Letenky na Mallorku

Mallorka je najväčší ostrov španielskeho súostrovia Baleáry v západnej časti Stredozemného mora. Má rozlohu približne 3 640 km² a takmer 900 000 obyvateľov. Hlavným mestom je Palma de Mallorca, ktorá je zároveň hospodárskym a kultúrnym centrom ostrova. Úradnými jazykmi sú španielčina a katalánčina. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, úžasnou horskou krajinou a bohatou kultúrou a históriou.

malorka

Lacné letenky na Mallorku

Prečo ísť na Mallorku

Najznámejší ostrov Baleárskych ostrovov a Španielska očaril skladateľa Fryderyka Chopina či tenistu Rafaela Nadala a očarí aj vás. Obľúbený ostrov je známy svojimi nádhernými plážami a vynikajúcou gastronómiou. Okrem oddychu pri krištáľovo čistom mori sa môžete vydať do hôr alebo preskúmať hlavné mesto Palma de Mallorca, ktorému dominuje katedrála La Seu. Za návštevu stojí aj malebné mestečko Deia alebo Valldemossa.

 • Nádherné pláže
  Mallorka je známa svojimi plážami - od širokých piesočných pláží až po malebné zátoky. Voda je tu krištáľovo čistá a teplá.
 • História
  Palma de Mallorca, hlavné mesto ostrova, má bohatú históriu a kultúru s pôsobivým kláštorným komplexom.
 • Tramuntana
  Prírodné krásy týchto hôr sú úchvatné. Obľúbené miesto pre turistov, ktorí vyhľadávajú treking a nádherné výhľady.

Tipy na výlety na Mallorke

 • Dračie jaskyne
  Podzemná jaskyňa s nádhernými krápníkmi a jazierkom. Každý deň sa tu konajú koncerty klasickej hudby.
 • Valldemossa
  Malebná dedinka v horách, kde žil hudobný skladateľ Chopin. Prechádzka jej úzkymi uličkami je ako návrat v čase.
 • Historická električka v meste Soller
  Malé mestečko s očarujúcim námestím a starou električkou, ktorá premáva až do prístavu. Ideálne miesto na obed.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Mallorku

Z Prahy na Mallorku sa letí približne 2 hodiny, v prípade Španielska a Baleárskych ostrovov je časové oneskorenie +1 hodina. Z hlavného mesta môžete letieť so spoločnosťou Smartwings alebo nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair, ktorá odlieta aj z Viedne. Ak letíte z Maďarska alebo Poľska, budete musieť prestúpiť. Z Budapešti lieta spoločnosť KLM Royal Dutch Airlines alebo Swiss International Air Lines. Lufthansa lieta z Katovíc alebo Krakova. Ryanair, Eurowings alebo EasyJet lietajú priamo z Berlína. Z Frankfurtu sa na Malorku dostanete leteckou spoločnosťou Lufthansa alebo Ryanair.

Najprv si premyslite, odkiaľ chcete letieť. Najčastejšou voľbou pre turistov je Praha, ale môžete využiť aj letiská v blízkych mestách, ako je Viedeň alebo Budapešť. Nech už pôjdete kamkoľvek, pristanete na jedinom letisku na ostrove, ktorým je Palma de Mallorca, vzdialená 8 km od hlavného mesta. Okrem miesta a času odletu si premyslite, či sa vám do lietadla zmestí malý príručný kufor, alebo budete potrebovať veľký kufor. Odporúčame vám kúpiť si letenku s odbavením v cene už teraz, pretože neskorší nákup by vás mohol vyjsť drahšie. Keď máte vo všetkých bodoch jasno, stačí zadať požiadavky do nášho vyhľadávača a ten porovná 650 leteckých spoločností a nájde vám letenku na mieru.

