Lety do Atén

Letenky do Atén

Atény s približne 3 miliónmi obyvateľov v metropolitnej oblasti sú najväčším a hlavným mestom Grécka. Mesto má stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi zimami. Atény sú známe nielen vďaka svojim historickým pamiatkam, ale aj ako centrum gréckej politiky, hospodárstva a kultúry. Mesto je hlavným dopravným uzlom krajiny s medzinárodným letiskom Eleftherios Venizelos a rozsiahlou sieťou verejnej dopravy vrátane metra a autobusov. Okrem historických a kultúrnych pamiatok je mesto známe aj živými trhmi, vynikajúcimi reštauráciami a kaviarňami, kde môžu návštevníci ochutnať tradičnú grécku kuchyňu a miestne vína. Atény sú tiež východiskovým bodom pre výlety na neďaleké ostrovy, ako sú Aegina a Hydra, alebo pre návštevu ďalších historických pamiatok v Grécku.

Prečo ísť do Atén

Atény, hlavné mesto Grécka, sú mestom s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Ako kolíska západnej civilizácie a demokracie láka návštevníkov svojimi slávnymi pamiatkami, ako sú Akropola, Parthenón a antická Agora. Atény sú pulzujúcim mestom, kde sa antické ruiny miešajú s moderným gréckym životom. Prechádzka ulicami Plaky, najstaršej zachovanej časti mesta, odhalí očarujúce kaviarne, tradičné taverny a živú atmosféru. V meste sa nachádza aj niekoľko významných múzeí vrátane Národného archeologického múzea a novej Akropoly. Atény sú cieľom nielen pre milovníkov histórie, ale aj pre tých, ktorí hľadajú pulzujúcu metropolu s bohatou gastronómiou, umením a nočným životom.

Antické pamiatky

Atény sú svetoznáme vďaka svojim historickým pamiatkam, najmä Akropole a Parthenónu.

Bohaté kultúrne dedičstvo

Mesto je kolískou demokracie, filozofie a mnohých aspektov klasickej gréckej kultúry.

Pulzujúci mestský život

Okrem histórie ponúkajú Atény aj živú atmosféru s vynikajúcou gastronómiou, umením a nočným životom.

Tipy na výlety v destinácii

Návšteva Akropoly

Vydajte sa na slávnu Akropolu a obdivujte Parthenón a ďalšie antické chrámy.

Prejdite sa po štvrti Plaka

Vychutnajte si atmosféru starej štvrte Plaka s úzkymi uličkami, tavernami a obchodíkmi.

Navštívte Múzeum Akropoly

Objavte fascinujúcu zbierku antických artefaktov a vychutnajte si pohľad na Akropolu cez jej sklenené steny.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Atén lieta mnoho európskych leteckých spoločností vrátane spoločnosti Aegean Airlines, ktorá je gréckym národným dopravcom. Ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad Lufthansa, Air France, KLM a British Airways, ponúkajú pravidelné lety do Atén z rôznych európskych miest. Zo Slovenska sa lieta priamo, čo umožňuje ľahký prístup českým cestujúcim. Vzhľadom na svoju polohu a význam sú Atény dobre prepojené s mnohými destináciami v celej Európe.

Letisko odkiaľ

Lety do Atén sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Berlína, Londýna, Paríža a Ríma. Medzinárodné letisko Eleftheriosa Venizelosa v Aténach slúži ako hlavný vstupný bod pre medzinárodných cestujúcich do Grécka.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Atén je medzinárodné letisko Eleftheriosa Venizelosa, ktoré sa nachádza približne 20 km východne od centra mesta. Letisko je moderné a poskytuje širokú škálu služieb pre cestujúcich.

 

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Atény majú stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Letá v Aténach sú zvyčajne horúce a suché s priemernými teplotami okolo 33 °C, čo je ideálne na návštevu pláží a prehliadku starobylých pamiatok. Zimy sú mierne s priemernými teplotami okolo 10 °C. V zimných mesiacoch častejšie prší, ale vo všeobecnosti je počasie v Aténach príjemné po väčšinu roka.