Lety do Krakova

Letenky do Krakova

Krakov je druhé najväčšie mesto v Poľsku a bývalé hlavné mesto krajiny. Má viac ako 760 000 obyvateľov a je významným akademickým, kultúrnym a umeleckým centrom Poľska. Krakov je známy svojimi historickými pamiatkami, ktoré prežili druhú svetovú vojnu bez väčších škôd. Mesto sa môže pochváliť viac ako 40 parkami vrátane rozsiahlych Planty, ktoré obklopujú historické centrum. Nachádza sa tu mnoho vysokých škôl a univerzít, ktoré Krakovu dodávajú mladistvý a dynamický charakter. Mesto je známe aj množstvom múzeí, historických kostolov, divadiel a galérií. Gastronomická scéna v Krakove je rozmanitá a ponúka široký výber jedál od tradičnej poľskej kuchyne až po medzinárodné špeciality.

Prečo ísť do Krakova

Krakov, jedno z najstarších a najkrajších miest v Poľsku, je plné histórie, kultúry a umenia. Toto bývalé kráľovské mesto vás očarí svojou atmosférou, nádhernými stredovekými uličkami a pôsobivými pamiatkami. Hlavným lákadlom je nádherné historické centrum s wawelskou katedrálou svätého Václava a Vavrinca, fascinujúca židovská štvrť Kazimierz a samozrejme očarujúce hlavné námestie Rynek Główny. Krakov je tiež mestom pulzujúcej kultúry s množstvom festivalov, divadiel, galérií a vynikajúcich reštaurácií. Okrem toho neďaleký Osvienčim a soľná baňa Wieliczka dodávajú prehliadke mesta ďalší rozmer.

Bohatá história a architektúra

Krakov je známy svojimi historickými pamiatkami vrátane hradu Wawel a nádherného stredovekého centra.

Kultúrny život

Mesto ponúka bohatý kultúrny program, od medzinárodných festivalov až po živú hudbu a umelecké výstavy.

Lokality svetového dedičstva UNESCO

Neďaleké soľné bane Wieliczka a pamätník a múzeum Auschwitz-Birkenau patria medzi pamiatky svetového dedičstva UNESCO.

Tipy na výlety v destinácii

Prehliadka hradu Wawel

Navštívte tento symbol poľskej histórie a kultúry, z ktorého sa naskytá úchvatný výhľad na mesto.

Prehliadka mesta Kazimierz

Preskúmajte bohatú históriu a kultúru v bývalej židovskej štvrti plnej kaviarní, galérií a historických synagóg.

Výlet do Wieliczky

Navštívte slávne soľné bane, ktoré vás očaria svojou jedinečnou architektúrou a podzemnými chodbami.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Krakova lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane LOT Polish Airlines, Lufthansa, EasyJet a Ryanair. Tieto spoločnosti ponúkajú pravidelné lety z mnohých európskych miest vrátane Prahy. Pravidelné lety z Prahy umožňujú ľahký prístup cestujúcim zo Slovenska. Mnohé nízkonákladové letecké spoločnosti ponúkajú aj cenovo dostupné lety do Krakova, vďaka čomu je toto mesto obľúbenou destináciou na víkendové výlety.

Letisko odkiaľ

Lety do Krakova sú dostupné z rôznych európskych miest vrátane Prahy, Londýna, Paríža, Frankfurtu a ďalších. Zo Slovenska je Krakov ľahko dostupný vďaka pravidelným letom a je obľúbenou destináciou na krátke výlety aj dlhšie pobyty.

Letisko kam

Medzinárodné letisko Jána Pavla II. Krakov-Balice je hlavné letisko pre prílety do Krakova. Toto letisko sa nachádza približne 11 km západne od centra Krakova a je ľahko dostupné verejnou dopravou, taxislužbou alebo súkromným transferom.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Krakov má mierne kontinentálne podnebie s teplými, ale nie príliš horúcimi letami a chladnými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 20 °C, zatiaľ čo v zime môžu teploty klesnúť pod bod mrazu.