Letenky do Bruselu

Brusel má približne 1,2 milióna obyvateľov a je nielen hlavným mestom Belgicka, ale aj jedným z hlavných centier Európskej únie a NATO. Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do stredoveku, a je známe svojou rozmanitou architektúrou, ktorá zahŕňa stredoveké budovy, secesiu a moderné stavby. Podnebie v Bruseli je oceánske, s miernymi letami a chladnými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 23 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa pohybujú okolo 6 °C. Brusel je známy aj svojou multikultúrnou atmosférou s bohatou zmesou jazykov, kultúr a gastronomických zážitkov.

 

Brusel

Lacné letenky do Bruselu

Prečo ísť do Bruselu

Brusel, hlavné mesto Belgicka a de facto hlavné mesto Európskej únie, je fascinujúca metropola, v ktorej sa stretáva história s modernou politikou a kultúrou. Návštevníci Bruselu si môžu prezrieť nádherné historické pamiatky, ako je veľkolepé námestie Grand Place, gotická radnica a ikonické Atómium z výstavy Expo 58. Mesto je známe aj svojou vynikajúcou kulinárskou scénou vrátane slávnej belgickej čokolády a praliniek, vaflí a silného piva. Brusel je aj centrom európskej politiky, o čom svedčí množstvo medzinárodných inštitúcií v meste. Okrem toho mesto ponúka bohatý kultúrny život s množstvom múzeí, galérií a divadiel.

 • Architektonické dedičstvo
  Brusel je známy svojou krásnou architektúrou, ktorú stelesňuje námestie Grand Place a mnohé ďalšie historické budovy.
 • Kulinárske špeciality
  Belgická čokoláda, vafle a pivo sú svetoznáme a sú nezabudnuteľnou súčasťou bruselskej kultúry.
 • Centrum EÚ
  Brusel zohráva kľúčovú úlohu v európskej politike a je sídlom mnohých dôležitých inštitúcií Európskej únie.

Tipy na výlety v Bruseli

 • Prehliadka námestia Grand Place
  Obdivujte toto nádherné centrálne námestie obklopené zlatými barokovými a gotickými budovami.
 • Navštívte Atómium
  Navštívte tento jedinečný architektonický skvost, ktorý ponúka úchvatný výhľad na mesto.
 • Múzeum Choco-Story
  Pre milovníkov čokolády je návšteva tohto múzea povinná, aby sa dozvedeli o histórii a výrobe belgickej čokolády.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Brusel

Do Bruselu lieta mnoho európskych leteckých spoločností vrátane Brussels Airlines, ktorá je národným dopravcom Belgicka. Pravidelné lety do Bruselu ponúkajú aj ďalšie európske letecké spoločnosti, napríklad Lufthansa, Air France, KLM a Ryanair. Do Bruselu sa lieta aj priamo zo Slovenska, čo uľahčuje prístup českým cestujúcim.

Brusel je ľahko dostupný z väčšiny hlavných európskych letísk vrátane Prahy, Paríža, Londýna, Berlína a Madridu. Letisko Brusel slúži ako dôležitý uzol pre medzinárodné a vnútroštátne lety v celej Európe.

Hlavným medzinárodným letiskom pre prílety do Bruselu je letisko Brusel, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta. Toto letisko poskytuje širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov a je dobre vybavené na odbavovanie cestujúcich. Okrem toho sa v meste nachádza aj letisko Brussels South Charleroi, ktoré využívajú najmä nízkonákladové letecké spoločnosti.

Počasie a podnebie v Bruseli

Brusel má oceánske podnebie s miernymi letami a chladnými, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 22 °C, zatiaľ čo zimné teploty zvyčajne dosahujú 3 °C až 6 °C. V meste sa počas celého roka vyskytujú pravidelné zrážky, pričom najviac zrážok spadne v letných mesiacoch. Hoci je počasie často premenlivé, Brusel ponúka príjemné podmienky na návštevu počas celého roka.