Letenky na Gran Canariu

Gran Canaria je tretím najväčším ostrovom Kanárskych ostrovov a má rozlohu približne 561 km². Na ostrove žije viac ako 850 000 obyvateľov, pričom veľká časť obyvateľstva žije v hlavnom meste Las Palmas de Gran Canaria. Gran Canaria je známa svojím rozmanitým terénom, ktorý zahŕňa všetko od rozsiahlych piesočných dún v Maspalomas až po hornaté oblasti vo vnútrozemí. Ostrov má subtropické podnebie s miernymi teplotami počas celého roka, čo z neho robí obľúbenú destináciu pre turistov, ktorí chcú uniknúť chladnejšiemu počasiu. Priemerné teploty sa pohybujú od 18 °C v zime do 26 °C v lete. Gran Canaria je tiež známa svojou rozmanitou flórou a faunou a nachádza sa tu niekoľko chránených prírodných parkov. Ostrov má dobre rozvinutú turistickú infraštruktúru vrátane širokej ponuky ubytovania, od luxusných rezortov až po cenovo dostupné možnosti.

gran-canaria

Lacné letenky na Gran Canariu

Prečo ísť na Gran Canariu

Gran Canaria, jeden z Kanárskych ostrovov v Španielsku, je známy svojou rozmanitou krajinou, od zelených údolí až po piesočné duny. Ostrov ponúka pre každého niečo: nádherné pláže pre milovníkov slnka, dychberúce turistické trasy pre dobrodruhov a množstvo kultúrnych a historických pamiatok. Maspalomas so svojimi slávnymi piesočnými dunami je obľúbeným miestom na oddych a opaľovanie, zatiaľ čo hlavné mesto Las Palmas ponúka rušný mestský život s historickými štvrťami a modernými obchodmi. Gastronómia na Gran Canarii je zmesou španielskych a afrických vplyvov s výraznou chuťou miestnych čerstvých morských plodov. Gran Canaria je tiež známa svojimi festivalmi a karnevalmi, ktoré prinášajú na ostrov živú atmosféru počas celého roka.

 • Rozmanité krajiny
  Ostrov ponúka úchvatné scenérie od zlatistých pláží cez duny Maspalomas až po horské oblasti.
 • Príjemné podnebie
  Vďaka svojej polohe v blízkosti severoafrického pobrežia sa ostrov teší ideálnemu počasiu po celý rok.
 • Bohaté kultúrne dedičstvo
  Gran Canaria sa môže pochváliť bohatou históriou, ktorá sa odráža v miestnej architektúre, umení a festivaloch.

Tipy na výlety na Gran Canarii

 • Navštívte duny v Maspalomas
  Objavte tento jedinečný prírodný úkaz s obrovskými piesočnými dunami.
 • Prehliadka mesta Las Palmas
  Vychutnajte si kultúrne a historické pamiatky v hlavnom meste ostrova.
 • Turistika v horách
  Vydajte sa na turistické chodníky v horských oblastiach a obdivujte úchvatné výhľady na ostrov.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Gran Canariu

Na Gran Canariu lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane spoločností Iberia, Ryanair a EasyJet, ktoré ponúkajú lety z mnohých európskych miest. Zo Slovenska sú príležitostne k dispozícii sezónne lety a charterové lety do Las Palmas z Prahy a ďalších českých miest. Vzhľadom na svoju popularitu má Gran Canaria dobré spojenie s veľkými európskymi mestami a ponúka širokú škálu možností letov.

Priame lety na Gran Canariu sú k dispozícii z mnohých európskych letísk vrátane Prahy, Londýna, Berlína a Madridu. Letisko Gran Canaria, ktoré slúži ako hlavné letisko ostrova, prijíma medzinárodné lety z celej Európy.

Hlavným letiskom ostrova Gran Canaria je medzinárodné letisko Gran Canaria, ktoré sa nachádza na východnom pobreží ostrova, neďaleko Las Palmas. Letisko obsluhuje širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov a je dobre vybavené na odbavenie veľkého počtu cestujúcich.

Počasie a podnebie v Gran Canarii

Gran Canaria sa môže pochváliť príjemným subtropickým podnebím, ktoré sa vyznačuje miernymi zimami a teplými, ale nie príliš horúcimi letami. Priemerné zimné teploty sa pohybujú okolo 18 °C, zatiaľ čo letné teploty sa pohybujú okolo 26 °C.