Lety do Lisabonu

Letenky do Lisabonu

Lisabon s približne 505 000 obyvateľmi je nielen hlavným mestom Portugalska, ale aj jeho najväčším mestom. Nachádza sa na západnom pobreží Pyrenejského polostrova na brehu rieky Tejo. Má stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými letami. História mesta siaha až do predrímskych čias, čo z Lisabonu robí jedno z najstarších miest na svete. Je známy svojimi siedmimi kopcami, historickými štvrťami, rušným nočným životom a bohatou kultúrou. Mesto je tiež hospodárskym a finančným centrom krajiny a je sídlom viacerých medzinárodných organizácií a spoločností.

Prečo isť do Lisabonu

Nechajte sa očariť mestom starých moreplavcov, ktoré je doslova nabité kultúrou. Prejdite sa kľukatými uličkami a navštívte Hrad svätého Juraja, katedrálu Sé, Belémsku vežu, kláštor Jeronýmovcov, Pamätník zámorských objavov alebo palác Belém. Objavte krásy Lisabonu z okna slávnej električky 28, ktorá vás za 40 minút prevedie najkrajšími uličkami mesta. Tešte sa na jazdu na horskej dráhe. V Lisabone si prídu na svoje aj milovníci graffiti a pouličného umenia. A keď vám vyhladne, zastavte sa na slávnom trhu Time Out Market, kde zažijete doslova gurmánsky zážitok.

Tramvaj 28

Ikona mesta, ktorá premáva historickými časťami mesta a ponúka cestujúcim nádherné výhľady.

Belém

Historická štvrť s významnými pamiatkami, ako je Belémska veža a kláštor Jeronimos.

Fado

Tradičná portugalská hudba plná vášne, neodmysliteľne spojená s dušou Lisabonu.

Tipy na výlety v destinácii

Alfama

Preskúmajte najstaršiu štvrť mesta s úzkymi uličkami, malebnými domami a tradičnými barmi.

Továreň LX

Moderné kultúrne a kreatívne centrum, v ktorom nájdete ateliéry, galérie, bary a reštaurácie.

Castelo de São Jorge

Pre nádherný panoramatický výhľad na mesto a rieku Tagus určite navštívte tento historický hrad.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Naši klienti uprednostňujú lety do Lisabonu z Prahy, kam môžete letieť so spoločnosťou TAP Air Portugal, ktorú môžete využiť aj na lety z Berlína, Mníchova, Hamburgu, Viedne alebo Varšavy. Ak chcete ušetriť, vyberte si lety s niektorou z nízkonákladových leteckých spoločností. Môžete napríklad letieť so spoločnosťou Wizz Air z Viedne alebo Ryanair z Krakova, Berlína alebo Viedne. Z nemeckého Frankfurtu môžete letieť do Lisabonu so spoločnosťou Lufthansa a z Düsseldorfu so spoločnosťou Eurowings. Každá letecká spoločnosť ponúka iné výhody, prečítajte si viac kliknutím a vyberte si leteckú spoločnosť podľa vašich preferencií.

Letisko odkiaľ

Chcete letieť z najbližšieho letiska? Alebo si radi pozriete letiská v okolitých štátoch? V našej ponuke nájdete letenky z Prahy do Lisabonu. Bohužiaľ, v súčasnosti neponúkame letenky z Ostravy do Lisabonu a letenky z Brna do Lisabonu. Do portugalskej metropoly však môžete cestovať z iných európskych miest v okolí. Môžete tak spojiť dve muchy jednou ranou a objavovať krásy Lisabonu a mesta, z ktorého do Portugalska poletíte. Medzi našimi klientmi sú obľúbené lety z Viedne do Lisabonu, ale aj lety z Krakova, Varšavy, Berlína, Mníchova alebo Frankfurtu.

Letisko, kam

Lisabonské letisko Portela je jediné medzinárodné letisko v Lisabone. Nájdete ho približne 7 km od centra Lisabonu v štvrti Portela. Letisko je základňou portugalskej leteckej spoločnosti TAP Air Portugal. Letisko je tiež jedným z hlavných leteckých uzlov v južnej Európe a mimo nej. Cestujúci ho často využívajú ako prestupný bod pre lety z Európy do Ameriky, ako aj do iných zámorských destinácií.

Z letiska sa nachádzate v centre diania. Koniec koncov, nachádza sa len 7 kilometrov od centra mesta. Priamo z centra mesta premáva na letisko metro, ktoré trvá menej ako 20 minút. Ďalšou možnosťou je využiť aerobusy, ktoré z letiska odchádzajú vo dne aj v noci. Na letisko premávajú aj niektoré linky verejnej dopravy. A ak cestovanie verejnou dopravou nie je vaša šálka kávy, môžete si vziať taxík alebo prenajať auto.

 

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Lisabon sa môže pochváliť stredomorským podnebím s teplými, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 28 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa pohybujú okolo 15 °C. Mesto je zvyčajne slnečné s viac ako 2 800 hodinami slnečného svitu ročne, čo z neho robí ideálne miesto na návštevu v ktoromkoľvek ročnom období.