Letenky do Malagy

Malaga je prístavné mesto v južnom Španielsku a hlavné mesto rovnomennej provincie v Andalúzii. Nachádza sa na pobreží Costa del Sol, čo v preklade znamená "slnečné pobrežie", a je známe svojím ideálnym podnebím, historickými pamiatkami a pulzujúcim kultúrnym životom. Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do čias Feničanov, Rimanov a Maurov. Malaga je tiež rodiskom slávneho maliara Pabla Picassa a herca Antonia Banderasa. Mesto ponúka širokú škálu kaviarní, reštaurácií a barov, či už hľadáte tradičné andalúzske špeciality alebo modernú medzinárodnú kuchyňu.

malaga

Lacné letenky do Malagy

Prečo ísť do Malagy

Máte chuť na poriadnu fiestu? Výlet do Malagy vám ponúkne bohatú kultúru, malebné mestské zákutia, kúpanie v Stredozemnom mori, vynikajúcu španielsku kuchyňu a tiež hory. Vydajte sa s nami na juh Španielska a preskúmajte rodisko Pabla Picassa. Vychutnajte si piesočnatú pláž Playa de la Malagueta, objavte stredovekú pevnosť Alcazaba de Málaga, pozrite si ruiny starovekého rímskeho divadla Teatro Romano alebo si vychutnajte prechádzku starým mestom, ktorému dominuje námestie Plaza de la Constitución. Nechajte sa očariť Málagou, očarujúcim mestom na slnečnom pobreží Španielska.

 • Rodisko Pabla Picassa
  Málaga je hrdá na svojho slávneho syna, maliara Pabla Picassa. Jeho múzeum je jednou z hlavných atrakcií mesta.
 • Historické pamiatky
  Alcazaba, Rímske divadlo a katedrála v Malage sú architektonickými skvostmi a svedectvom bohatej histórie mesta.
 • Pobrežie Costa del Sol
  Malaga leží na slávnom pobreží Costa del Sol a ponúka jedny z najlepších pláží v Španielsku s priezračne modrým morom.

Tipy na výlety v Malage

 • Catedral de la Encarnación
  Táto monumentálna katedrála v centre Malagy ponúka ohromujúcu architektúru a nádherne zdobené interiéry.
 • Mercado Central Atarazanas
  Tento tradičný trh ponúka čerstvé produkty, od rýb až po ovocie. Autentický zážitok z každodenného života v Malage.
 • Jardín Botánico Histórico La Concepción
  Táto nádherná botanická záhrada ponúka oddych medzi exotickými rastlinami a kvetmi. Ideálna na piknik v pokojnom prostredí.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Malagu

S výnimkou Kanárskych ostrovov sa Španielsko nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko, takže pri ceste do Malagy si nemusíte prestavovať hodinky. Let trvá približne 3 až 3,5 hodiny v závislosti od letiska, z ktorého letíte. Naši klienti si najčastejšie vyberajú let z Prahy, kam môžete v súčasnosti letieť so spoločnosťou Smartwings alebo nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Ryanair. Obľúbené sú aj lety z Viedne, kde si môžete vybrať zo spoločností Wizz Air alebo Ryanair. Z nemeckých miest môžete letieť so spoločnosťami EasyJet, Ryanair, Lufthansa alebo Eurowings. Z Bratislavy na Slovensku môžete letieť so spoločnosťou Ryanair a z Budapešti v Maďarsku so spoločnosťou WizzAir.

Najobľúbenejšou voľbou našich klientov sú lety z Prahy do Malagy. Letecké spoločnosti zatiaľ neponúkajú letenky z Brna do Malagy, ani z Ostravy do Malagy. Obľúbené sú aj lety z Viedne do Malagy alebo z Nemecka do Malagy. Môžete si vybrať napríklad lety z Berlína, Dortmundu, Düsseldorfu, Hamburgu, Stuttgartu, Mníchova alebo Frankfurtu. Ponúkame tiež lety z Bratislavy do Malagy alebo z Katovíc a Krakova do Malagy.

V Malage sa nachádza len jedno medzinárodné letisko, ktoré nesie meno miestneho svetoznámeho rodáka a maliara Pabla Picassa. Letisko Pabla Ruiza Picassa sa nachádza približne 8 km od Malagy, hlavného mesta Andalúzie.

