Lety do Lefkady

Letenky do Lefkady

Lefkada je grécky ostrov v Iónskom mori s rozlohou približne 300 km² a počtom obyvateľov približne 23 000. Ostrov je s pevninským Gréckom spojený plávajúcim mostom, čo uľahčuje prístup. Lefkada má typické stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi zimami. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, bohatou zelenou vegetáciou a hornatým terénom, ktorý láka turistov túžiacich po prírodných krásach a dobrodružstve.

Prečo ísť do Lefkady

Lefkada, jeden z Iónskych ostrovov v Grécku, je známa svojimi nádhernými plážami s tyrkysovo modrou vodou a malebnými horskými dedinkami. Ostrov je spojený s pevninským Gréckom plávajúcim mostom a ponúka jedinečnú kombináciu prírodných krás, kultúrnych zážitkov a relaxačných aktivít. Návštevníci môžu preskúmať nádherné pláže, ako napríklad Porto Katsiki a Egremni, objavovať starobylé kláštory alebo sa venovať vodným športom, windsurfingu a plachteniu. Lefkada je tiež obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a oddych v malebných prímorských dedinkách s jedinečným gréckym šarmom.

Prírodné krásy

Krištáľovo čistá voda a biele piesočnaté pláže na Lefkáde patria k najkrajším v celom Grécku.

Windsurfing a plachtenie

Vďaka ideálnym veterným podmienkam je ostrov obľúbený u milovníkov windsurfingu a plachtenia.

Tradičná grécka kultúra

Lefkáda si zachováva bohatú grécku kultúru, od tradičnej hudby a tanca až po autentické grécke gastronomické zážitky.

Tipy na výlety v destinácii

Návšteva pláže Porto Katsiki

Vychutnajte si slnko a more na jednej z najznámejších pláží Lefkady s pôsobivými útesmi.

Vydajte sa do horských dedín

Preskúmajte tradičné dedinky v horskej oblasti ostrova, ktoré ponúkajú nádherný výhľad a pokojnú atmosféru.

Vodné športy vo Vassiliki

Navštívte Vassiliki, známy raj pre milovníkov windsurfingu, a užite si adrenalínové morské športy.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Na Lefkadu lietajú počas letnej sezóny najmä charterové a nízkonákladové letecké spoločnosti z rôznych európskych destinácií. Medzi hlavné letecké spoločnosti patria Ryanair, EasyJet a iné. Počas letnej sezóny sú k dispozícii priame charterové lety zo Slovenska, čo uľahčuje prístup českým turistom. Mimo letnej sezóny je možné cestovať na Lefkadu s prestupmi cez hlavné grécke alebo európske letiská.

Letisko odkiaľ

Letná sezóna na Lefkade je charakteristická priamymi letmi z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Londýna, Berlína a ďalších. Mimo sezóny je možné cestovať na Lefkadu s prípojmi, najčastejšie cez Atény alebo Solún.

Letiská, na ktoré sa dá letieť

Lefkada nemá vlastné letisko. Najbližšie letisko je medzinárodné letisko Aktion, ktoré sa nachádza na pevnine, asi 20 km od ostrova. Toto letisko slúži ako hlavný vstupný bod pre turistov cestujúcich na Lefkádu.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Lefkada má stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje dlhými, horúcimi a suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. V letných mesiacoch teploty často presahujú 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 10 °C a 15 °C.