Letenky na Menorku

Menorka, druhý najväčší z Baleárskych ostrovov, leží v Stredozemnom mori a je súčasťou Španielska. Ostrov má rozlohu približne 700 km² a približne 95 000 obyvateľov. Menorka sa môže pochváliť bohatou históriou siahajúcou až do predrímskych čias a je známa svojimi talajotickými pamiatkami, ktoré sú dôkazom starovekého osídlenia. Hlavnou hospodárskou činnosťou na ostrove je cestovný ruch, ale Menorka je známa aj výrobou mahónskeho syra a ďalších tradičných výrobkov. Vďaka svojej nedotknutej prírode a konzervatívnemu prístupu k rozvoju cestovného ruchu bol ostrov v roku 1993 vyhlásený za biosférickú rezerváciu UNESCO.

menorka

Lacné letenky na Menorku

Prečo ísť na Menorku

Menorka, jeden z Baleárskych ostrovov v Španielsku, je známa svojím pokojným prostredím, krásnymi plážami a bohatou históriou. Tento ostrov ponúka idylické útočisko pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku ďaleko od rušných turistických stredísk. Menorka má viac ako 200 km pobrežia a môže sa pochváliť nádhernými piesočnatými plážami a odľahlými zátokami. Historické mesto Ciutadella a hlavné mesto Mahon sú plné pôvabných uličiek, historických pamiatok a živej kultúry. Menorca je známa aj svojimi prírodnými parkami, ako je S'Albufera des Grau, kde môžete spoznávať bohatú flóru a faunu. Ostrov ponúka ideálne podmienky na turistiku, jazdu na koni a vodné športy, takže je ideálnym miestom pre rodiny a páry.

 • Krásne pláže
  Na Menorke sa nachádzajú jedny z najkrajších a najpokojnejších pláží v Španielsku, ktoré sú ideálne na relaxáciu a oddych.
 • Bohatá história
  Na ostrove sa nachádzajú fascinujúce talajotické pamiatky a starobylé budovy v Ciutadelle a Mahone.
 • Prírodné krásy
  Menorka ponúka nádherné prírodné scenérie a vďaka svojej mimoriadnej biodiverzite a prírodným scenériám je zapísaná na zozname biosférických rezervácií UNESCO.

Tipy na výlety na Menorke

 • Navštívte Ciutadella
  Objavte historické centrum tohto starobylého mesta s katedrálou a malebnými uličkami.
 • Preskúmajte prírodný park S'Albufera des Grau
  Vychutnajte si turistiku, pozorovanie vtákov a objavte bohatú biodiverzitu tejto chránenej oblasti.
 • Relaxujte na pláži Cala Macarella
  Vychutnajte si jednu z najznámejších a najfotogenickejších pláží Menorky obklopenú prírodnými krásami.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Menorku

Na Menorku lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane španielskej Iberie, britskej EasyJet a nemeckej Lufthansy, ktoré ponúkajú pravidelné lety najmä počas letnej turistickej sezóny. Zo Slovenska sa na Menorku nelieta priamo, ale cestujúci môžu využiť prestupné lety cez európske dopravné uzly, ako sú Barcelona, Madrid a Londýn. V letných mesiacoch sa zvyčajne ponúka viac letov vrátane nízkonákladových spojení.

Lety na Menorku sú dostupné najmä počas letnej sezóny z rôznych európskych letísk vrátane Londýna, Barcelony, Madridu a Frankfurtu. Zo Slovenska je možné cestovať s prípojmi, čo umožňuje flexibilné plánovanie cesty na tento malebný ostrov.

Medzinárodné lety na Menorku pristávajú na medzinárodnom letisku Menorca (Mahon), ktoré sa nachádza v blízkosti hlavného mesta ostrova Mahon. Letisko je dobre vybavené a poskytuje jednoduchý prístup do rôznych častí ostrova.

Počasie a podnebie na Menorke

Menorka má stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú od 24 °C do 28 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 10 °C a 14 °C. Ostrov je známy slnečnými dňami a azúrovo modrou oblohou, vďaka čomu je Menorka ideálnou destináciou pre milovníkov prírody a pláží. Najlepší čas na návštevu je od mája do októbra, keď je počasie najvhodnejšie na vonkajšie aktivity a kúpanie.