Letenky do Madridu

Madrid je hlavné a najľudnatejšie mesto Španielska s viac ako 3 miliónmi obyvateľov. Nachádza sa v strede Pyrenejského polostrova a je politickým, kultúrnym a hospodárskym centrom krajiny. Mesto má kontinentálne podnebie s horúcimi letami a studenými zimami. Madrid je tiež dôležitým dopravným uzlom s veľkým medzinárodným letiskom Adolfa Suáreza Madrid-Barajas. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok, múzeí a kultúrnych inštitúcií. Okrem toho je Madrid známy svojou vášňou pre futbal, umenie a tradičnú španielsku kuchyňu.

madrid

Lacné letenky do Madridu

Prečo ísť do Madridu

Leťte s nami a nasajte atmosféru španielskej kráľovskej rodiny v Palacio Real de Madrid alebo navštívte čokoládovňu San Gines z 19. storočia. Ak vás láka oddych, načerpajte nové sily v parku El Retiro. Ak je naopak dusno, potom sa vyberte do arény býčích zápasov na námestí Plaza de Toros las Ventas. Milovníci kultúry musia navštíviť Museo Nacional del Prado, kde nájdu diela velikánov ako Rembrandt, Goya a Rubens. A keď vám z toho všetkého vyhladne, zájdite si na pravé španielske tapas a vychutnajte si vynikajúcu miestnu kuchyňu.

 • Múzeá a umenie
  V Madride sa nachádza niekoľko svetoznámych múzeí vrátane múzea Museo del Prado, v ktorom sa nachádzajú diela umelcov ako Goya a Velázquez.
 • Futbalová vášeň
  Vďaka klubom ako Real Madrid a Atletico Madrid je mesto považované za hlavné mesto futbalu, ktoré priťahuje fanúšikov z celého sveta.
 • Gastronómia
  Madridské tapas bary a tradičné reštaurácie ponúkajú ochutnávku pravej španielskej kuchyne, od paelly po churros.

Tipy na výlety v Madride

 • Park Retiro
  Ideálne miesto na oddych uprostred mesta s jazerom, nádhernými sochami a palácom.
 • Gran Vía
  Hlavná nákupná a zábavná tepna mesta, kde môžete zažiť živý ruch madridskej metropoly.
 • Palacio Real
  Impozantná budova s bohatým interiérom, kde nahliadnete do histórie španielskej monarchie.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Madrid

Madrid sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko a váš let bude trvať približne menej ako tri hodiny v závislosti od letiska, z ktorého letíte. Naši klienti si najčastejšie vyberajú lety z Prahy, kam môžete letieť so spoločnosťou Iberia alebo Ryanair. Obľúbené sú aj lety z Viedne, kam môžete letieť s nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair. Z poľského Krakova môžete letieť so spoločnosťou Ryanair. Z Berlína môžete letieť so spoločnosťou Ryanair alebo španielskou národnou leteckou spoločnosťou Iberia. Letisko v Mníchove ponúka lety so spoločnosťami Iberia, Lufthansa alebo Vueling. Z Frankfurtu môžete letieť so spoločnosťami Lufthansa, Iberia alebo Air Europa. Ak sa rozhodnete letieť z Budapešti, môžete si vybrať let so spoločnosťami Iberia, Ryanair alebo WizzAir.

Ak hľadáte najlacnejšie letenky, neobmedzujte sa len na letiská v Českej republike. Letisko odletu môže mať veľký vplyv na cenu vašej letenky. V našej ponuke nájdete lety z Prahy do Madridu. Lety z Ostravy do Madridu a lety z Brna do Madridu momentálne nie sú v ponuke a po pandante ich zatiaľ žiadna letecká spoločnosť nevykonáva. Lety z Viedne do Madridu sú u našich zákazníkov obľúbené. Môžete využiť aj nemecké letiská a rezervovať si lety z Berlína, Mníchova alebo Frankfurtu do Madridu. Najmä cestujúci z Moravy si často vyberajú lety z Budapešti do Madridu alebo lety z Krakova do Madridu.

V Madride sa nachádza len jedno medzinárodné letisko. Letisko Adolfa Suáreza Madrid - Barajas je najväčším letiskom v Španielsku a jedným z najväčších letísk v Európe. Nachádza sa približne 15 km od centra Madridu. Je základňou španielskej národnej leteckej spoločnosti Iberia a Air Europa. Letisko slúži nielen pre cestujúcich smerujúcich do Madridu, ale je aj dôležitým prestupným letiskom pre lety z Európy do Latinskej Ameriky.

Najrýchlejší a najlacnejší spôsob, ako sa dostať z letiska, je vlak, ktorý odchádza z terminálu 4. Na prepravu medzi terminálmi môžete využiť bezplatný letiskový autobus. Cesta vlakom do centra mesta trvá približne 20 minút. Ďalšou možnosťou je využiť metro, ktorým sa do centra dostanete za približne 40 minút s prestupom. Z letiska odchádzajú aj autobusy mestskej hromadnej dopravy a letiskový autobus. Na prepravu po Madride a okolí si môžete prenajať auto. Ceny prenájmu áut sú v celom Španielsku veľmi nízke, takže sa budete môcť rýchlo a pohodlne dostať do iných španielskych miest.

Počasie a podnebie v Madride

Madrid má kontinentálne podnebie, čo znamená horúce letá a chladné zimy. Teploty môžu v lete dosahovať až 35 °C, zatiaľ čo v zime klesajú na 0 °C, niekedy aj nižšie. Hoci je Madrid známy svojimi suchými letami, občasné letné búrky nie sú zriedkavé. Najlepším obdobím na návštevu je jar a jeseň, keď je počasie mierne a príjemné.

Ako si vybrať správne letenky do Madridu?

Chcete zažiť živé hlavné mesto Španielska? Rezervujte si letenky do Madridu. Výber najvhodnejšej letenky nie je zložitý. Najprv si všetko premyslite a odpovedzte si na otázky, kedy chcete letieť, kde chcete v Španielsku pristáť a odkiaľ chcete letieť. ak hľadáte najlacnejšiu letenku, vyberte si nízkonákladovú leteckú spoločnosť. Ak dávate prednosť pohodliu a kvalitným službám na palube, potom si vyberte jednu z klasických leteckých spoločností. Dôležité je tiež zvážiť, či chcete po Madride cestovať len s malým batohom, alebo či bude súčasťou vašej letenky aj zapísaná batožina. Následný nákup palubných služieb môže predražiť aj lacnú letenku. Premysleli ste si to všetko? Potom stačí všetko zadať do formulára na webovej stránke STUDENT AGENCY a náš jedinečný vyhľadávač leteniek porovná ponuky letov viac ako 650 leteckých spoločností a pripraví vám ponuku zľavnených leteniek na mieru.

Ako sa dá najrýchlejšie letieť do Madridu?

Nemáte radi dlhé cesty? Chcete byť v Madride čo najrýchlejšie? Potom si vyberte najbližšie letisko a priamy let. Madrid je obľúbenou destináciou, kam radi chodia na výlet nielen Česi, ale aj naši susedia. Ponuka letov je tak pestrá. Priamy let z Prahy do Madridu vám potrvá približne tri hodiny. Za niekoľko hodín môžete objavovať krásy španielskej metropoly.