Letenky na Lanzarote

Lanzarote je štvrtý najväčší z Kanárskych ostrovov, ktorý sa nachádza v Španielsku v Atlantickom oceáne. Ostrov má rozlohu približne 845 km² a približne 150 000 obyvateľov. Lanzarote je známe svojím sopečným pôvodom, čo sa prejavuje v jeho jedinečnej krajine s viac ako 300 sopečnými kužeľmi. Podnebie na ostrove je mierne a suché, s priemernými teplotami okolo 20 °C v zime a 28 °C v lete.

lanzarote

Lacné letenky na Lanzarote

Prečo ísť na Lanzarote

Lanzarote, jeden z Kanárskych ostrovov v Španielsku, je známy svojou jedinečnou sopečnou krajinou, krásnymi plážami a kultúrnym dedičstvom. Ostrov ponúka mimoriadne prírodné krásy vrátane pôsobivého národného parku Timanfaya s tzv. mesačnou krajinou a geotermálnymi aktivitami. Lanzarote je tiež domovom mnohých diel slávneho umelca Césara Manriqueho, ktorý mal veľký vplyv na architektúru a dizajn ostrova. Vinárska oblasť La Geria ponúka možnosť ochutnať miestne vína z pôdy posiatej sopečným prachom. Pre milovníkov vody sú tu nádherné pláže ako Playa Blanca alebo Papagayo, ktoré lákajú ku kúpaniu a vodným športom. Lanzarote je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu oddychu, prírodných krás a nevšednej kultúry.

 • Jedinečná sopečná krajina
  Národný park Timanfaya ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok z mesačnej krajiny a gejzírov.
 • Dielo Césara Manriqueho
  Manriqueho umenie a architektúra sú neodmysliteľne spojené s ostrovom a dodávajú mu jedinečný charakter.
 • Krásne pláže
  Lanzarote má množstvo nádherných pláží s jemným pieskom a čistou vodou. Sú ideálne na oddych a vodné športy.

Tipy na výlety v Lanzarote

 • Navštívte národný park Timanfaya
  Objavte sopečnú krajinu pripomínajúcu povrch Mesiaca na organizovanej turistickej trase.
 • Preskúmajte Jameos del Agua
  Navštívte tento jedinečný komplex jaskýň a podzemných jazier, ktoré upravil César Manrique.
 • Výlet do vinárskej oblasti La Geria
  Ochutnajte miestne vína a preskúmajte jedinečnú krajinu, v ktorej sa pestuje vinič.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Lanzarote

Na Lanzarote lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Ryanair, EasyJet a Iberia, ktoré ponúkajú pravidelné a sezónne lety z mnohých európskych miest. Zo Slovenska nie sú priame lety na Lanzarote zvyčajne k dispozícii, ale cestujúci môžu využiť spojenia cez hlavné európske letecké uzly, ako sú Madrid, Barcelona a Londýn. Tieto lety poskytujú flexibilné možnosti cestovania na tento obľúbený Kanársky ostrov.

Lety na Lanzarote sú dostupné z mnohých európskych letísk vrátane letísk v Londýne, Madride, Berlíne a ďalších. Lety zo Slovenska sú zvyčajne s prestupom v jednom z týchto veľkých európskych miest, najmä počas hlavnej turistickej sezóny.

Hlavným letiskom na Lanzarote je medzinárodné letisko César Manrique-Lanzarote, ktoré sa nachádza v blízkosti hlavného mesta ostrova, Arrecife. Toto letisko obsluhuje množstvo medzinárodných a vnútroštátnych letov a je hlavným vstupným bodom pre väčšinu turistov navštevujúcich ostrov.

Počasie a podnebie v Lanzarote

Lanzarote má suché, subtropické podnebie, ktoré sa vyznačuje dlhými, teplými letami a miernymi zimami. Letné teploty často dosahujú viac ako 30 °C, zatiaľ čo zimné mesiace sú teplejšie s priemernými teplotami okolo 20 °C. Vďaka svojej polohe v blízkosti severoafrického pobrežia má ostrov málo zrážok a viac ako 300 slnečných dní v roku, čo z neho robí ideálnu destináciu pre celoročné návštevy.