednostňuje návštevu Mexika v období od decembra do apríla, keď je príjemne teplé počasie a neprší tak často ako v lete.