Lety do Dublinu

Letenky do Dublinu

Dublin s viac ako 1,3 milióna obyvateľov je nielen politickým, ale aj kultúrnym srdcom Írska. Mesto je známe svojou mladou populáciou, viac ako polovica obyvateľov je mladšia ako 25 rokov. Mena používaná v Dubline je euro a jazykom je angličtina, hoci môžete počuť aj írčinu. Dublin je ideálnou destináciou pre milovníkov histórie, literatúry, hudby a piva, pričom jeho bohatá história a kultúra je zrejmá na každom kroku v dláždených uliciach. S lacnými letenkami do Dublinu sa vám otvoria brány do tohto charizmatického mesta.

Prečo ísť do Dublinu

Dublin, hlavné mesto Írska, láka návštevníkov svojou bohatou históriou a samozrejme útulnými krčmičkami, v ktorých si miestni obyvatelia vymieňajú príbehy pri pive Guinness. V tomto meste sa stretáva starobylá história s moderným životom, čo z neho robí fascinujúcu destináciu pre každého cestovateľa. Dublin je otvorené mesto, známe svojou bohatou hudobnou scénou a pohostinnosťou svojich obyvateľov. Vedeli ste, že Dublin bol domovom viacerých literárnych velikánov, ako napríklad Jamesa Joycea a W. B. Yeatsa? Ešte stále môžete navštíviť krčmy, kam títo páni radi chodili! Dublin rozhodne stojí za návštevu!

Literatúra

Dublin je mesto plné inšpirácie, s literárnymi prehliadkami a festivalmi oslavujúcimi jeho bohatú literárnu históriu.

Guinness Storehouse

Jedno z najnavštevovanejších turistických miest v Írsku a povinná zastávka každého návštevníka Dublinu.

Hudba

Dublin je domovom skupín, ako sú My Bloody Valentine a tradičnejší The Dubliners. Vypočujte si ich v jukeboxe v miestnych puboch.

Tipy na výlety v destinácii

Dublinský hrad

Preskúmajte tento historický hrad v srdci mesta, ktorý je dôležitou súčasťou írskej histórie. Prehliadka ponúka pohľad na časy starého Írska.

Temple Bar

Prechádzka touto rušnou štvrťou vám ponúkne útulné bary, kde si môžete vychutnať írske pivo a vypočuť si autentickú írsku hudbu.

Trinity College

Nielenže je to najstaršia univerzita v Írsku, ale nachádza sa tu aj slávna Kniha z Kellsu, majstrovské dielo stredovekého umenia.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Írsko je od Prahy vzdialené len približne dve a pol hodiny letu. Celoročne zelený keltský ostrov máte takmer na dosah ruky, takže je ideálnou voľbou na dlhšiu dovolenku aj krátky eurovíkend. Ponúka toľko prírodných aj architektonických krás, že ho určite budete chcieť navštíviť znova a znova. Cestujúci si najčastejšie vyberajú let z Prahy, kam môžete letieť s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Ryanair. Ak sa rozhodnete letieť z Viedne, potom môžete letieť so spoločnosťami Ryanair, Aer Lingus alebo Hahn Air. Obľúbené sú aj lety z Bratislavy so spoločnosťou Ryanair. Z Poľska môžete letieť napríklad z Katovíc alebo Krakova so spoločnosťou Ryanair. A ak si na odlet vyberiete nemecké letiská, môžete využiť napríklad Berlín, Mníchov alebo Frankfurt a letieť so spoločnosťami Ryanair, Aer Lingus, Hahn Air alebo Lufthansa.

Letisko odkiaľ

Naši zákazníci si na svoju cestu najčastejšie vyberajú lety z Prahy do Dublinu. Obľúbené sú aj lety z Viedne do Dublinu. Klienti z Moravy uprednostňujú lety z Katovíc, Krakova, Bratislavy alebo Budapešti do Dublinu. Cestujúci zo Slovenska si často vyberajú lety z Berlína, Mníchova alebo Frankfurtu do Dublinu. Výber je naozaj široký a nech už si pre svoj odlet vyberiete akúkoľvek destináciu, na našej webovej stránke nájdete najlacnejšie ponuky letov.

Letisko kam

V Dubline sa nachádza len jedno medzinárodné letisko. Letisko Dublin sa nachádza približne 11 kilometrov od centra Dublinu. Na letisku sídli írska letecká spoločnosť Aer Lingus a najväčšia európska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair.

Do centra Dublinu sa z letiska najlepšie dostanete autobusom Aircoach alebo Airlink. Cesta trvá približne 30 minút. Autobusová zastávka sa nachádza priamo pred budovou terminálu. Ďalšou možnosťou je vziať si taxík. Ak si chcete Írsko prezrieť pešo, odporúčame vám prenajať si auto. Výber áut na prenájom nájdete tu. Auto si rezervujte ešte pred odletom, aby ste mali istotu, že požadované auto bude k dispozícii.

 

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Počasie v Írsku je premenlivé. Zimy sú mierne s teplotami okolo 4-7 °C, zatiaľ čo letá ponúkajú teplé a príjemné teploty medzi 18-20 °C. Hoci je Írsko známe svojimi daždivými dňami, ktoré sa môžu vyskytnúť kedykoľvek počas roka, je tiež domovom krásnej zelenej krajiny. Práve tie lákajú turistov z celého sveta.