Lety do Splitu

Letenky do Splitu

Split je hlavné mesto Dalmácie, regiónu na juhu Chorvátska. Má približne 178 000 obyvateľov a je nielen významným kultúrnym centrom, ale aj dôležitým dopravným uzlom. Mesto má dlhú históriu,ktorá siaha až do čias Rímskej ríše, a jeho historické centrum je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Split má typické stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi vlhkými zimami. Mesto je tiež známe svojou vynikajúcou gastronómiou vrátane morských plodov a dalmatínskeho vína.

Prečo ísť do Splitu

Split, druhé najväčšie mesto Chorvátska, leží na brehu Jadranského mora a je známy svojím krásnym pobrežím, historickými pamiatkami a živým prístavom. V meste sa nachádza jedna z najvýznamnejších rímskych pamiatok na svete - Diokleciánov palác, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prejdite sa malebným starým mestom, relaxujte na slnečných plážach alebo sa vyberte na výlet loďou na okolité ostrovy. Split ponúka aj skvelé príležitosti na spoznávanie dalmatínskej kuchyne, od tradičných taverien až po moderné reštaurácie s čerstvými rybami a morskými plodmi. Návšteva Splitu ponúka históriu, kultúru a oddych na jednom mieste.

Diokleciánov palác

Impozantný rímsky palác s mnohými pamiatkami, ktorý tvorí jadro historického centra Splitu.

Krásne pláže

Bačvice a ďalšie pláže ponúkajú skvelé miesto na oddych a kúpanie v Jadranskom mori.

Brána na ostrovy

Split je skvelou základňou na objavovanie okolitých chorvátskych ostrovov, ako sú Hvar, Brač a Vis.

Tipy na výlety v destinácii

Marjan

Kopec, ktorý ponúka úchvatný výhľad na mesto a more, ideálny na pešie alebo cyklistické výlety.

Trogir

Historické mesto neďaleko Splitu, známe svojimi zachovalými stredovekými uličkami a budovami.

Krka

Nádherný park s vodopádmi a jazerami, ľahko dostupný autom alebo autobusom.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Splitu lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane chorvátskeho národného dopravcu Croatia Airlines, ktorý ponúka lety z mnohých európskych miest. Pravidelné lety do Splitu zabezpečujú aj ďalšie letecké spoločnosti, ako napríklad Lufthansa, British Airways, Air France a KLM, ako aj nízkonákladové letecké spoločnosti Ryanair a EasyJet, vďaka čomu je Split ľahko dostupnou destináciou pre cestujúcich z celej Európy.

Letisko odkiaľ

Split je dostupný priamymi letmi z rôznych európskych miest vrátane Prahy, Viedne, Berlína, Londýna, Paríža a Ríma. Lety z Prahy sú v letnej sezóne častejšie, čo uľahčuje prístup do tohto obľúbeného chorvátskeho pobrežného mesta.

Letisko kde

Hlavným letiskom pre Split je medzinárodné letisko Split, ktoré sa nachádza približne 20 km od mesta. Letisko je dobre vybavené a poskytuje ľahký prístup do centra Splitu aj do ďalších destinácií v regióne Dalmácia.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Split má typické stredomorské podnebie s dlhými, horúcimi a suchými letami a krátkymi, miernymi zimami. Letné teploty často presahujú 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty sú zvyčajne mierne, okolo 10 °C. Voda v Jadranskom mori je teplá a vhodná na kúpanie od neskorej jari do začiatku jesene, vďaka čomu je Split obľúbenou destináciou pre dovolenku pri mori.