Letenky na Koi Samui

Koh Samui je tretí najväčší ostrov Thajska a nachádza sa v Siamskom zálive. Má rozlohu približne 228 km² a žije na ňom viac ako 65 000 obyvateľov. Ostrov je známy svojím tropickým monzúnovým podnebím s horúcim, vlhkým obdobím od apríla do septembra a chladnejším, suchým obdobím od októbra do marca. Koh Samui sa stáva čoraz obľúbenejšou turistickou destináciou, ktorá ponúka širokú škálu aktivít a atrakcií vrátane potápania, jachtingu a wellness stredísk. Hospodárstvo ostrova je založené predovšetkým na cestovnom ruchu, ale aj na poľnohospodárstve, najmä na produkcii kokosových orechov.

 

kohsamui

Lacné letenky na Koi Samui

Prečo ísť na Koi Samui

Koh Samui, jeden z najobľúbenejších ostrovov v Thajsku, ponúka dokonalú kombináciu nádherných pláží, exotickej prírody a živej thajskej kultúry. Tento ostrov v Siamskom zálive je ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať na bielych piesočnatých plážach s krištáľovo čistou vodou. Mimo pláží môžu návštevníci objavovať tropické dažďové pralesy, nádherné vodopády ako Na Muang a malebné budhistické chrámy. Koh Samui je tiež známy svojou vynikajúcou thajskou kuchyňou, nočným životom a priateľskou atmosférou. Ostrov ponúka širokú škálu ubytovacích zariadení, od luxusných rezortov až po útulné bungalovy, čo z neho robí ideálnu destináciu pre všetky typy cestovateľov.

 • Krásne pláže
  Na ostrove sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží v Thajsku vrátane pláží Chaweng a Lamai.
 • Prírodné krásy
  Okrem pláží ponúka Koh Samui aj nádherné dažďové pralesy, vodopády a dychberúce výhľady.
 • Kultúrne zážitky
  Od tradičných chrámov, ako je Veľký Budha, až po živé nočné trhy a thajské festivaly.

Tipy na výlety na Koi Samui

 • Návšteva Veľkého Budhu
  Pozrite si ikonickú sochu Budhu a vychutnajte si krásny výhľad na ostrov.
 • Výlet do morského parku Ang Thong
  Objavte tento morský park plný nedotknutých ostrovov, kde môžete šnorchlovať alebo sa plaviť na kajaku.
 • Relaxujte na pláži Bophut
  Navštívte rybársku dedinu Bophut s očarujúcim rybárskym mólom a tradičným nočným trhom.

Leteckí dopravcovia, ktorí obsluhujú Koi Samui

Priame medzinárodné lety na ostrov Koh Samui sú obmedzené, ale niekoľko európskych leteckých spoločností ponúka lety s prestupmi cez veľké ázijské mestá, ako sú Bangkok, Singapur a Kuala Lumpur. Zo Slovenska môžu cestujúci využiť lety s prestupom cez tieto mestá. Na Koh Samui sa lieta aj z rôznych miest v Thajsku, čo uľahčuje kombináciu ostrova s inými destináciami v krajine.

Lety na ostrov Koh Samui sú väčšinou dostupné s prestupmi, pričom bežné prestupné miesta sú v Bangkoku, Singapure alebo Kuala Lumpure. Cestu zo Slovenska je možné uskutočniť s jedným alebo viacerými prestupmi.

Medzinárodné letisko Samui, ktoré sa nachádza na severovýchode ostrova, je hlavným letiskom pre väčšinu príletov na Koh Samui. Toto letisko je známe svojím otvoreným dizajnom a tropickou záhradou.

Počasie a podnebie na Koi Samui

Na ostrove Koh Samui panuje tropické monzúnové podnebie. Najlepší čas na návštevu je od decembra do februára, keď je suché a príjemné počasie. Od marca do augusta je počasie na ostrove skutočne veľmi horúce a vlhké.