Lety do Varšavy

Letenky do Varšavy

Varšava, hlavné mesto Poľska, má približne 1,8 milióna obyvateľov, čo z nej robí najväčšie mesto v krajine. Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia. Varšava bola počas druhej svetovej vojny takmer úplne zničená, ale odvtedy bola starostlivo obnovená. Dnes je Varšava moderným mestom, ktoré je politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom Poľska. Varšava je tiež významným dopravným uzlom s rozsiahlou sieťou verejnej dopravy a dvoma medzinárodnými letiskami: Varšava Chopin a Varšava-Modlin. Mesto ponúka širokú škálu kultúrnych atrakcií vrátane divadiel, múzeí a historických pamiatok a je známe svojou živou hudobnou a umeleckou scénou.

Prečo ísť do Varšavy

Varšava, hlavné mesto Poľska, je metropola plná histórie a moderného života. Historické centrum, ktoré bolo počas druhej svetovej vojny takmer úplne zrovnané so zemou, bolo starostlivo obnovené a dnes je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Preskúmajte Staré mesto s jeho farebnými budovami, útulnými kaviarňami a živým námestím. Vo Varšave sa nachádza aj niekoľko významných múzeí, Múzeum Varšavského povstania a Kráľovský zámok. Mesto ponúka aj dynamickú kulinársku scénu, od tradičnej poľskej kuchyne až po medzinárodnú gastronómiu. Moderná Varšava je centrom poľského obchodu a kultúry s množstvom divadiel, galérií a hudobných klubov.

Historické staré mesto

Varšavské Staré mesto, prestavané po druhej svetovej vojne, sa považuje za jeden z najlepších príkladov rekonštrukcie historických budov.

Múzeá a pamätníky

Vo Varšave sa nachádza množstvo múzeí, ktoré zachytávajú jej bohatú históriu, vrátane Múzea Varšavského povstania a Pamätníka židovského geta.

Kultúrna rozmanitosť

Mesto je známe svojou živou kultúrou s množstvom divadiel, galérií a koncertov, ktoré odrážajú jeho dynamický a multikultúrny charakter.

Tipy na výlety v destinácii

Prejdite sa po Kráľovskej ceste

Táto cesta vedie od Kráľovského hradu v Starom meste k palácu Wilanów a spája niekoľko historických pamiatok.

Návšteva parku Łazienki

Tento nádherný park ponúka rozsiahle zelené plochy, rybníky a palác Łazienki, ktorý je ideálny na oddych a pikniky.

Objavte štvrť Praga

Táto menej turistická časť Varšavy je známa svojou alternatívnou kultúrou, umeleckými galériami a živými trhmi.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Varšavy lieta mnoho európskych leteckých spoločností vrátane LOT Polish Airlines, Lufthansa, Air France a KLM. Priame lety sa zvyčajne dajú nájsť aj zo Slovenska. Varšavské medzinárodné letisko Chopina je hlavným mestským letiskom a jedným z najväčších v Poľsku, ktoré poskytuje širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov.

Letisko odkiaľ

Lety do Varšavy sú k dispozícii z mnohých európskych miest vrátane priamych letov z Prahy. Varšavské letisko Chopina má dobré spojenie s hlavnými európskymi letiskami, vďaka čomu je mesto ľahko dostupné pre cestujúcich z rôznych častí Európy. Pre cestujúcich zo Slovenska je však Varšava ľahko dostupná vlakom alebo autobusom z miest, ako sú Praha a Ostrava.

Letisko kam

Hlavným medzinárodným letiskom vo Varšave je letisko Chopina vo Varšave, ktoré je najväčším letiskom v Poľsku. Slúži ako dôležitý letecký uzol pre vnútroštátne a medzinárodné lety vrátane spojení do mnohých európskych destinácií.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Varšava má mierne kontinentálne podnebie s teplými, ale nie príliš horúcimi letami a chladnými zimami. Letá majú priemerné teploty okolo 20 °C, zatiaľ čo zimné teploty často klesajú pod bod mrazu. V zimných mesiacoch sa v meste vyskytujú snehové zrážky. Najlepší čas na návštevu Varšavy je od mája do septembra, keď je počasie najpríjemnejšie a mesto ponúka množstvo kultúrnych a vonkajších aktivít.