Letenky do Bangkoku

Bangkok, hlavné mesto Thajska, je dynamická metropola známa svojou bohatou kultúrou, trhmi, pôsobivými chrámami a priateľskými ľuďmi. Metropola, v ktorej žije približne 10 miliónov ľudí, sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami vrátane veľkolepého kráľovského paláca a budhistických chrámov, ako sú Wat Arun a Wat Pho. Mesto je tiež srdcom thajského kráľovstva, a to z historického aj kultúrneho hľadiska. Zatiaľ čo trhy a štvrte ako Chatuchak ponúkajú autentické nákupné zážitky, luxusné nákupné centrá ako Siam Paragon ukazujú modernejšiu a sofistikovanejšiu stránku mesta.

 

Bangkok

Lacné letenky do Bangkoku

Prečo ísť do Bangkoku

Ochutnajte skutočnú Áziu! Navštívte hlavné mesto Thajska Bangkok. Mesto, ktoré je domovom viac ako päťsto chrámov. Ak by ste sa mali rozhodnúť navštíviť len jeden, potom nesmiete vynechať Kráľovský palác, ktorý sa nazýva aj Veľký palác a bol miestom, kde dlhé roky prebýval thajský kráľ. Ďalšie chrámy, ktoré odporúčame vidieť, sú Wat Phra Kaeo, chrám Wat Traimit s najväčšou zlatou sochou sediaceho Budhu alebo Wat Pho s obrovskou sochou ležiaceho Budhu. Ak chcete zažiť trochu romantiky, prenajmite si loď a prevezte sa po rieke Chao Phraya, navštívte pestré trhy alebo sa prevezte typickým thajským tuk tukom.

 • Chrám Wat Arun
  Symbol Bangkoku a Thajska ponúka nádherný výhľad na mesto a rieku Chao Phraya a je obľúbeným miestom turistov.
 • Mesto nákupov
  Centrum MBK je jedným z najnavštevovanejších miest na nakupovanie v Ázii. Ponúka široký výber tovaru a je ikonou moderného Bangkoku.
 • Plávajúce trhy
  Trhy ako Damnoen Saduak sú pre Bangkok jedinečné, na nich plávajú predajcovia na malých člnoch plných exotického ovocia a potravín.

Tipy na výlety v Bangkoku

 • Kráľovský palác
  Kráľovský palác so svojou monumentálnou architektúrou a posvätným smaragdovým Budhom je zážitkom na celý život.
 • Plavba po rieke Chao Phraya
  Výlet loďou vám poskytne úchvatný pohľad na nočné mesto a predstaví vám Bangkok z úplne inej perspektívy.
 • Kvetinový trh
  Návšteva trhu Pak Khlong Talat vás obklopí ohromujúcim množstvom vôní a farieb a predstaví vám čaro miestnej kultúry.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Bangkok

Medzi obľúbené letecké spoločnosti, ktoré zvyčajne lietajú do Bangkoku, patria Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines alebo Eva Air. Let do Bangkoku trvá približne 15 až 24 hodín s prestupom. Výber leteckej spoločnosti závisí od vašich preferencií, preto si prečítajte viac informácií o leteckých spoločnostiach v letáku. Qatar Airways vám ponúkne luxus 5* leteckej spoločnosti, Emirates vám ponúkne pohodlie letu a Turkish Airlines vám ponúkne dobrú cenu a služby.

Z českých letísk si na cestu do thajského hlavného mesta Bangkok môžete vybrať len Letisko Václava Havla v Prahe. Z Prahy do Bangkoku nie je v súčasnosti možné využiť priamy let a je potrebné zvoliť letenku s prestupom v Dauhe, Dubaji alebo Istanbule. Ďalšími možnosťami sú lety z Viedne do Bangkoku, lety z Frankfurtu do Bangkoku, lety z Berlína do Bangkoku alebo lety z Mníchova do Bangkoku. V našej ponuke nájdete lety zo všetkých európskych letísk, stačí si vybrať.

Medzinárodné letisko Don Mueang v Bangkoku (DMK) - je jedným z najstarších medzinárodných letísk na svete. Slúži najmä nízkonákladovým leteckým spoločnostiam lietajúcim do/z Bangkoku a vnútroštátnym letom alebo letom v rámci juhovýchodnej Ázie. Na letisku má sídlo spoločnosť Air Asia.

