Lety do Santorini

Letenky do Santorini

Santorini, oficiálne známe ako Théra, je súčasťou Kykladských ostrovov v Egejskom mori a je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Grécku. Ostrov vznikol po obrovskej sopečnej erupcii a je známy svojimi strmými útesmi a kalderou. Santorini má rozlohu približne 73 km² a žije na ňom približne 15 000 obyvateľov. Podnebie na Santorini je typicky stredomorské s dlhými, horúcimi a suchými letami a miernymi, ale vlhkými zimami. Hospodárstvo ostrova je do veľkej miery závislé od cestovného ruchu, ktorý prináša väčšinu príjmov. Santorini je tiež známe svojimi vinicami a výrobou jedinečných vín, ako je napríklad Assyrtiko. Okrem cestovného ruchu a vinárstva je tu dobre rozvinuté aj poľnohospodárstvo, najmä pestovanie paradajok a fazule fava.

Prečo ísť do Santorini

Santorini, známy aj ako Théra, je jedným z najmalebnejších a najnavštevovanejších ostrovov v Grécku. Charakteristické biele domčeky s modrými strechami, úchvatné západy slnka a nekonečné výhľady na Egejské more robia zo Santorini skutočný raj. Ostrov vyniká svojou jedinečnou sopečnou krajinou, ktorá vytvára nezabudnuteľné scenérie, najmä v oblasti slávneho útesu Kaldera. Na Santorini sa nachádza aj niekoľko nádherných pláží, napríklad červená pláž a čierna pláž sopečného pôvodu. Navštíviť môžete aj archeologické nálezisko Akrotiri alebo tradičné dedinky Oia a Fira. Vďaka bohatej histórii, skvelým možnostiam ochutnávky miestnych vín a úžasnej kuchyni je Santorini ideálnym miestom na romantický výlet alebo dovolenku plnú objavov.

Jedinečná krajina

Santorini je známe svojimi dramatickými výhľadmi, sopečnými plážami a typickými bielymi domčekmi s modrými kupolami.

Západy slnka

Západy slnka na Santorini sú legendárne a lákajú návštevníkov z celého sveta, ktorí chcú zažiť tento magický okamih.

Archeologické pamiatky

Ostrov ponúka množstvo archeologických pamiatok vrátane dobre zachovaného prehistorického mesta Akrotiri.

Tipy na výlety v destinácii

Navštívte Oia

Preskúmajte malebnú dedinku Oia, známu svojimi nádhernými bielymi domčekmi, úzkymi uličkami a nezabudnuteľným výhľadom na kalderu.

Výlet do Akrotiri

Navštívte toto starobylé mesto, ktoré sa zachovalo pod vrstvou popola po výbuchu sopky.

Pláže na Santorini

Vychutnajte si oddych na jedinečných sopečných plážach ostrova, ako sú Červená pláž alebo Čierna pláž.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Na Santorini lietajú viaceré európske letecké spoločnosti vrátane gréckych leteckých spoločností Aegean Airlines a Olympic Air, ako aj mnohé nízkonákladové letecké spoločnosti, napríklad Ryanair a EasyJet. Tieto spoločnosti ponúkajú pravidelné lety, najmä počas letnej turistickej sezóny, z rôznych európskych miest. Zo Slovenska nie sú priame lety na Santorini zvyčajne k dispozícii, ale cestujúci môžu využiť spojenie cez iné európske mestá, napríklad Atény, odkiaľ sa lieta na Santorini niekoľkokrát denne.

Letisko odkiaľ

Lety na Santorini sú dostupné z rôznych európskych miest, najmä počas letnej sezóny. Zo Slovenska sa najrýchlejšie dostanete cez Atény.

Letisko kam

Medzinárodné letisko Santorini (Thira) je hlavné letisko na ostrove, ktoré sa nachádza v blízkosti dediny Kamari. Letisko je dobre vybavené a slúži na vnútroštátne aj medzinárodné lety, takže je hlavnou vstupnou bránou pre návštevníkov Santorini.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Santorini sa môže pochváliť typickým stredomorským podnebím s dlhými, horúcimi a suchými letami a miernymi, krátkymi zimami. Letá na Santorini sa vyznačujú vysokými teplotami a malým množstvom zrážok. Zimy sú mierne a často vlhké, ale napriek tomu príjemné na návštevu. Ostrov je známy svojimi nádhernými západmi slnka a krásnym počasím, ktoré láka návštevníkov po celý rok.