Lety do Solúna

Letenky do Solúna

Solún, oficiálne Thessaloniki, je druhé najväčšie mesto v Grécku s približne 1 miliónom obyvateľov. Leží v severnej časti krajiny a je hlavným mestom regiónu Stredné Macedónsko. Mesto bolo založené v roku 315 pred n. l. a má bohatú históriu, ktorá je zrejmá z jeho architektúry a kultúrnych pamiatok. Hospodárstvo mesta je založené na obchode, priemysle a cestovnom ruchu. Solún je tiež dôležitým dopravným uzlom s jedným z najväčších prístavov v Egejskom mori. V meste sídli mnoho univerzít, múzeí a je centrom medzinárodných filmových a hudobných festivalov, vďaka čomu je Solún kultúrnym centrom Grécka.

Prečo ísť do Solúna

Solún, druhé najväčšie mesto v Grécku, je známe svojou bohatou históriou, živou kultúrou a vynikajúcou gastronómiou. Mesto ponúka krásnu architektúru, ktorá siaha od byzantských a osmanských čias až po modernú éru. Prechádzka po pobrežnej promenáde odhalí krásne výhľady a pulzujúcu atmosféru mesta. Navštívte slávnu Bielu vežu, ikonický symbol Solúna, a preskúmajte historické štvrte, napríklad Ano Poli s malebnými uličkami. Solún je tiež známy svojimi festivalmi, živou umeleckou scénou a aktívnym nočným životom. Pre milovníkov dobrého jedla sú Solúny rajom s množstvom reštaurácií a miestnych taverien, ktoré ponúkajú tradičné grécke špeciality.

Bohatá história a kultúra

Solún má dlhú históriu s mnohými historickými pamiatkami a osmanskými stavbami.

Živá atmosféra a festivaly

Mesto je známe svojím nočným životom, festivalmi a bohatou umeleckou scénou.

Vynikajúca kuchyňa

Solún je známy svojimi pochúťkami, záplavou tradičných gréckych jedál a sladkostí.

Tipy na výlety v destinácii

Návšteva Bielej veže

Symbol mesta ponúka nielen fascinujúcu históriu, ale aj úchvatný výhľad na mesto a more.

Preskúmajte Ano Poli

Táto historická štvrť na vrchole kopca ponúka nádherné výhľady, tradičnú architektúru a útulné kaviarne.

Ochutnajte miestnu gastronómiu

Navštívte miestne trhy a reštaurácie a ochutnajte gyros, souvlaki a miestne sladkosti.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Solúna lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Aegean Airlines, Ryanair a EasyJet, ktoré ponúkajú priame a nepriame lety z mnohých európskych miest vrátane Prahy. Lety zo Slovenska do Solúna sú väčšinou bez medzipristátia, často v Aténach alebo iných veľkých európskych leteckých uzloch.

Letiská odkiaľ

Lety do Solúna sú k dispozícii z rôznych európskych miest vrátane Prahy s prestupom v Aténach alebo iných európskych leteckých uzloch. Letisko Thessaloniki Makedonia má dobré spojenie s mnohými európskymi destináciami.

Letisko kam

Medzinárodné letisko Thessaloniki Makedonia je hlavné medzinárodné letisko v Solúne. Toto letisko obsluhuje mnoho medzinárodných a vnútroštátnych letov a je hlavným vstupným bodom pre návštevníkov cestujúcich do severného Grécka.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Solún má stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Letné teploty sa zvyčajne pohybujú od 25 °C do 35 °C, zatiaľ čo zimné teploty klesajú na 5 °C až 15 °C. Najlepší čas na návštevu je na jar a na jeseň, keď je príjemné počasie a turistický ruch je menej intenzívny. Vďaka svojej polohe pri mori a blízkosti hôr má Solún rozmanité klimatické podmienky, ktoré sú ideálne pre rôzne druhy aktivít.