Lety do Porta

Letenky do Porta

Porto je mesto v severnom Portugalsku s približne 237 000 obyvateľmi. Mesto má bohatú históriu siahajúcu až do rímskych čias a jeho historické centrum bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. Porto má mierne stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi vlhkými zimami. Mesto je známe svojou kulinárskou scénou vrátane tradičných jedál, ako sú Francesinha a Tripas à Moda do Porto. Porto je tiež dôležitým priemyselným a obchodným centrom Portugalska.

Prečo ísť do Porta

Porto, druhé najväčšie mesto Portugalska, sa rozprestiera na úchvatných brehoch rieky Douro. Toto historické mesto je známe svojimi úzkymi kľukatými uličkami, barokovými kostolmi a majestátnymi mostmi. Porto je tiež svetoznáme svojou históriou vína, najmä portského vína. Navštívte vínne pivnice na ochutnávku alebo sa vyberte na plavbu po rieke Douro a obdivujte mesto z paluby lode. Porto ponúka aj živú kultúrnu scénu s množstvom múzeí, galérií a hudobných folklórnych podujatí. Nevynechajte návštevu Livraria Lello, jednej z najkrajších knižníc na svete.

Portské víno

Porto je domovom rovnomenného vína s dlhou tradíciou výroby a vývozu tohto jedinečného sladkého nápoja.

Ikonické mosty

Mesto sa môže pochváliť niekoľkými pôsobivými mostmi vrátane slávneho Dom Luís I.

Historická architektúra

Porto je plné architektonických pokladov, od starobylej katedrály Sé až po barokový kostol Igreja de São Francisco.

Tipy na výlety v destinácii

Ribeira

Prechádzka po Ribeire, starom meste Porta, ponúka nádherný výhľad na rieku a farebné domy.

Plavba po rieke Douro

Plavba loďou po rieke Douro poskytuje jedinečný pohľad na terasovité vinice a historické dediny.

Foz do Douro

Navštívte túto očarujúcu štvrť s krásnymi plážami a priateľskými miestnymi reštauráciami.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Porto je dobre prepojené s európskymi mestami vďaka širokej sieti leteckých spojení. Portugalská národná letecká spoločnosť TAP Air Portugal zabezpečuje pravidelné lety do Porta z mnohých európskych destinácií. Okrem toho do Porta lietajú aj iné európske letecké spoločnosti, ako napríklad Lufthansa, Air France, KLM, a nízkonákladové letecké spoločnosti, ako napríklad Ryanair a EasyJet.

Letisko odkiaľ

Priame lety do Porta sú dostupné z mnohých veľkých európskych letísk vrátane Prahy, Paríža, Londýna, Amsterdamu a Berlína. Vďaka širokému výberu letov môžu cestujúci zo Slovenska letieť priamo do Porta alebo skombinovať svoju cestu s návštevou iných miest prostredníctvom medzipristátia.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre Porto je letisko Francisco Sá Carneiro, ktoré sa nachádza približne 11 km severozápadne od centra mesta. Letisko je dobre vybavené a poskytuje ľahký prístup do centra Porta a ďalších častí severného Portugalska.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Porto má mierne stredomorské podnebie s horúcimi a suchými letami a miernymi, ale často daždivými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 25 °C, zatiaľ čo zimné teploty zvyčajne klesajú na 5 až 10 °C. Najlepší čas na návštevu Porta je od mája do septembra, keď je počasie najpríjemnejšie a umožňuje vám naplno si vychutnať všetko, čo mesto ponúka, od prehliadky pamiatok až po oddych na plážach.