Lety do Dubrovníka

Letenky do Dubrovníka

Dubrovník je mesto v južnom Chorvátsku s približne 42 000 obyvateľmi. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a je známe svojím historickým centrom obklopeným impozantnými stredovekými hradbami. Mesto má dobre zachované historické centrum s barokovými, renesančnými a gotickými kostolmi, palácmi a fontánami. Je tiež známe letným festivalom v Dubrovníku. Mesto bolo založené v 7. storočí a má bohatú históriu ako významný námorný a obchodný stredoveký štát.

Prečo ísť do Dubrovníka

Dubrovník, známy ako "Perla Jadranského mora", je jedným z najznámejších a najkrajších prímorských miest nielen v Chorvátsku, ale aj na celom svete. Jeho historické stredoveké hradby a starobylé budovy sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Dubrovník ponúka absolútne jedinečnú architektúru, úchvatné pláže a bohatú históriu. Pri prechádzke kamennými uličkami starého mesta objavíte skryté skvosty, ako sú malé kaviarne, galérie a tradičné reštaurácie. Mesto je tiež známe svojimi kultúrnymi festivalmi, múzeami a galériami. Ak ste fanúšikom napríklad seriálu Hra o tróny alebo pokračovania trilógie Hviezdne vojny, v Dubrovníku spoznáte mnohé lokality, pretože práve tu sa tieto legendárne filmy natáčali.

Historické hradby

Mestské hradby obklopujúce Staré mesto patria k najzachovalejším v Stredomorí.

Krásne pláže

Dubrovník je obklopený krásnymi plážami, vrátane obľúbenej pláže Banje s nádherným výhľadom na mesto.

Kultúrne dedičstvo

Dubrovník má bohatú históriu, ktorá siaha až do stredoveku, a množstvo kultúrnych pamiatok a múzeí.

Tipy na výlety v destinácii

Lanovka na kopec Srd

Ponúka nádherný výhľad na Dubrovník a okolité ostrovy.

Lokrum

Neďaleký ostrov s kláštorom, botanickou záhradou a krásnymi plážami.

Prehliadka starého mesta

Objavte skryté uličky, historické pamiatky a malebné námestia v srdci Dubrovníka.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Dubrovník je ľahko dostupný letecky z mnohých európskych miest. Viaceré európske letecké spoločnosti vrátane chorvátskeho národného dopravcu Croatia Airlines ponúkajú pravidelné lety do Dubrovníka. Ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad British Airways, Lufthansa a Air France, poskytujú sezónne spojenia. Do Dubrovníka lietajú aj nízkonákladové letecké spoločnosti ako EasyJet a Ryanair.

Letisko odkiaľ

Dubrovník je dostupný priamymi letmi z veľkých európskych miest vrátane Prahy, najmä počas letnej turistickej sezóny. Z Slovenska sa do Dubrovníka bežne priamo nelieta, avšak v hlavnej sezóne sa uskutočňuje niekoľko príležitostných letov. Na priamy let si turisti zvyčajne vyberajú odlet z Viedne.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre Dubrovník je medzinárodné letisko Dubrovník (Cilipi), ktoré sa nachádza asi 20 km juhovýchodne od mesta. Letisko je dobre vybavené a poskytuje pravidelné letecké spojenie do rôznych európskych a medzinárodných destinácií.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Dubrovník má stredomorské podnebie s dlhými, horúcimi letami a miernymi, vlhkými zimami. V letných mesiacoch sú teploty často nad 30 °C, čo je ideálne na plážové aktivity a prehliadku pamiatok. Zimy sú zvyčajne mierne s priemernými teplotami okolo 10 °C. Najlepší čas na návštevu Dubrovníka je od mája do septembra, keď je počasie najpríjemnejšie a mesto ponúka množstvo kultúrnych a vonkajších aktivít.