Najrýchlejší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra Malagy, je využiť vlak C1, ktorý zastavuje priamo na letisku. Cesta do centra trvá približne 10 až 15 minút. Ďalšou možnosťou je využiť expresnú autobusovú linku A1, ktorou sa do centra dostanete za približne 30 minút. Ak nemáte záujem cestovať verejnou dopravou, môžete si vziať taxík alebo prenajať auto. Výber áut na prenájom nájdete tu. Ceny za prenájom áut sú v celom Španielsku viac než prijateľné.

Počasie a podnebie v Malage

Malaga sa môže pochváliť stredomorským podnebím s horúcimi letami a veľmi miernymi zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty klesajú na príjemných 17 °C. Mesto má viac ako 300 slnečných dní v roku, čo z Malagy robí ideálnu dovolenkovú destináciu po väčšinu roka.

Ako si vybrať správne letenky do Malagy?

Malaga je jednou z najobľúbenejších destinácií cestujúcich do Španielska. Smerujú sem nielen tí, ktorí hľadajú krásne pláže, ale aj tí, ktorí túžia objavovať kultúrne a historické krásy Andalúzie. Letecká spoločnosť preto ponúka širokú škálu letov nielen z Prahy do Malagy, ale aj z Viedne a okolitých letísk. Aby ste si mohli vybrať pre vás najlepšiu letenku, odpovedzte si najprv na otázky, odkiaľ chcete letieť a kde chcete v Andalúzii pristáť. Ak hľadáte najlacnejšiu letenku, vyberte si niektorú z nízkonákladových leteckých spoločností, ale nečakajte žiadny luxus. Ak dávate prednosť pohodliu a kvalitným službám na palube, vyberte si jednu z klasických leteckých spoločností. Vopred by ste si tiež mali premyslieť, či chcete cestovať po Andalúzii s malým batohom, alebo budete potrebovať veľký kufor (odbavenú batožinu). Zakúpenie ďalších služieb môže predražiť aj pôvodne lacnú letenku. Máte všetky odpovede? Potom nie je nič jednoduchšie ako zadať všetko do nášho jedinečného vyhľadávača letov na webovej stránke STUDENT AGENCY. V priebehu niekoľkých sekúnd porovnáme ponuky viac ako 650 leteckých spoločností a pripravíme vám ponuku na mieru.

Ako sa dá najrýchlejšie letieť do Malagy?

Ak chcete byť v Malage v Španielsku naozaj najrýchlejšie, nájdite si najbližšie letisko a vyberte si priamy let. Nech už chcete letieť z ktoréhokoľvek európskeho hlavného mesta, v ponuke je množstvo letov. Let z Prahy do Malagy trvá niečo vyše troch hodín. Vďaka tomu je Malaga ideálnou destináciou nielen na pravidelnú týždennú/štvordňovú dovolenku, ale aj na predĺžený víkend alebo krátky eurovíkend. Čakajú na vás nádherné pláže, tak si zbaľte kufre a poďte za dobrodružstvom.

Ako kúpiť najlacnejšie letenky do Malagy?

Najlacnejšie letenky do Malagy získate, ak si letenku kúpite online. Vyhnete sa tak rôznym poplatkom za sprostredkovanie. Letecké spoločnosti aj agentúry musia hradiť náklady na predajcu, takže nákup na pobočke alebo prostredníctvom e-mailu/telefónu je vždy o niečo drahší. Ceny leteniek do Malagy sa pohybujú okolo 3 500 až 7 000 Kč. Ak si chcete kúpiť letenku naozaj lacno, počkajte si na letenky vo výpredaji, ktorých cena sa môže pohybovať okolo 1 000 až 2 500 Kč. Takéto lacné letenky sa zvyčajne týkajú letov, ktoré si kúpite v dostatočnom predstihu, a mimosezónnych letov. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Vo všeobecnosti platí, že čím bližšie k odletu si letenky kupujete, tým sú drahšie. Ceny leteniek si môžete kedykoľvek overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý vám na základe zadaných kritérií v priebehu niekoľkých sekúnd porovná ponuky letov od viac ako 650 leteckých spoločností. Ak potrebujete pomôcť s výberom leteniek, môžete kontaktovať našich špecialistov na telefónnom čísle 542 42 42 42 alebo nám napíšte na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach po celej Českej republike.