Lety na Kos

Letenky na Kos

Kos je grécky ostrov v Egejskom mori, ktorý patrí do skupiny Dodekanézskych ostrovov. Má rozlohu približne 290 km² a približne 33 000 obyvateľov. Hlavným mestom je mesto Kos. Ostrov má dlhú a bohatú históriu, ktorá siaha až do staroveku, a bol dôležitým centrom počas helenistického obdobia a neskôr pod osmanskou nadvládou. Cestovný ruch je jedným z hlavných priemyselných odvetví ostrova spolu s poľnohospodárstvom, ktoré sa zameriava najmä na pestovanie olív a hrozna. Ostrov je tiež známy svojimi termálnymi prameňmi, ktoré sú medzi návštevníkmi obľúbené pre svoje liečivé účinky.

Prečo ísť na Kos

Kos, jeden z najkrajších ostrovov Dodekanéz v Grécku, je známy svojimi zlatistými plážami, bohatou históriou a uvoľneným životným štýlom. Tento malebný ostrov bol domovom slávneho antického liečiteľa Hippokrata a návštevníci si môžu prezrieť staroveké ruiny Asklepionu, starovekého liečebného centra. Kos ponúka idylické pláže, ako napríklad Paradise Beach a Kefalos, ktoré sú ideálne na opaľovanie a vodné športy. Hlavné mesto ostrova, Kos Town, je kombináciou historických pamiatok, ako sú rímske domy a stredoveký hrad, a moderných obchodov a reštaurácií. Ostrov je tiež ideálny na cyklistiku vďaka rovinatej krajine a dobre značeným cestám.

Bohaté historické dedičstvo

Kos je známy svojimi pamiatkami vrátane Asklepionu, antickej agory a hradov.

Krásne pláže

Ostrov má niekoľko krásnych pláží, ktoré sú ideálne na oddych a vodné športy.

Prírodné krásy

Kos je obdarený krásnou prírodnou krajinou vrátane horských dedín, olivových hájov a viníc.

Tipy na výlety v destinácii

Navštívte Asklepion

Objavte túto starovekú liečiteľskú a lekársku školu, ktorá sa spája s Hippokratom, otcom medicíny.

Prechádzka po meste Kos

Preskúmajte historické centrum s archeologickými nálezmi, obchodíkmi a kaviarňami.

Cyklistický výlet po ostrove

Využite dobre vybudované cyklotrasy na ostrove a preskúmajte jeho malebné dedinky a krajinu.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Na ostrov Kos lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane gréckych leteckých spoločností Aegean Airlines a Olympic Air, ako aj niekoľko nízkonákladových leteckých spoločností, napríklad Ryanair a EasyJet. Tieto letecké spoločnosti ponúkajú priame lety z mnohých európskych miest vrátane Prahy, čo umožňuje ľahký prístup na ostrov zo Slovenska a iných európskych krajín, najmä počas letnej turistickej sezóny.

Letisko odkiaľ

Lety na Kos sú dostupné z mnohých európskych miest, najmä počas letných mesiacov. Zo Slovenska sú zvyčajne k dispozícii priame lety z Prahy, ktoré umožňujú ľahký prístup na tento obľúbený grécky ostrov.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre medzinárodné prílety na ostrov Kos je medzinárodné letisko Kos Hippokrates. Toto letisko sa nachádza na juhozápade ostrova a zabezpečuje pravidelné lety do mnohých medzinárodných destinácií, najmä počas turistickej sezóny.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Kos má typické stredomorské podnebie s dlhými, horúcimi a suchými letami a krátkymi miernymi zimami. Letá na Kosu sú ideálne na dovolenku na pláži s priemernými teplotami okolo 30 °C. Zimy sú miernejšie s priemernými teplotami okolo 10 - 15 °C. Ostrov má tiež vysoký počet slnečných dní počas celého roka, čo z neho robí atraktívnu destináciu pre návštevníkov, ktorí hľadajú slnko a teplé počasie.