Letenky do Barcelony

Barcelona, hlavné mesto Katalánska a druhé najväčšie mesto Španielska, sa nachádza na východnom pobreží Pyrenejského polostrova. Je domovom viac ako 1,6 milióna obyvateľov a jej metropolitná oblasť má takmer 5 miliónov obyvateľov. Jeho úradnými jazykmi sú katalánčina a španielčina. Barcelona je známa svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, od starovekých rímskych ruín až po modernistickú architektúru. Je tiež dôležitým hospodárskym centrom s množstvom obchodných a finančných inštitúcií.

barcelona

Lacné letenky do Barcelony

Prečo ísť do Barcelony

 

Či už milujete architektúru, leňošenie na pláži alebo ste futbalový fanúšik, Barcelonu musíte aspoň raz v živote navštíviť. Klenotom katalánskej metropoly je chrám Sagrada Familia a ďalšie stavby od Antoniho Gaudího. Milovníci architektúry tu nájdu aj diela Pabla Picassa a Salvadora Dalího. Futbaloví fanúšikovia ocenia návštevu futbalového štadióna Camp NOU, ktorý je najväčší v Európe. A ak chcete vidieť Barcelonu ako na dlani, vydajte sa z námestia Placa de Espanya na Montjuïc. Ak chcete zažiť jedinečnú atmosféru, navštívte alternatívnu bohémsku štvrť Grà cia. A keď vám vyhladne, ochutnajte vynikajúcu katalánsku kuchyňu. Barcelona stojí za návštevu počas celého roka, rezervujte si letenky už teraz!

 • Gaudí
  Barcelona je domovom mnohých Gaudího ikonických stavieb vrátane chrámu Sagrada Familia a Casa Batlló.
 • FC Barcelona
  Jeden z najlepších futbalových klubov na svete. Camp Nou sa považuje za svätyňu futbalu.
 • Festivaly a oslavy
  Barcelonské festivaly, od La Mercè po Sant Jordi, sú známe svojím šarmom a tradíciami.

Tipy na výlety v Barcelone

 • Montserrat
  Návšteva tejto horskej svätyne ponúka úžasné výhľady a duchovný zážitok.
 • Predstavenie s čarovnou fontánou
  Ohromujúca svetelná a vodná šou, ktorá očarí návštevníkov.
 • Passeig de Gracia
  Luxusné nákupy a čaro modernistických budov v jednom.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Barcelonu

Pri ceste do Barcelony si nemusíte prestavovať hodinky, pretože sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko. Priamy let do Barcelony trvá približne dve a pol hodiny v závislosti od letiska, z ktorého letíte. Naši klienti si najčastejšie vyberajú cestu z Prahy, kam môžete letieť priamym letom so spoločnosťami Ryanair, EasyJet alebo Vueling Airlines. Obľúbené sú aj priame lety z Viedne, kam môžete letieť so spoločnosťami Ryanair, Iberia, Vueling Airlines alebo Austrian Airlines. Ak chcete letieť z Nemecka, potom odporúčame priamy let z Berlína so spoločnosťami Ryanair, Vueling Airlines alebo EasyJet. Z Poľska môžete využiť priame lety z Krakova so spoločnosťou Ryanair alebo Wizz Air. Do poľského Krakova aj nemeckého Berlína môžete využiť autobusové linky RegioJet.

Naši klienti si najčastejšie vyberajú lety z Prahy do Barcelony. Obľúbené sú aj lety z Viedne do Barcelony. Ak chcete cestovať na letisko v niektorej zo susedných krajín, môžete využiť aj lety z Berlína v Nemecku do Barcelony alebo z Krakova v Poľsku do Barcelony. Ponúkame aj lety z iných európskych letísk. Stačí si vybrať. Ak hľadáte najlacnejšie letenky, neobmedzujte svoje vyhľadávanie len na lety z Prahy a Viedne. Môžete nájsť špeciálne ponuky letov z Nemecka a Poľska, ktoré vám ušetria peniaze.

