Letenky do Phuketu

Phuket, najväčší thajský ostrov, sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a je obklopený Andamanským morom. Je to obľúbená destinácia s idylickými plážami, rozmanitou kuchyňou a búrlivým nočným životom. Phuket je domovom kultúrnych a historických pamiatok, ako sú chrámy, múzeá a starobylé mestá. Malebná príroda, horské štíty a vodopády sú len niekoľkými príkladmi zaujímavostí, ktoré môžete na Phukete objaviť. Miestna ekonomika je do veľkej miery závislá od cestovného ruchu, takže návštevníci tu nájdu širokú škálu ubytovacích zariadení, od ubytovní pre batohárov až po luxusné rezorty.

 

Phuket

Lacné letenky do Phuketu

Prečo ísť do Phuketu

Láka vás exotika? Čo tak užiť si dovolenku na thajskom ostrove Phuket. Vychutnajte si nádherné piesočnaté pláže s krištáľovo čistým morom. Odporúčame napríklad pláže Patong, Karon Freedom Beach, Banana Beach, Kata Noi Beach alebo Kamala Beach. Phuket je však zaujímavý aj pre tých, ktorí chcú objavovať prírodné krásy a architektúru. Urobte si výlet do hlavného mesta Muang s najpôsobivejšími chrámami. Navštívte niektorý z prírodných parkov. Zažite dobrodružnú cestu džungľou k vodopádu Ton Sai alebo sa prevezte loďou po zálive Phang Nga a preskúmajte jedinečné skalné útvary a jaskyne. Milovníci vody si môžu vychutnať pestrý podmorský svet a potápanie. Osviežte sa exotickým ovocím. Ananás alebo mango tu chutí úplne inak ako v našich obchodoch.

 • Pláže
  Phuket je známy svojimi úchvatnými plážami, ako sú Patong, Karon a Kata, ktoré ročne prilákajú milióny návštevníkov.
 • Gastronómia
  Jedinečná thajská kuchyňa je zmesou sladkých, slaných, kyslých a pikantných chutí, ktoré oslovia každého gurmána.
 • Dovolenkový raj
  Luxusné rezorty a vily ponúkajú návštevníkom Phuketu exkluzívne ubytovanie s prvotriednymi službami.

Tipy na výlety v Phuketu

 • Ostrov Jamesa Bonda
  Ostrov, ktorý preslávil film Muž so zlatou zbraňou, je nádherným miestom na preskúmanie kultových filmových lokalít.
 • Similanské ostrovy
  Objavte bohatý podmorský svet počas potápania alebo šnorchlovania pri týchto pôsobivých koralových ostrovoch.
 • Staré mesto
  Preskúmajte Phuket a jeho bohatú históriu zachytenú v čínsko-portugalskej architektúre a chrámoch.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Phuket

Medzi obľúbené letecké spoločnosti, ktoré lietajú na Phuket, patria Emirates, Qatar Airways alebo Turkish Airlines. Let na Phuket vám zaberie 16 až 24 hodín s prestupom v závislosti od leteckej spoločnosti, trasy a dĺžky prestupu. Výber leteckej spoločnosti závisí od vašich preferencií, preto si prečítajte viac informácií o leteckých spoločnostiach v profiloch. Qatar Airways vám ponúkne luxus 5-hviezdičkovej leteckej spoločnosti, Emirates vám zabezpečí pohodlie a Turkish Airlines vám poskytne veľmi dobré služby za dobrú cenu.

Z českých letísk si na cestu na Phuket môžete vybrať len Letisko Václava Havla v Prahe. Priame lety v súčasnosti nie sú k dispozícii, takže si musíte vybrať niektorý z letov s prestupom v Istanbule, Dubaji alebo Dauhe. Ak hľadáte najlacnejšie letenky, neobmedzujte svoje vyhľadávanie na české letiská a rozšírte ho o lety z Viedne alebo nemeckých letísk, ktoré môžu byť lacnejšie a ušetria vám čas pri prestupovaní. V našej ponuke nájdete lety zo všetkých európskych letísk.

Medzinárodné letisko Phuket sa nachádza približne 32 km od centra mesta Phuket. Je to tretie najrušnejšie letisko v Thajsku. Letisko je dôležitým uzlom pre letecké spojenia z Európy do Thajska. Na letisku sídlia spoločnosti Air Asia, Thai Airways a Bangkok Airways.

Najlacnejší spôsob dopravy z letiska je miestnymi autobusmi, ktoré majú svoju typickú oranžovú farbu. Na cestu môžete využiť aj miestne taxíky, len nezabudnite zjednávať, aby ste nepreplatili.

Počasie a podnebie v Phukete

Počasie na Phukete možno rozdeliť na tri ročné obdobia: horúce obdobie od marca do mája, obdobie dažďov od júna do októbra a obdobie sucha od novembra do februára. Najlepší čas na návštevu Phuketu je počas obdobia sucha, keď sú teploty mierne (25-32 °C) a počasie je väčšinou slnečné. Počas obdobia dažďov hrozia časté prehánky, ale ostrov zostáva aj v tomto období obľúbenou destináciou vďaka nižším cenám a menej preplneným atrakciám. Horúce obdobie síce prináša vyššie teploty a vlhkosť, ale zároveň aj živšie farby a exotickú atmosféru.

Ako si vybrať správnu letenku na Phuket?

Výber lacnej letenky nie je zložitý. Najprv si premyslite, čo od letenky očakávate. Chcete letieť v pohodlí a so skvelými službami alebo hľadáte najlacnejšiu letenku. Budete cestovať naľahko len s batohom alebo si so sebou vezmete veľký kufor (odbavená batožina). Očakávate na palube lietadla občerstvenie alebo iné služby? Kúpou ďalších služieb k pôvodne lacnému lístku sa vám môže cesta dosť predražiť. Máte už všetko pripravené? Potom nie je nič jednoduchšie ako zadať všetky informácie do nášho jedinečného nástroja na porovnávanie zľavnených leteniek na webovej stránke STUDENT AGENCY. V priebehu niekoľkých sekúnd porovnáme ponuky letov od viac ako 650 leteckých spoločností a pripravíme vám ponuku na mieru. Rezervácia letu je potom online a na pár kliknutí.

Ako letieť na Phuket najrýchlejšie?

Najrýchlejším spôsobom je samozrejme priamy let, čo však v súčasnosti nie je také jednoduché. Žiadne z okolitých letísk zatiaľ neponúka priame lety na Phuket. Preto ak si chcete cestu skrátiť, musíte si dať pozor najmä na dĺžku prestupu. Ak však nájdete výhodnú letenku s dlhým časom prestupu, nezúfajte, venujte čas prehliadke destinácie prestupu. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú v mieste prestupu bezplatné krátke prehliadky so sprievodcom, takže si môžete cestu spríjemniť. Môžete si ho tiež prezrieť na vlastnú päsť, ale sledujte hodinky, aby ste nezmeškali svoj prestupný let.

Ako kúpiť najlacnejšie letenky do Phuketu?

Najlacnejšie letenky do Phuketu si vždy môžete kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 13 až 16 tisíc korún. Ak si chcete kúpiť letenku naozaj lacno, môžete si počkať na akciové letenky, ktoré sa môžu pohybovať okolo 11 tisíc korún. Takéto lacné letenky sa zvyčajne týkajú letov, ktoré si kúpite s dostatočným predstihom. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Ceny leteniek si môžete kedykoľvek overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý vám za pár sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností podľa vami zadaných parametrov. Ak potrebujete pomôcť s výberom leteniek, môžete kontaktovať našich špecialistov alebo nám napísať na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach po celej Českej republike.