Letenky na Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy, ktoré sú súčasťou Španielska, pozostávajú zo siedmich hlavných ostrovov a niekoľkých menších ostrovov, ktoré sa nachádzajú približne 100 km od severozápadného pobrežia Afriky. Hlavným mestom je Las Palmas de Gran Canaria na ostrove Gran Canaria. Ostrovy sú známe svojou bohatou prírodnou rozmanitosťou vrátane mnohých endemických druhov živočíchov a rastlín. Cestovný ruch je hlavným zdrojom stabilnej ekonomiky ostrovov a sú obľúbenou destináciou pre plážovú dovolenku, turistiku a tiež modernú ekoturistiku.

kanarske-ostrovy

Lacné letenky na Kanárske ostrovy

Prečo ísť na Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy alebo familiárne "Kanárske ostrovy" ležia v Atlantickom oceáne a sú známe svojím príjemným celoročným podnebím a rozmanitou krajinou. Kanárske ostrovy ponúkajú nádherné prírodné scenérie - od sopečných ostrovov Tenerife a Lanzarote až po zelené lesy ostrovov La Palma a La Gomera. Okrem nádherných pláží a možností vodných športov sú Kanárske ostrovy bohaté na kultúru a históriu. Navštívte starobylé lesy, obdivujte miestnu architektúru a ochutnajte tradičnú kanársku kuchyňu plnú exotických chutí. Kanárske ostrovy sú ideálnym miestom pre oddychovú dovolenku, dobrodružstvo a kultúru.

 • Rozmanitosť prírody
  Každý ostrov ponúka jedinečné zážitky - od piesočných dún Gran Canarie až po drsnú sopečnú krajinu Tenerife.
 • Národný park Teide
  Domov najvyššieho vrchu Španielska a jednej z najväčších sopiek sveta na Tenerife.
 • Pláže a vodné športy
  Kanárske ostrovy sú synonymom krásnych pláží a ideálnych podmienok na surfovanie, potápanie a ďalšie vodné športy.

Tipy na výlety Kanárskych ostrovoch

 • Lanzarote
  Preskúmajte neuveriteľnú sopečnú krajinu národného parku Timanfaya.
 • Gran Canaria
  Objavte rozmanitosť ostrova, od dún v Maspalomas až po horské dedinky.
 • La Palma
  Navštívte "La Isla Bonita", jej nádherné lesy a astronomické observatóriá.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Kanásrke ostrovy

Kanárske ostrovy sú ľahko dostupné z mnohých európskych letísk vďaka širokej ponuke leteckých spoločností. Medzi hlavných dopravcov, ktorí lietajú na Kanárske ostrovy, patria španielske letecké spoločnosti Iberia a Binter Canarias, ale aj mnohé ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad Lufthansa, Air Europa, Ryanair, EasyJet a Vueling. Tieto letecké spoločnosti ponúkajú priame lety z veľkých európskych miest, vďaka čomu sú Kanárske ostrovy ľahko dostupnou destináciou pre návštevníkov z celej Európy.

Priame lety na Kanárske ostrovy sú dostupné z mnohých európskych letísk vrátane Prahy, Londýna, Berlína, Paríža, Madridu a ďalších. Priame lety zo Slovenska sú k dispozícii najmä v zimných mesiacoch, keď sú ostrovy obľúbenou destináciou na útek pred chladným počasím.

Každý z hlavných Kanárskych ostrovov má vlastné medzinárodné letisko. Najrušnejšie sú letisko Gran Canaria na ostrove Gran Canaria a letisko Tenerife South na ostrove Tenerife. Medzi ďalšie dôležité letiská patria Lanzarote, Fuerteventura a La Palma.

Počasie a podnebie na Kanárskych ostrovoch

Kanárske ostrovy sú známe ako "ostrovy večnej jari" vďaka príjemnému a stabilnému podnebiu počas celého roka. Teploty sa pohybujú od miernych 20 °C v zime po teplých 28 °C v lete. Vďaka svojej polohe v Atlantickom oceáne sú ostrovy ideálne na návštevu v ktoromkoľvek ročnom období, s miernymi zimami a teplými, ale nie príliš horúcimi letami.