Letenky do Fuerteventury

Fuerteventura je druhý najväčší ostrov Kanárskeho súostrovia a má rozlohu približne 1 660 km². Ostrov je známy svojím miernym podnebím počas celého roka s priemernými teplotami približne 20 °C až 28 °C. Fuerteventura má rozmanitú krajinu, od piesočnatých pláží až po sopečné vrcholy, a nachádza sa tu niekoľko chránených prírodných rezervácií. Ostrov je tiež významnou lokalitou z hľadiska biodiverzity a je prirodzeným domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Hlavným mestom a hlavným prístavom ostrova je Puerto del Rosario.

fuerteventura

Lacné letenky na Fuerteventury

Prečo ísť do Fuerteventury

Fuerteventura, jeden zo španielskych Kanárskych ostrovov, je obľúbená pre svoje dlhé piesočnaté pláže a ideálne podmienky pre adrenalínové vodné športy, ako je windsurfing a kitesurfing. Ostrov ponúka úchvatnú scenériu, ktorá zahŕňa rozsiahle piesočné duny, sopečné hory a krištáľovo čistú vodu. Prírodný park Dunas de Corralejo a polostrov Jandía sú skvelými miestami na prechádzky a objavovanie miestnej flóry a fauny. Fuerteventura je tiež známa svojimi pokojnými dedinkami, kde môžete ochutnať tradičnú kanársku kuchyňu a vychutnať si pokojný životný štýl. Ostrov je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych na Kanárskych ostrovoch spojený s dobrodružstvom.

 • Surferský raj
  Fuerteventura je vďaka ideálnym veterným podmienkam známa ako jedno z najlepších miest na windsurfing a kitesurfing v Európe.
 • Krásne pláže
  Ostrov sa môže pochváliť jednými z najdlhších a najčistejších piesočných pláží v Atlantiku.
 • Jedinečná krajina
  Vulkanická krajina a rozsiahle piesočné duny ponúkajú nezabudnuteľné scenérie a možnosti na objavovanie prírody.

Tipy na výlety do Fuerteventury

 • Navštívte Parque Natural de Corralejo
  Objavte úžasné duny a krásne pláže tohto prírodného parku.
 • Výlet do Betancúrie
  Preskúmajte staré hlavné mesto ostrova s malebnými uličkami a historickými pamiatkami.
 • Pozorovanie veľrýb a delfínov
  Vydajte sa na more a zažite nezabudnuteľné stretnutie s týmito nádhernými morskými tvormi.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Fuerteventuru

Na ostrov Fuerteventura lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Ryanair, EasyJet a Iberia, ktoré ponúkajú priame lety z mnohých európskych destinácií. Prestupné lety na Fuerteventuru sú k dispozícii zo Slovenska, pričom najčastejšie tranzitné letiská sa nachádzajú v Španielsku, predovšetkým v Madride a Barcelone.

Priame lety na ostrov Fuerteventura sú k dispozícii najmä z veľkých európskych miest vrátane Frankfurtu, Londýna, Berlína, Madridu a Milána. Prípojné lety sú k dispozícii zo Slovenska.

Hlavným letiskom na Fuerteventure je medzinárodné letisko Fuerteventura, ktoré sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Puerto del Rosario. Letisko poskytuje širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov a je hlavným vstupným bodom pre návštevníkov ostrova.

Počasie a podnebie vo Fuerteventure

Teploty sa pohybujú od miernych 20 °C v zime po teplé okolo 28 °C v lete. Vďaka svojej polohe v Atlantickom oceáne sú všetky Kanárske ostrovy ideálnym miestom na návštevu v každom ročnom období, s miernymi zimami a teplými, nie príliš horúcimi letami.