Letenky na Ibizu

Ibiza je súčasťou Baleárskych ostrovov a má rozlohu približne 571 km². Ostrov má približne 150 000 obyvateľov a je známy svojím stredomorským podnebím s horúcimi a suchými letami a miernymi a vlhkými zimami. Cestovný ruch je na Ibize kľúčovým hospodárskym odvetvím, ktoré sa vyznačuje značným prílevom návštevníkov najmä počas letných mesiacov. Ostrov je ľahko dostupný vďaka medzinárodnému letisku, ktoré zabezpečuje spojenie s mnohými európskymi mestami a inými destináciami. Ibiza je tiež známa svojimi environmentálnymi iniciatívami a snahami o udržateľný cestovný ruch, ktoré zahŕňajú ochranu miestnych ekosystémov.

ibiza

Lacné letenky do Ibizy

Prečo ísť na Ibizu

Ibiza, jeden z Baleárskych ostrovov v Stredozemnom mori, je svetoznáma svojím búrlivým nočným životom, krásnymi plážami a idylickým prostredím. Ostrov láka návštevníkov svojou uvoľnenou atmosférou, špičkovými barmi a krásnou prírodnou scenériou. Ibiza ponúka pre každého niečo - od známych klubov a diskoték v mestách Ibiza Town a San Antonio až po pokojnejšie pláže a skryté zátoky. Okrem svetoznámej zábavnej scény sa na Ibize nachádza aj staré mesto Dalt Vila, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a je ukážkou bohatej histórie ostrova. Milovníci prírody majú možnosť objavovať nedotknuté vnútrozemie a úžasné pobrežné cesty.

 • Legendárny párty život
  Ibiza je známa svojimi svetoznámymi klubmi a diskotékami, ktoré priťahujú dídžejov a milovníkov párty z celého sveta.
 • Krásne pláže
  Ibiza ponúka širokú škálu krásnych pláží, od rušných pláží s plážovými barmi až po pokojné zátoky.
 • Kultúrne dedičstvo
  Staré mesto Dalt Vila v meste Ibiza je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Tipy na výlety v Ibize

 • Preskúmajte Dalt Vila
  Navštívte historické centrum Ibizy s úzkymi uličkami, obielenými domami a zaujímavými pamiatkami.
 • Relaxujte na pláži
  Strávte deň na obľúbenej pláži Cala Comte alebo Ses Salines a užite si krištáľovo čistú vodu.
 • Výlet na Formenteru
  Vydajte sa na neďaleký ostrov Formentera, ktorý ponúka krásne pláže a pokojnejšiu atmosféru.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Ibizu

Na Ibizu lietajú mnohé európske letecké spoločnosti vrátane nízkonákladových leteckých spoločností, ako sú Ryanair a EasyJet, ktoré ponúkajú priame lety z mnohých európskych miest. Ďalšie letecké spoločnosti, ako napríklad British Airways, Lufthansa a Iberia, poskytujú pravidelné lety s medzipristátiami vo svojich hlavných strediskách. Zo Slovenska nie sú priame lety na Ibizu bežné, ale cestujúci môžu využiť prestupné lety, zvyčajne cez veľké európske mestá, ako je Madrid, Barcelona alebo Londýn.

Priame lety na Ibizu sú k dispozícii z mnohých európskych miest vrátane Londýna, Berlína, Amsterdamu a Paríža a príležitostne aj z Viedne a Frankfurtu. Lety na Ibizu sú k dispozícii zo Slovenska s prestupmi, najčastejšie cez španielske alebo iné veľké európske letiská.

Hlavným letiskom pre prílety na Ibizu je medzinárodné letisko Ibiza, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Ibiza. Letisko poskytuje širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov, vďaka čomu je ostrov ľahko dostupný pre návštevníkov z celého sveta.

Počasie a podnebie na Ibize

Ibiza má typické stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú medzi 26 °C a 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 8 °C a 15 °C. Ostrov je známy svojimi slnečnými dňami, vďaka čomu je ideálny na návštevu takmer počas celého roka, hoci hlavná turistická sezóna trvá od neskorej jari do začiatku jesene.