Lety do Zadaru

Letenky do Zadaru

Zadar je dalmatínske mesto, ktoré sa nachádza na severozápadnom pobreží Chorvátska a má približne 75 000 obyvateľov. Mesto má bohatú históriu siahajúcu až do rímskych čias a v rôznych historických obdobiach bolo dôležitým centrom. Dnes je Zadar známy svojím historickým centrom, kultúrnymi festivalmi a blízkosťou chorvátskych národných parkov a ostrovov. Podnebie v Zadare je typicky stredomorské s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Letné mesiace sú ideálne na návštevu pláží a spoznávanie okolitých prírodných krás, zatiaľ čo jar a jeseň ponúkajú príjemné teploty na spoznávanie mesta a jeho pamiatok.

Prečo ísť do Zadaru

Zadar, perla chorvátskeho Jadranu, je mesto s bohatou históriou a kultúrou. Zadar na dalmatínskom pobreží fascinuje svojimi starovekými rímskymi a stredovekými pamiatkami vrátane zachovalých hradieb a historických kostolov. Mesto je známe svojím jedinečným Morským organom, architektonickým umeleckým dielom, ktoré pri šumení vĺn hrá rôzne melodické tóny. Neďaleko centra mesta sa nachádza Pozdrav slnku, ďalšie fascinujúce zariadenie, ktoré pri západe slnka vytvára svetelnú šou. Zadar je tiež východiskovým bodom na objavovanie okolitých ostrovov a národných parkov, ako sú Kornati a Paklenica. Mesto ponúka skvelú gastronómiu, od čerstvých morských plodov až po tradičné dalmatínske špeciality.

Historické pamiatky

V Zadare sa nachádza nespočetné množstvo historických pamiatok vrátane starovekých rímskych ruín a stredovekých kostolov.

Morský organ a Pozdrav slnku

Tieto moderné umelecké inštalácie sú jedinečné a priťahujú návštevníkov z celého sveta.

Prírodné krásy

Zadar je obklopený krásnou prírodou vrátane krištáľovo čistého mora a národných parkov.

Tipy na výlety v destinácii

Prechádzka historickým centrom

Objavte čaro starého mesta Zadar s ruinami rímskeho fóra a kostola svätého Donáta.

Výlet na ostrovy

Vydajte sa na ostrovy Ugljan alebo Dugi Otok a vychutnajte si krásne pláže a prírodné scenérie.

Navštívte Národný park Krka

Obdivujte úchvatné vodopády a krásnu prírodu v tomto neďalekom národnom parku.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Zadaru lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane chorvátskeho národného dopravcu Croatia Airlines. Ďalšie letecké spoločnosti, ako napríklad Ryanair a EasyJet, ponúkajú sezónne lety do Zadaru z viacerých európskych miest. Zo Slovenska sú počas letnej sezóny príležitostne k dispozícii priame lety do Zadaru, avšak hlavným letiskom pre priame lety do Chorvátska pre Čechov je Viedeň. Zadar slúži aj ako vstupná brána na neďaleké ostrovy a je obľúbeným východiskovým bodom na spoznávanie dalmatínskeho pobrežia.

Letisko odkiaľ

Priame lety do Zadaru sú dostupné z viacerých európskych miest vrátane Prahy, Londýna, Berlína a Dublinu, pričom mnohé lety sú sezónne. Medzinárodné letisko Zadar, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta, je hlavným vstupným bodom pre turistov.

Letisko kam

Medzinárodné letisko Zadar, ktoré sa nachádza približne 8 km od centra mesta, je hlavným letiskom pre medzinárodné a vnútroštátne lety do Zadaru. Letisko poskytuje všetky základné služby a je dobre vybavené na odbavenie cestujúcich, s možnosťou občerstvenia a prenájmu áut.

Počasie a podnebie v destinácii

Zadar má typické stredomorské podnebie, čo znamená horúce a suché letá a mierne a vlhké zimy. Leto v Zadare je ideálne na plážové aktivity a spoznávanie okolitej prírody, s priemernými teplotami okolo 30 °C. Zimy sú chladnejšie s priemernými teplotami okolo 10 °C, čo poskytuje príjemné podmienky na spoznávanie mesta a jeho historických pamiatok. Najviac zrážok spadne medzi novembrom a januárom, ale vo všeobecnosti je počasie v Zadare príjemné a vhodné na návštevu počas celého roka.