Lety do Heraklionu

Letenky do Heraklionu

Heraklion je najväčšie mesto Kréty s približne 175 000 obyvateľmi. Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do čias minojskej civilizácie. Podnebie v Heraklione je typicky stredomorské, s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Hospodárstvo mesta je do veľkej miery závislé od cestovného ruchu, ale zahŕňa aj poľnohospodárstvo a obchod. Heraklion je ľahko dostupný vďaka medzinárodnému letisku a prístavu, ktorý je jedným z najväčších na Kréte.

Prečo ísť do Heraklionu

Heraklion, hlavné a najväčšie mesto gréckeho ostrova Kréta, je fascinujúcou kombináciou moderného života a bohatej histórie. V meste sa nachádza niekoľko významných archeologických lokalít vrátane slávneho paláca Knossos, ktorý je spojený s legendami o Minotaurovi a Daidalovom labyrinte. Historické centrum mesta je plné života, s úzkymi uličkami, tradičnými tavernami a obchodíkmi. Návštevníci si môžu prezrieť aj fascinujúce archeologické múzeum alebo sa prejsť okolo benátskych hradieb a starého prístavu. Heraklion je tiež skvelou základňou na objavovanie ďalších divov Kréty, jej nádherných pláží, malebných dediniek a impozantných hôr.

Palác Knossos

Archeologické nálezisko paláca Knossos je jednou z najvýznamnejších pamiatok minojskej civilizácie.

Bohaté dejiny a kultúra

Heraklion ponúka bohatú zmes histórie, kultúry a gréckeho ostrovného života na Kréte.

Východiskový bod Kréty

Mesto je ideálnym východiskovým bodom na návštevu pláží, horských dedín a pamiatok.

Tipy na výlety v destinácii

Návšteva paláca Knossos

Preskúmajte tento rozsiahly palác a dozviete sa viac o starovekej minojskej civilizácii.

Prejdite sa po starom meste

Objavte čaro starého Heraklionu s jeho historickými budovami, obchodíkmi a tavernami.

Výlet na pláž

Vychutnajte si nádherné pláže na Kréte, napríklad Matala, Agia Pelagia alebo Elafonisi.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Heraklionu lieta niekoľko európskych leteckých spoločností vrátane gréckej národnej leteckej spoločnosti Aegean Airlines, ktorá ponúka pravidelné lety z mnohých európskych miest. Medzi ďalšie letecké spoločnosti patria Ryanair, EasyJet a Lufthansa, ktoré poskytujú sezónne a pravidelné lety. Niekoľko leteckých spoločností ponúka lety do Heraklionu zo Slovenska vrátane priamych letov v letnej sezóne. Vďaka tomu je Heraklion dostupný aj pre českých cestujúcich bez nutnosti dlhých medzipristátí.

Letisko odkiaľ

Priame lety do Heraklionu sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Berlína, Londýna a ďalších. Letná sezóna zvyčajne prináša zvýšený počet letov z rôznych európskych destinácií, čo uľahčuje prístup do tohto obľúbeného gréckeho mesta.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Heraklionu je medzinárodné letisko Heraklion Nikos Kazantzakis, ktoré je pomenované po slávnom gréckom spisovateľovi. Toto letisko je druhé najrušnejšie v Grécku a odbavuje aj veľký objem turistickej dopravy, najmä počas letných mesiacov.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Heraklion má typické stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, ale počas letných mesiacov môžu vystúpiť až na 40 °C. Zimné teploty sú zvyčajne mierne, často sa pohybujú medzi 10 °C a 15 °C. Najlepšie obdobie na návštevu Heraklionu je jar a jeseň, keď je príjemné počasie a mesto nie je preplnené turistami.