Lety na Madeiru

Letenky na Madeiru

Madeira je súostrovie pozostávajúce z hlavného ostrova Madeira a menšieho ostrova Porto Santo, ktoré sa nachádzajú v severnej časti Atlantického oceánu. Je súčasťou Portugalska a nachádza sa približne 700 km západne od marockého pobrežia. Podnebie na Madeire je subtropické oceánske s miernymi teplotami počas celého roka. Miestnym jazykom je portugalčina, ale mnohí obyvatelia hovoria aj anglicky. Madeira je obľúbenou destináciou turistov, ktorí sem prichádzajú za krásnou prírodou, turistickými chodníkmi a vynikajúcimi kulinárskymi zážitkami. Na Madeire sa používa mena euro.

Prečo ísť na Madeiru

Objavte perlu Atlantického oceánu, smaragdový ostrov, ktorý ponúka nádherné pláže, ale aj úchvatnú prírodu. Nechajte sa očariť vôňou divokých orchideí, cyprusov a cédrov. Po príchode do Funchalu sa určite vyvezte lanovkou na horu Monte k palácu Jardim Tropical Monte a kostolu Nossa Senhora. Nezabudnuteľná bude aj romantická prechádzka okolo levád (zavlažovacích kanálov), ktoré boli vybudované v 16. storočí. Jednou z najkrajších levád je cesta k jazeru a vodopádu Caldeirão Verde. Ak dávate prednosť horskej turistike, vyberte sa po veredas, turistických chodníkoch vedúcich cez nádherné vrcholy hôr. Potom si oddýchnite pri lávových jazierkach Porto Moniz s pohárom vynikajúceho madeirského vína v ruke.

Laurisilva

Jedinečné madeirské lesy sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Madeirské víno

Toto dezertné víno je známe po celom svete a je neodmysliteľnou súčasťou miestnej gastronómie.

Ohňostroje a festivaly

Silvestrovský ohňostroj na Madeire patrí k najväčším na svete a miestne festivaly lákajú návštevníkov po celý rok.

Tipy na výlety v destinácii

Funchal

Hlavné mesto ostrova s krásnymi botanickými záhradami, historickými budovami a trhmi.

Pico Ruivo

Najvyšší vrch Madeiry, z ktorého sa naskytá úchvatný výhľad na celý ostrov a oceán.

Levadas

Unikátne zavlažovacie kanály, pozdĺž ktorých vedie množstvo turistických a cyklistických trás.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Naši klienti uprednostňujú lety na Madeiru z Prahy, kam môžete letieť priamo so spoločnosťou Smartwings alebo sa spojiť s leteckou spoločnosťou TAP Air Portugal. Ak chcete letieť z Nemecka, môžete využiť napríklad lety z Düsseldorfu, Frankfurtu alebo Mníchova so spoločnosťou Lufthansa alebo Condor. Môžete tiež letieť s prestupom so spoločnosťou TAP Air Portugal. Každá letecká spoločnosť ponúka iné výhody, po kliknutí si prečítajte viac a vyberte si leteckú spoločnosť podľa vašich preferencií.

Letisko odkiaľ

Chcete letieť z najbližšieho letiska? Alebo si chcete pozrieť letiská v okolitých štátoch? Naši klienti najčastejšie využívajú lety z Prahy na Madeiru. Bohužiaľ, lety z Ostravy na Madeiru a lety z Brna na Madeiru momentálne nie sú v ponuke a žiadna z leteckých spoločností tieto linky zatiaľ neotvorila. Na cestu na Madeiru môžete využiť aj lety z Düsseldorfu na Madeiru, lety z Frankfurtu na Madeiru alebo lety z Mníchova na Madeiru. Ponúkame tiež lety z iných nemeckých letísk, ako aj z letísk z iných európskych hlavných miest. Svoju cestu tak môžete spojiť s výletom za poznaním mesta, z ktorého letíte. Dávajte si však pozor na čas, aby ste stihli svoj let včas.

Letisko, na ktoré sa dostanete

Medzinárodné letisko Cristiano Ronaldo Madeira je známe aj ako letisko Funchal alebo letisko Santa Catarina a nachádza sa v oblasti Santa Cruz, ktorá je vzdialená približne 20 km od hlavného mesta Funchal. Najzaujímavejšou črtou letiska je jeho vzletová a pristávacia dráha, ktorá je vo výške len 59 metrov nad morom a ktorej tretina je postavená na pilieroch, ktoré vybiehajú nad morský útes. O tejto dráhe sa hovorí, že je jednou z najťažších vzletových a pristávacích dráh. Nemusíte sa však obávať, lietajú tu len tí najlepší piloti, ktorí prechádzajú špeciálnym výcvikom a prísnymi skúškami, čo je najlepšou zárukou bezpečnosti pre všetkých cestujúcich.

Z letiska sa do centra Funchalu dostanete aerobusom. Cesta trvá menej ako hodinu. Ďalšou možnosťou je využiť autobusy verejnej dopravy alebo taxíky. Ak chcete ostrov poriadne precestovať, odporúčame vám prenajať si auto. Našu ponuku na prenájom auta nájdete tu. Auto si rezervujte ešte pred odchodom, aby ste mali istotu, že vami vybrané vozidlo bude k dispozícii.

 

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Madeira je známa svojím subtropickým oceánskym podnebím. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 20-27 °C v lete a 16-20 °C v zime. Ostrov je často ovplyvňovaný Atlantickým oceánom, čo znamená, že môže byť vlhký, ale prináša so sebou aj svieži vánok, ktorý príde vhod počas horúcich dní, najmä v lete. Dažde sú častejšie v zime, zatiaľ čo leto je zvyčajne suché a slnečné.