Lety do Faro

Letenky do Faro

Faro je hlavné mesto regiónu Algarve v južnom Portugalsku s približne 118 000 obyvateľmi. Leží na pobreží Atlantického oceánu a je obklopené jednou z najväčších chránených mokradí v Portugalsku, Ria Formosa. História mesta siaha až do rímskych čias, o čom svedčia mnohé historické pamiatky. Dnes je Faro moderné mesto s bohatou kultúrou, univerzitou a medzinárodným letiskom, ktoré slúži ako hlavný vstupný bod pre milióny turistov, ktorí každoročne navštívia Algarve. Prírodné krásy, história a kultúra robia z mesta Faro nezabudnuteľnú turistickú destináciu.

Prečo ísť do Faro

Ešte ste si neužili dosť slnka? Nechce sa vám dlho letieť do exotickej destinácie? Vydajte sa na juh Portugalska do regiónu Algarve. Privíta vás mesto Faro, ktoré je známe svojimi malebnými plážami a celoročne príjemným a teplým podnebím. Celé mesto je obklopené historickými hradbami z 9. storočia. Dominantou mesta Faro je mestská katedrála. Počas návštevy sa zastavte aj pri biskupskom paláci a kostole Nossa Senhora do Carmo. Mesto ponúka nespočetné množstvo architektonických a kultúrnych pamiatok, ktoré spájajú pozostatky arabskej aj rímskej nadvlády. A ak sa chcete zabaviť, určite sa vyberte na niektorú z miestnych diskoték. V noci to tu naozaj žije!

Historické centrum

Staré mesto Faro so svojimi hradbami, katedrálou a múzeami je ideálnym miestom pre milovníkov histórie.

Brána do Algarve

Faro je hlavným vstupným bodom do obľúbenej turistickej oblasti Algarve s úchvatnými plážami.

Prírodná rezervácia Ria Formosa

Tento jedinečný park ponúka celý rad vodných športov, výletov po ostrove a pozorovania vtákov.

Tipy na výlety v destinácii

Staré mesto

Prechádzajte sa starobylými uličkami, navštívte katedrálu a vychutnajte si výhľad z veže.

Vydajte sa na výlet loďou po rieke Ria Formosa

Preskúmajte miestne ostrovy, divokú prírodu a vychutnajte si slaný morský vzduch.

Kultúrne centrum Faro

Navštívte miestne galérie, múzeá a koncerty a získajte hlbší prehľad o miestnej kultúre.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Naši klienti uprednostňujú na cestu do mesta Faro lety z Prahy, žiaľ, po pandémii zatiaľ žiadna letecká spoločnosť nezačala celoročne lietať na juh Portugalska z Prahy. Odporúčame preto zakúpiť si letenky z Viedne do Faro, odkiaľ môžete letieť napríklad s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Ryanair. Na odlet môžete využiť aj nemecké letiská. Z Berlína môžete letieť napríklad so spoločnosťou Ryanair alebo EasyJet. Z Frankfurtu môžete letieť so spoločnosťou Ryanair, Lufthansa alebo TAP Air Portugal. Ak si na odlet vyberiete Mníchov, môžete letieť napríklad so spoločnosťou Lufthansa alebo TAP Air Portugal. Spríjemnite si cestu prehliadkou mesta, z ktorého odlietate. Na letisko sa môžete dostať napríklad autobusovou a vlakovou dopravou RegioJet. Pozrite si ich webovú stránku www.regiojet.cz a nájdite si ideálne spojenie.

Letisko odkiaľ

Chcete letieť z najbližšieho letiska? Alebo si radi pozriete letiská v susedných krajinách? Naši klienti najčastejšie využívajú lety z Prahy do mesta Faro. Bohužiaľ, lety z Ostravy do Faro a lety z Brna do Faro nie sú momentálne k dispozícii a žiadna z leteckých spoločností zatiaľ tieto linky nespustila. Alternatívne môžete letieť z Düsseldorfu do Faro, Frankfurtu do Faro alebo Mníchova do Faro. Naša ponuka zahŕňa aj lety z iných nemeckých letísk, ako aj z letísk z iných európskych hlavných miest. Medzi obľúbené možnosti letov patria lety z Budapešti, Bratislavy alebo Viedne do Faro. Takto môžete spojiť svoju cestu s výletom a spoznávaním mesta, z ktorého letíte. Dajte si však pozor, aby ste stihli svoj let včas.

Letisko kam

Letisko Faro sa nachádza približne 4 km od centra mesta. Využívajú ho najmä nízkonákladové letecké spoločnosti a charterové lety z celej Európy. Letisko Faro alebo Algarve využívajú najmä turisti, ktorí si chcú užiť dovolenku na plážach južného Portugalska.

Z letiska sa do centra mesta najrýchlejšie dostanete autobusmi Próximo číslo 14 a 16. Ďalšou možnosťou je vziať si taxík alebo si prenajať auto. Auto si prenajmite vopred, aby ste mali istotu, že vás na letisku bude čakať vami vybrané vozidlo. Rezervujte si auto pred odletom, aby ste si boli istí, že vami vybrané auto bude k dispozícii.

 

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Faro sa môže pochváliť stredomorským podnebím s dlhými, horúcimi letami a miernymi zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 28 °C, zatiaľ čo zimné okolo 16 °C. Slnko svieti v priemere viac ako 300 dní v roku, takže Faro je ideálnou destináciou na slnečnú dovolenku. Zimné mesiace môžu byť vlhkejšie, ale stále ponúkajú veľa slnečných dní.