V Barcelone sa nachádza len jedno medzinárodné letisko, Barcelona El Prat, ktoré sa nachádza približne 12 km juhozápadne od Barcelony. Je to druhé najväčšie letisko v Španielsku a siedme najrušnejšie letisko v Európe. Sídlia tu letecké spoločnosti ako Vueling, Iberia, EasyJet, Norwegian a Ryanair.

Najlacnejší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra Barcelony, je autobusom verejnej dopravy, ktorý premáva z oboch terminálov letiska a v centre Barcelony je približne za 45 minút.

Najrýchlejší spôsob je prímestským vlakom RENFE, ktorý je v centre Barcelony približne za pol hodiny. Je možné použiť aj metro, z ktorého sa dostanete linkou L9 do Barcelony približne za 20 minút. Linka L9 nemá stanicu priamo v centre Barcelony, najbližšia stanica je Europa Fira, kde môžete prestúpiť na inú linku metra (červenú alebo modrú), ktorou sa dostanete do centra Barcelony približne za 30 minút.

Počasie a podnebie v Barcelone

Barcelona sa môže pochváliť stredomorským podnebím s horúcimi letnými mesiacmi a miernymi zimami. Letá sú suché s priemernými teplotami okolo 30 °C, zatiaľ čo zimy majú teploty okolo 10 °C - 15 °C. Najlepší čas na návštevu je jar alebo jeseň, keď je príjemné počasie a mesto nie je preplnené turistami.

Ako si vybrať správne letenky do Barcelony?

Zlákalo vás mesto kultúry s krásnymi plážami? Správna voľba! Stačí si vybrať správnu letenku a vyraziť za zážitkami. Barcelona je vzdialená dve a pol hodiny letu. A keďže Barcelona je jedným z najkrajších európskych miest, môžete si vybrať zo širokej ponuky priamych letov z Prahy, ale obľúbené sú aj lety z Viedne a ďalších európskych letísk. Skôr ako začnete hľadať najlepší let, premyslite si, odkiaľ a kedy chcete letieť, či chcete cestovať naľahko len s batohom alebo či budete potrebovať odbavenú batožinu. Rozhodnite sa, či uprednostňujete pohodlie klasickej leteckej spoločnosti, alebo či hľadáte najlacnejšiu letenku a radšej letíte s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou. Vyhľadanie letu potom nie je zložité. Využite náš jedinečný vyhľadávač letov a za pár sekúnd budete mať k dispozícii ponuku najlacnejších letov na mieru podľa vami zadaných parametrov. Stačí pár kliknutí a zážitok z letu budete mať vo vrecku.

Ako letieť do Barcelony najrýchlejšie?

Priamy let do Barcelony trvá približne dve a pol hodiny v závislosti od letiska, z ktorého letíte. Priamy let je najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do Barcelony. Či už sa rozhodnete letieť z Prahy, Viedne alebo iných európskych letísk, na výber máte množstvo letov. Na našej webovej stránke nájdete výhodné lety za skvelé ceny na krátke výlety a predĺžené víkendy v Barcelone, ale aj na dlhšie pobyty, ak chcete v katalánskej metropole stráviť viac času.

 Ako kúpiť najlacnejšie lety do Barcelony?

Najlacnejšie lety do Barcelony si môžete vždy kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 3 500 korún. Ak si chcete kúpiť letenku naozaj lacno, môžete si počkať na letenky vo výpredaji, ktoré sa môžu pohybovať okolo 1 500 korún. Takéto lacné letenky sa zvyčajne týkajú letov, ktoré si kúpite v dostatočnom predstihu, mimosezónnych letov a letov s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Ceny leteniek si môžete kedykoľvek overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý v priebehu niekoľkých sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností podľa vami zadaných parametrov. Ak potrebujete pomôcť s výberom leteniek, môžete sa obrátiť na našich špecialistov alebo nám napísať na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach v Českej republike.