Lety na Zakynthos

Letenky na Zakynthos

Zakynthos je súčasťou Grécka a je to tretí najväčší ostrov v Iónskom mori. Má rozlohu približne 410 km2 a žije na ňom približne 40 000 obyvateľov. Geografia ostrova zahŕňa hornaté oblasti aj úrodné roviny. Hlavným mestom ostrova je Zakynthos (alebo Zante), ktorý sa nachádza na východnom pobreží. Ostrov má typické stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi vlhkými zimami. Zakynthos je známy aj svojou bohatou flórou a faunou vrátane vzácneho druhu korytnačky obyčajnej.

Prečo ísť na Zakynthos

Zakynthos, známy aj ako Zante, je jedným z najkrajších gréckych ostrovov v Iónskom mori. Ostrov je známy svojimi úchvatnými plážami, ako je napríklad slávna pláž Navagio s vrakmi lodí, a predovšetkým krištáľovo čistou vodou a bielym pieskom. Okrem nádherných pláží ponúka Zakynthos aj malebné horské dedinky, bohatú zeleň a lesy a ohromujúce prírodné krásy. Návštevníci si môžu prezrieť starobylé kláštory, tradičné taverny a vychutnať si pravú grécku pohostinnosť. Ostrov je tiež domovom chránenej morskej korytnačky obyčajnej, čo poskytuje jedinečnú príležitosť pozorovať tieto nádherné tvory v ich prirodzenom prostredí.

Pláž Navagio

Jedna z najznámejších pláží na svete, obklopená vysokými útesmi a prístupná len loďou.

Morské korytnačky

Zakynthos je jedným z najlepších miest v Grécku na pozorovanie morských korytnačiek.

Modré jaskyne

Morské jaskyne známe svojou azúrovou vodou. Skvelé miesto na kúpanie a potápanie.

Tipy na výlety v destinácii

Marathonisi

Malý neobývaný ostrov, ktorý je súčasťou Národného morského parku a je obľúbeným miestom na kúpanie a šnorchlovanie.

Mesto Zakynthos

Preskúmajte hlavné mesto ostrova s krásnym prístavom, kostolmi a útulnými kaviarňami a tavernami.

Maják Keri

Ponúka nádherný výhľad na more a okolitú krajinu, ideálny na romantické večery alebo fotografovanie.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Medzi hlavné letecké spoločnosti patria grécke letecké spoločnosti Aegean Airlines a Olympic Air, ktoré poskytujú aj spojenia do iných gréckych miest a priame medzinárodné lety. Na Zakynthos lietajú z rôznych európskych destinácií aj nízkonákladové letecké spoločnosti ako Ryanair a EasyJet. Zo Slovenska v súčasnosti neponúka priame lety na Zakynthos žiadny dopravca, ale je možné sa spojiť cez iné európske mestá.

Letisko odkiaľ

Zakynthos je dostupný priamymi letmi najmä v letnej sezóne z viacerých európskych miest vrátane letísk v Nemecku, Rakúsku a Taliansku. Zo Slovenska sú k dispozícii lety s prestupom, zvyčajne cez Atény.

Letiská kam

Medzinárodné letisko Zakynthos (známe aj ako letisko Dionysios Solomos) je hlavné letisko ostrova, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Kalamaki na juhozápade ostrova. Letisko sa nachádza len kúsok od hlavného mesta ostrova a je ľahko dostupné pre návštevníkov.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Zakynthos má stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, čo je ideálne na plážové aktivity a objavovanie ostrova. Zimy sú mierne s priemernými teplotami okolo 10 °C a občasnými zrážkami. Najlepší čas na návštevu Zakynthosu je od neskorej jari do začiatku jesene, keď je počasie najvhodnejšie na vonkajšie aktivity a more je dostatočne teplé na kúpanie.