Lety na Korfu

Letenky na Korfu

Korfu, oficiálne známe ako Kerkyra, je druhým najväčším z Iónskych ostrovov a má rozlohu približne 593 km². Na ostrove žije približne 100 000 obyvateľov. Korfu sa môže pochváliť miernym stredomorským podnebím s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Ostrov má bohatú flóru a faunu, vďaka čomu je obľúbeným miestom pre ekoturistiku a turistiku v prírode. Vďaka svojej polohe v Iónskom mori je Korfu ľahko dostupné trajektmi z pevninského Grécka a Talianska.

Prečo ísť na Korfu

Korfu, jeden z najzelenších gréckych ostrovov, je známy svojou bohatou históriou, krásnymi plážami a malebnými horskými dedinkami. Ostrov v Iónskom mori ponúka fascinujúcu zmes gréckej, benátskej, francúzskej a britskej histórie, ktorá sa prejavuje najmä v jeho architektonickom dedičstve. Hlavné mesto ostrova, nazývané aj Korfu, bolo postavené ako pevnosť a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Korfu je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a vodných športov, ponúka potápanie, plachtenie, turistiku a vôbec všetky adrenalínové i relaxačné aktivity pre každého turistu. Kulinárska scéna ostrova kombinuje tradičné grécke jedlá so stredomorskými vplyvmi.

Bohaté historické dedičstvo

Ostrov má pestrú históriu s vplyvmi rôznych kultúr, ktoré sa prejavujú v jeho architektúre a kultúre.

Krásna prírodná scenéria

Korfu je ostrov s neuveriteľnou prírodou - od olivových hájov až po horskú krajinu a nádherné pláže.

Malebné dedinky

Tradičné dedinky roztrúsené po celom ostrove ponúkajú autentický zážitok z gréckeho životného štýlu a kultúry.

Tipy na výlety v destinácii

Paleokastritsa

Navštívte toto krásne prírodné letovisko s nádhernými plážami a historickým kláštorom.

Staré mesto Korfu

Objavte zachovalé centrum s úzkymi uličkami, starobylými kostolmi a pevnosťami.

Achilleion

Honosný palác postavený pre rakúsku cisárovnú Sissi s nádhernými záhradami.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Na Korfu lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Ryanair, EasyJet a Aegean Airlines, ktoré ponúkajú sezónne lety z mnohých európskych destinácií. V sezónnych mesiacoch sú k dispozícii priame lety zo Slovenska, čo uľahčuje prístup českým turistom. Mimo sezóny je možné dostať sa na Korfu s prípojmi cez hlavné európske letiská, ako sú Atény, Rím alebo Viedeň.

Letisko odkiaľ

Priame lety na Korfu sú k dispozícii najmä v letnej sezóne z veľkých európskych miest vrátane Prahy, Londýna, Berlína, Frankfurtu, Viedne, Ríma a Atén. Mimo sezóny sú k dispozícii lety s prestupmi.

Letisko kam

Medzinárodné letisko Korfu, známe ako letisko Ioannisa Kapodistriasa, je hlavným letiskom ostrova. Nachádza sa asi 3 km južne od mesta Korfu a zabezpečuje medzinárodné aj vnútroštátne lety.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Korfu má typické stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty zvyčajne klesajú na 10 °C až 15 °C. Ostrov je známy svojou stále zelenou prírodou, ktorá je výsledkom bohatých zrážok, najmä počas zimných mesiacov. Najlepšími obdobiami na návštevu Korfu sú jar a jeseň, keď je počasie ideálne na turistiku a prehliadku pamiatok, a samozrejme leto, keď je more najteplejšie.