Lety na Korziku

Letenky na Korziku

Korzika je štvrtý najväčší ostrov v Stredozemnom mori a má rozlohu 8 680 km². Ostrov má približne 330 000 obyvateľov a oficiálne je súčasťou Francúzska. Korzika sa môže pochváliť nielen krásnymi plážami a hornatou krajinou, ale aj bohatým kultúrnym dedičstvom a históriou. Korzická kuchyňa je známa svojimi charakteristickými chuťami a kvalitnými miestnymi výrobkami vrátane syrov, mäsa a vína.

Prečo ísť na Koziku

Korzika, často nazývaná ostrovom krásy, je francúzsky ostrov v Stredozemnom mori známy svojou divokou prírodou, pôsobivými horami a nádhernými plážami. Ostrov ponúka návštevníkom jedinečnú kombináciu prírody, histórie a predovšetkým ideálnu polohu na dovolenku pri mori. Korzika je rajom pre milovníkov dobrodružstva a oddychu, od strmých horských chodníkov až po biele piesočnaté pláže. Historické mestá ako Ajaccio, rodné mesto Napoleona Bonaparteho, a Bonifacio s dramatickými útesmi sú plné histórie a kultúry. Gastronómia ostrova je ovplyvnená francúzskymi aj talianskymi vplyvmi, čo zaručuje bohatú a chutnú kulinársku scénu.

Krásna príroda

Korzika oslňuje svojou kontrastnou krajinou - od horských štítov až po idylické pláže a skryté zátoky.

Historické mestá

Mestá ako Ajaccio a Bonifacio majú bohatú históriu a ponúkajú návštevníkom pôvabné kľukaté uličky a historické pamiatky.

Turistické trasy

Na ostrove sa nachádza slávna turistická trasa GR20, ktorá je jednou z najnáročnejších turistických trás v Európe.

Tipy na výlety v destinácii

Prejsť na GR20

Táto náročná, ale krásna turistická trasa ponúka nezabudnuteľné výhľady na korzickú krajinu.

Calvi a Porto-Vecchio

Tieto pobrežné oblasti sú známe svojimi nádhernými plážami a krištáľovo čistou vodou.

Návšteva Cap Corse

Tento polostrov na severe Korziky ponúka ohromujúce prírodné krásy a malebné dedinky.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Na Korziku lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Air France, EasyJet a Ryanair, ktoré ponúkajú pravidelné a sezónne lety z rôznych európskych miest. Zo Slovenska sa nelieta priamo, ale cestujúci môžu využiť prestupy cez francúzske a talianske letiská.

Letiská odkiaľ

Priame lety na Korziku sú dostupné najmä z Francúzska a Talianska vrátane letísk v Paríži, Nice, Marseille a Ríme. Zo Slovenska sa cestujúci môžu dostať na Korziku cez tieto hlavné letiská s jedným alebo viacerými prestupmi.

Letiská, na ktoré sa dá ísť

Na Korzike sa nachádzajú štyri hlavné letiská: Ajaccio Napoleon Bonaparte Airport, Bastia Poretta Airport, Calvi Sainte-Catherine Airport a Figari South Corsica Airport. Každé z týchto letísk poskytuje prístup do rôznych častí ostrova a je dobre vybavené na vybavovanie medzinárodných a vnútroštátnych letov.

Počasie a podnebie v destinácii

Korzika sa môže pochváliť typickým stredomorským podnebím s horúcimi, suchými letami a miernymi, niekedy daždivými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 25 °C až 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty zvyčajne klesajú na 10 °C až 14 °C. Ostrov je známy jasnými slnečnými dňami a osviežujúcim morským vánkom, vďaka čomu je Korzika ideálnou destináciou na návštevu od jari do jesene.