Na Mallorke je len jedno letisko, Palma de Mallorca, ktoré je vzdialené 8 km od hlavného mesta. Je to tretie najväčšie letisko v Španielsku. Sídlia tu letecké spoločnosti Air Europe, Ryanair, EasyJet a Vueling. Dopravu na ostrove zabezpečujú najmä autobusy, prvou linkou A1 sa dostanete do centra Palma de Mallorca, druhá linka A2 premáva po osi známych letovísk Can Pastilla, Playa de Palma a s'Arenal. Autobusy premávajú každých 10 - 15 minút a cesta vás bude stáť približne 5 eur. Okrem verejnej dopravy môžete využiť aj taxi služby alebo si prenajať auto. Väčšina autopožičovní sa nachádza priamo na letisku.

Počasie a podnebie v Mallorke

Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 28 °C, zatiaľ čo zimné teploty zvyčajne neklesajú pod 10 °C. More je teplé, teplota vody sa v letných mesiacoch pohybuje okolo 25 °C. S viac ako 300 slnečnými dňami v roku je Mallorca ideálnym miestom pre milovníkov slnka a mora bez ohľadu na ročné obdobie, v ktorom sa ju rozhodnete navštíviť.

Ako kúpiť najlacnejšie lety na Malorku?

Najlacnejšie letenky na Malorku si môžete vždy kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 4 000 korún, s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami môžete letieť už za 2 000 korún. Ak si chcete kúpiť letenku naozaj lacno, počkajte si na akciové letenky, ktoré sa môžu pohybovať okolo 1 000 korún. Takéto lacné letenky sa zvyčajne vzťahujú na lety, ktoré si kúpite s dostatočným predstihom alebo mimo sezóny. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Ceny leteniek si môžete vždy overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý vám v priebehu niekoľkých sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností podľa vami zadaných parametrov. Ak potrebujete pomôcť s výberom letenky, kontaktujte našich špecialistov alebo nám napíšte na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach po celej Českej republike.

Kde nájdem aktuálne požiadavky na vstup na Malorku?

Na Baleárskych ostrovoch môžu platiť iné podmienky vstupu ako na pevninskom Španielsku. Vždy si pred cestou skontrolujte podmienky na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecíV súčasnosti je povinné pricestovať s platným očkovaním, negatívnym testom alebo potvrdením o prekonanej kovide. Test môžete absolvovať po príchode do krajiny, ale dovtedy musíte zostať v karanténe. V tomto prípade však odporúčame skontrolovať pravidlá konkrétnej leteckej spoločnosti, niektoré vyžadujú test pri nástupe do lietadla. Cestujúci musia tiež vyplniť hygienický formulár.

Akým spôsobom sa dá najrýchlejšie letieť na Malorku?

Najobľúbenejšie lety sú z Prahy na Malorku a z Viedne na Malorku, ale môžete letieť aj z Maďarska, Poľska alebo Nemecka. Z Brna a Ostravy sa v súčasnosti na Malorku nelieta, pretože po uzavretí koronavírusu žiadne letecké spoločnosti lety na Malorku nezačali. Ak letíte z Viedne alebo Budapešti, spojte cestu na letisko s návštevou mesta. Takto môžete počas jednej dovolenky spoznať viac destinácií.

Ako si vybrať správnu letenku na Malorku?

Najprv si premyslite, odkiaľ chcete letieť. Najčastejšou voľbou turistov je Praha, ale môžete využiť aj letiská v blízkych mestách, ako je Viedeň alebo Budapešť. Nech už pôjdete kamkoľvek, pristanete na jedinom letisku na ostrove, ktorým je Palma de Mallorca, vzdialené 8 km od hlavného mesta. Okrem miesta a času odletu si premyslite, či sa vám do lietadla zmestí malý príručný kufor, alebo budete potrebovať veľký kufor. Odporúčame vám kúpiť si letenku s odbavením v cene už teraz, pretože neskorší nákup by vás mohol vyjsť drahšie. Keď máte vo všetkých bodoch jasno, stačí zadať požiadavky do nášho vyhľadávača a ten porovná 650 leteckých spoločností a nájde vám letenku na mieru.