Lety do Petrohradu

Letenky do Petrohradu

Petrohrad, predtým známy ako Leningrad, je druhé najväčšie mesto v Rusku s približne 5,4 milióna obyvateľov. Nachádza sa na severozápade krajiny na pobreží Baltského mora. Mesto má bohatú históriu siahajúcu až do roku 1703 a je známe svojimi nádhernými palácmi, širokými bulvármi a rozsiahlymi mostmi cez rieku Nevu. Mesto je tiež kultúrnym centrom Ruska s mnohými divadlami, múzeami a galériami.

Prečo ísť do Petrohradu

Petrohrad, niekedy označovaný za hlavné mesto ruskej kultúry, je známy svojou bohatou históriou, úchvatnou architektúrou a pulzujúcim umeleckým životom. Mesto založil cár Peter Veľký a je domovom mnohých nádherných pamiatok vrátane Zimného paláca, Ermitáže a Kazanskej katedrály. Prejdite sa po nábreží rieky Nevy, navštívte Petropavlovskú pevnosť a obdivujte slávne Mariinské divadlo. Petrohrad je tiež centrom významných kultúrnych podujatí, ako sú Biele noci, keď slnko takmer nikdy nezapadá a mesto ožíva umeleckými a hudobnými festivalmi.

Ermitáž

Jedno z najväčších a najstarších múzeí na svete, v ktorom sa nachádzajú umelecké diela od Da Vinciho po Picassa.

Architektonické pamiatky

Mesto je plné architektonických skvostov, od barokových a neoklasicistických budov až po moderné stavby.

Biele noci

Fenomén, keď v lete slnko takmer nezapadá, čo dodáva mestu zvláštne čaro a energiu.

Tipy na výlety v destinácii

Peterhof

Návštevu slávneho "ruského Versailles" s pôsobivými palácmi a fontánami si nemôžete nechať ujsť.

Jedinečné metro

Jeden z najhlbších metropolitných systémov na svete s nádherne zdobenými stanicami.

Petrohradské kanály

Prechádzky loďou po mestských kanáloch, ktoré sa často nazývajú "Benátky severu", sú dokonalou romantikou.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Petrohradu lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane ruských leteckých spoločností, ako sú Aeroflot a Rossiya Airlines. Pravidelné lety do Petrohradu ponúkajú aj ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad Lufthansa, Air France, KLM a British Airways. Mnohé spoje zahŕňajú medzipristátia vo veľkých európskych mestách, čo umožňuje pohodlný prístup z rôznych častí Európy.

Letisko odkiaľ

Do Petrohradu sa dostanete priamymi letmi z veľkých európskych miest vrátane Prahy, Berlína, Londýna, Paríža a Amsterdamu. Priame lety zo Slovenska nie sú k dispozícii, je však možné letieť do Petrohradu s prestupmi.

Letisko kam

Hlavným medzinárodným letiskom pre Petrohrad je letisko Pulkovo, ktoré sa nachádza približne 20 km južne od mesta. Letisko Pulkovo je moderné a dobre vybavené a poskytuje jednoduchý prístup do centra Petrohradu verejnou dopravou alebo taxíkom.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Petrohrad má typické vlhké kontinentálne podnebie s dlhými, chladnými zimami a krátkymi, miernymi letami. Zimy môžu byť dlhé a plné snehu s teplotami často pod bodom mrazu. Letá sú zvyčajne teplé s priemernými teplotami okolo 20 °C, ale občas môžu byť dosť daždivé. Najlepšie obdobie na návštevu je od mája do septembra, keď sú teploty príjemné a dni dlhé, čo je ideálne na poznávanie.