Z letiska sa najlepšie dostanete miestnym autobusom, ktorý vás odvezie do všetkých obľúbených oblastí v oblasti. Ďalšou možnosťou je využiť vlakové spojenie. Železničnú stanicu nájdete v blízkosti terminálov 1 a 3. Cesta vlakom trvá približne jednu hodinu.

Letisko Bangkok Suvarnabhumi (BKK) - nachádza sa približne 30 km východne od centra mesta. Letisko je domovom leteckých spoločností Thai Airways, Orient Thai International, PB Air, Thai AirASia a Bangkok Airlines.

Do centra mesta sa z letiska najrýchlejšie dostanete vlakom City Line. Zastávku vlaku nájdete priamo pod terminálom a cesta trvá približne 30 minút. Ďalšou možnosťou je využiť autobusy verejnej dopravy alebo taxíky.

Počasie a podnebie v Bangkoku

Bangkok je známy svojím vlhkým a teplým počasím počas celého roka. Mesto má tri hlavné ročné obdobia: horúce, daždivé a suché. Horúce obdobie (marec až jún) prináša vysoké teploty a vysokú vlhkosť vzduchu. Obdobie dažďov (júl - október) prináša pravidelné dažde a vysokú vlhkosť. Obdobie sucha (november - február) sa vo všeobecnosti považuje za najpríjemnejšie obdobie.

Ako si vybrať správnu letenku do Bangkoku?

Chystáte sa do mesta chrámov? Nemôžete sa dočkať, až si vychutnáte nádherné pláže Thajska? Zaujíma vás, ako si vybrať najlepšiu letenku do Bangkoku? Nemusíte sa príliš obávať, vybrať si lacnú letenku do Bangkoku nie je ťažké. V prvom rade si premyslite, čo od letenky očakávate. Chcete letieť v pohodlí a so skvelými službami alebo hľadáte najlacnejšiu letenku. Budete cestovať naľahko len s batohom alebo si so sebou vezmete veľký kufor (odbavenú batožinu). Očakávate na palube lietadla občerstvenie alebo iné služby? Kúpou ďalších služieb k pôvodne lacnému lístku sa vám môže cesta dosť predražiť. Pri hľadaní letu do Bangkoku zohráva dôležitú úlohu aj miesto, kde budete prestupovať. Ak si chcete cestu užiť a chcete spoznať viac ako jedno mesto naraz, dohodnite si medzipristátie v Istanbule alebo Dubaji. Tak čo, máte už všetko pripravené? Zadajte všetky informácie do nášho jedinečného vyhľadávača leteniek a my vám v priebehu niekoľkých sekúnd porovnáme ponuky letov od viac ako 650 leteckých spoločností a pripravíme vám ponuku na mieru. Nemusíte hľadať ponuky na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností, všetko ľahko nájdete na našej webovej stránke.

Ako letieť do Bangkoku najrýchlejšie?

Najrýchlejším spôsobom je samozrejme priamy let, čo však v súčasnosti nie je také jednoduché. Žiadne z okolitých letísk zatiaľ neponúka priame lety do Bangkoku. Preto ak si chcete cestu skrátiť, musíte si dať pozor najmä na dĺžku prestupu. Ak však nájdete výhodnú letenku s dlhým časom prestupu, nezúfajte, využite čas na prehliadku destinácie prestupu. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú v mieste prestupu bezplatné krátke prehliadky so sprievodcom, vďaka čomu máte ďalšiu príležitosť pozrieť si miesto prestupu a spoznať jeho architektúru a kultúru. Môžete si ho tiež prezrieť na vlastnú päsť, ale sledujte hodinky, aby ste nezmeškali svoj prestupný let.

Ako kúpiť najlacnejšie lety do Bangkoku?

Najlacnejšie lety do Bangkoku si môžete vždy kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 13 až 15 tisíc korún. Ak si chcete kúpiť letenku naozaj lacno, môžete si počkať na akciové letenky, ktoré sa môžu pohybovať okolo 10 tisíc korún. Takéto lacné letenky sa zvyčajne vzťahujú na lety, ktoré si kúpite s dostatočným predstihom. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Ceny leteniek si môžete kedykoľvek overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý vám za pár sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností podľa vami zadaných parametrov. Ak potrebujete pomôcť s výberom leteniek, môžete sa obrátiť na našich špecialistov alebo nám napísať na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach po celej Českej republike.