Lety na Azory

Letenky na Azorské ostrovy

Azorské ostrovy sa nachádzajú približne 1 500 km západne od pevninského Portugalska v severnej časti Atlantického oceánu. Tieto ostrovy sú súčasťou makaronézskej oblasti a majú celkovú rozlohu 2 333 km². Celkový počet obyvateľov ostrovov je približne 245 000. Poľnohospodárstvo, rybolov a cestovný ruch sú hlavnými piliermi miestneho hospodárstva a cestovný ruch na ostrovoch sa prudko zvýšil najmä v posledných rokoch. Azorské ostrovy sú známe svojou neuveriteľnou biodiverzitou a často sa považujú za jeden z najlepších prírodných rajov na Zemi, ktorý ponúka turistom veľké možnosti ekoturistiky

Prečo ísť na Azorské ostrovy

Azory, skupina deviatich sopečných ostrovov v Atlantickom oceáne, sú jedným z posledných nedotknutých rajov v Európe. Tieto ostrovy (patriace Portugalsku) sú známe svojou nádhernou prírodou vrátane majestátnych hôr, žiarivo modrých kráterových jazier a úchvatných pobrežných scenérií. Azorské ostrovy sú ideálnou destináciou pre milovníkov prírody a dobrodružstva, pretože ponúkajú možnosti na pešiu turistiku, jedinečné pozorovanie veľrýb, potápanie, ako aj plachtenie a iné adrenalínové vodné športy. Každý ostrov má svoj vlastný jedinečný charakter a ponúka rôzne zážitky, od termálnych prameňov na ostrove São Miguel až po ohromujúce skalnaté pobrežie ostrova Terceira.

Krásna príroda

Azorské ostrovy sú známe svojimi úchvatnými prírodnými krásami vrátane zelených hôr a modrých jazier.

Pozorovanie veľrýb

Azory sú jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie veľrýb a iných morských cicavcov.

Geotermálne aktivity

Mnohé z ostrovov ponúkajú prírodné termálne pramene a gejzíry, ktoré sú výsledkom ich sopečného pôvodu.

Tipy na výlety v destinácii

Lagoa do Fogo

Navštívte toto nádherné kráterové jazero na ostrove São Miguel obklopené zelenými horami.

Ostrov Terceira

Preskúmajte historické mesto Angra do Heroísmo, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ostrov Pico

Vystúpte na najvyššiu horu Portugalska, Pico, a vychutnajte si nezabudnuteľné výhľady.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Azorské ostrovy obsluhujú najmä portugalské letecké spoločnosti, ako napríklad TAP Air Portugal a SATA Azores Airlines, ktoré ponúkajú priame lety z Lisabonu a Porta. Zo Slovenska priame lety neexistujú, ale cestujúci môžu využiť prestupné lety cez hlavné európske letiská.

Letiská odkiaľ

Lety na Azorské ostrovy sú dostupné najmä z Portugalska, najmä z letísk v Lisabone a Porte. Zo Slovenska možno na Azorské ostrovy cestovať s prestupom v týchto mestách alebo cez iné európske medzinárodné letiská, ako napríklad Madrid, Frankfurt alebo Londýn.

Letiská, na ktoré sa dá ísť

Každý z hlavných Azorských ostrovov má vlastné letisko, pričom najväčšie letiská sa nachádzajú na ostrovoch São Miguel (letisko João Paulo II) a Terceira (letisko Lajes). Tieto letiská zabezpečujú medzinárodné aj vnútroštátne lety.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Azory majú mierne oceánske podnebie s príjemnými teplotami počas celého roka. Letá sú teplé s priemernými teplotami okolo 22 °C a zimy o niečo chladnejšie s priemernými teplotami okolo 13 °C. Ostrovy sú známe častými zmenami počasia, ktoré môžu zahŕňať hmlu, dážď a slnečný svit v jeden deň. Najlepší čas na návštevu Azorských ostrovov je od mája do októbra, keď je počasie stabilnejšie a teplejšie, čo je ideálne na vonkajšie aktivity a spoznávanie krajiny.