Lety do Nice

Letenky do Nice

Nice je piate najväčšie mesto vo Francúzsku, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom pobreží krajiny na Francúzskej riviére. Má približne 340 000 obyvateľov. História mesta siaha až do gréckej a rímskej éry, čo sa odráža v jeho architektúre a kultúre. V meste sa nachádza aj medzinárodné letisko, ktoré je jedným z najrušnejších vo Francúzsku a ponúka vynikajúce spojenie s mnohými európskymi a medzinárodnými destináciami. Cestovný ruch zohráva v ekonomike Nice kľúčovú úlohu, pričom mesto je obľúbenou destináciou pre svoje krásne pláže, kultúrne podujatia a možnosti luxusného nakupovania.

Prečo ísť do Nice

Nice, perla Francúzskej riviéry, je známe svojimi krásnymi plážami, luxusnými nákupmi a bohatou históriou. Toto elegantné mesto ponúka slávnu Anglickú promenádu lemovanú palmami a luxusnými hotelmi. Historické centrum mesta, Vieux Nice, je labyrintom úzkych uličiek plných barov, reštaurácií a tradičných obchodov. Nice je tiež známe svojimi múzeami a galériami, vrátane múzea Marca Chagalla a Matissovho múzea. Milovníkom prírody ponúkajú okolité kopce a národné parky nespočetné možnosti na pešiu turistiku a cyklistiku. Nice je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu mestského života a oddychu pri mori.

Krásne pláže

Azúrové more a skalnaté pláže sú hlavným lákadlom Nice a lákajú návštevníkov z celého sveta.

Bohatá kultúra a umenie

Nice má bohatú kultúrnu scénu s niekoľkými svetoznámymi múzeami a galériami.

Gastronómia

Nice sa môže pochváliť vynikajúcou francúzskou kuchyňou a je domovom niekoľkých renomovaných reštaurácií a kaviarní.

Tipy na výlety v destinácii

Prechádzka po Anglickej promenáde

Vychutnajte si slnko a výhľad na more na tejto slávnej promenáde lemovanej palmami.

Navštívte staré mesto (Vieux Nice)

Preskúmajte historické centrum s úzkymi uličkami, tradičnými obchodíkmi a trhmi.

Výlet do múzea Marca Chagalla

Objavte jedno z najvýznamnejších múzeí umenia v meste s jedinečnou zbierkou diel Marca Chagalla.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Nice lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Air France, Lufthansa, British Airways a nízkonákladových leteckých spoločností, ako sú Ryanair a EasyJet. Tieto letecké spoločnosti ponúkajú priame lety z mnohých európskych miest vrátane Prahy. Aj České aerolínie (ČSA) zvyčajne ponúkajú lety do Nice, čo uľahčuje prístup zo Slovenska a poskytuje pohodlné spojenie pre českých cestujúcich.

Letisko odkiaľ

Lety do Nice sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Londýna, Berlína a Paríža. České aerolínie a ďalšie európske letecké spoločnosti ponúkajú priame lety do Nice, vďaka čomu je táto destinácia ľahko dostupná pre cestujúcich zo Slovenska.

Letisko do

Hlavným letiskom pre medzinárodné prílety do Nice je medzinárodné letisko Nice Côte d'Azur, ktoré je tretím najvyťaženejším letiskom vo Francúzsku. Letisko sa nachádza približne 7 km juhozápadne od centra mesta a poskytuje rozsiahle medzinárodné a vnútroštátne spojenia.

Počasie a podnebie v destinácii

Nice sa môže pochváliť miernym stredomorským podnebím, ktoré sa vyznačuje teplými a suchými letami a miernymi a vlhkými zimami. Letá v Nice sú zvyčajne slnečné s priemernými teplotami okolo 27 °C, zatiaľ čo zimné teploty zvyčajne neklesajú pod 10 °C. Príjemné podnebie a v priemere viac ako 300 slnečných dní v roku robia z Nice obľúbenú destináciu počas celého roka.