Lety na Krétu

Letenky na Krétu

Kréta je najväčší grécky ostrov a piaty najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Má rozlohu približne 8 336 km² a pobrežie dlhé približne 1 046 km. Chania, Rethymno, Heraklion a Lasithi. Hlavným a najväčším mestom je Heraklion. Ostrov je domovom mnohých jedinečných rastlín a živočíchov, najmä slávnej krétskej divokej kozy kri-kri. Kréta je tiež jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií.

Prečo ísť na Krétu

Kréta, najväčší a najjužnejší z gréckych ostrovov, oplýva bohatou históriou, nádhernými plážami a malebnými horskými dedinkami. Ostrov je kolískou minojskej civilizácie, jednej z najstarších známych civilizácií v Európe, a domovom slávneho paláca Knossos. Kréta ponúka nádhernú kombináciu starovekých pamiatok, krištáľovo čistého mora s dlhými piesočnatými plážami a krásnej prírody. Tunajšia kuchyňa je známa svojou sviežosťou a jednoduchosťou a považuje sa za jednu z najzdravších na svete. Kréta je ideálnym miestom pre milovníkov histórie, prírody a gastronómie, ktorí hľadajú pravú stredomorskú atmosféru.

Archeologické pamiatky

Vrcholom sú ruiny slávneho paláca Knossos, ktorý svedčí o bohatej minojskej civilizácii.

Krásne pláže

Kréta sa môže pochváliť jednými z najkrajších pláží v Grécku, napríklad Balos, Elafonisi a Vai.

Tradičná kuchyňa

Krétska kuchyňa je známa svojimi zdravými a chutnými jedlami z čerstvých miestnych surovín.

Tipy na výlety v destinácii

Samaria

Nádherná dlhá roklina, ideálna na turistiku, ktorá ponúka nádherné výhľady a bohatú flóru.

Chania a Rethymno

Objavte tieto dve malebné mestá s úzkymi uličkami, benátskou architektúrou a živými prístavmi.

Pláž Elafonisi

Známa svojím ružovým pieskom a krištáľovo čistou vodou, ideálnou na oddych a kúpanie.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Na Krétu lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Aegean Airlines a Olympic Air, ktoré ponúkajú spojenie medzi Krétou a veľkými európskymi mestami. Okrem toho spoločnosti ako Ryanair, EasyJet a Wizz Air poskytujú nízkonákladové lety do Heraklionu a Chanie, dvoch hlavných letísk na Kréte.

Letisko odkiaľ

Priame lety na Krétu sú dostupné z mnohých európskych miest, najmä počas letných mesiacov. Letisko Václava Havla v Prahe ponúka sezónne priame lety na Krétu, konkrétne spoločnosťou Eurowings.

Letisko kam

Na Kréte sú dve hlavné medzinárodné letiská: letisko Heraklion (Nikos Kazantzakis) a letisko Chania (Ioannis Daskalogiannis). Obe poskytujú pravidelné medzinárodné a vnútroštátne lety a sú hlavnými vstupnými bodmi pre návštevníkov ostrova.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Kréta má typické stredomorské podnebie. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, čo je ideálne na návštevu pláží a spoznávanie ostrova. Zimy sú mierne s priemernými teplotami okolo 12 °C až 15 °C. Najlepší čas na návštevu Kréty je od apríla do októbra, keď je počasie príjemné a vhodné na vonkajšie aktivity.