Letenky do Palmy de Mallorca

Palma de Mallorca, hlavné mesto ostrova Mallorca, má približne 400 000 obyvateľov a je najväčším mestom Baleárskych ostrovov. Ostrov Mallorca, ktorý je súčasťou Španielska, má rozlohu približne 3 640 km² a je známy svojím stredomorským podnebím s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Palma ponúka bohatú históriu, ktorá siaha až do čias Rimanov a Maurov, o čom svedčí množstvo historických pamiatok v meste. Hospodárstvo ostrova je do veľkej miery závislé od cestovného ruchu, ale zahŕňa aj poľnohospodárstvo, obchod a služby. Okrem turistických atrakcií ponúka Palma aj širokú škálu kultúrnych aktivít vrátane festivalov, koncertov a výstav.

palma-de-mallorca

Lacné letenky do Palma de Mallorca

Prečo ísť do Palmy de Mallorca

Palma de Mallorca, hlavné mesto Baleárskych ostrovov v Španielsku, je známe svojimi krásnymi plážami, historickými pamiatkami a uvoľnenou atmosférou. Toto malebné mesto na pobreží Stredozemného mora ponúka návštevníkom zmes tradičnej španielskej kultúry a moderného ostrovného životného štýlu. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí impozantná katedrála La Seu, ktorá dominuje panoráme mesta, a staré mesto s úzkymi uličkami a historickými budovami. Palma je tiež známa svojimi krásnymi parkami, živými trhmi a širokou ponukou obchodov, kaviarní a reštaurácií. Okrem toho je Palma východiskovým bodom na objavovanie nádherných pláží, malebných dediniek a hornatej krajiny, ktoré ostrov Mallorca ponúka.

 • Krásne pláže
  Mallorca je známa svojimi nádhernými plážami s krištáľovo čistým morom a zlatým pieskom.
 • Historické pamiatky
  Katedrála La Seu a staré mesto Palma sú skvelými príkladmi bohatej histórie a kultúry ostrova.
 • Prírodné krásy
  Ostrov ponúka úžasnú horskú krajinu, malebné dedinky a zelené údolia, ktoré sú ideálne na pešiu turistiku a cyklistiku.

Tipy na výlety v Palme de Mallorca

 • Prechádzka po starom meste Palmy
  Objavte čaro jedinečných historických uličiek starého mesta plných kaviarní a obchodíkov.
 • Návšteva pláže Es Trenc
  Vychutnajte si jednu z najlepších pláží na ostrove s bielym pieskom a tyrkysovou vodou.
 • Výlet do horskej dedinky

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Palmu de Mallorca

Do Palmy de Mallorca lieta niekoľko európskych leteckých spoločností vrátane španielskych leteckých spoločností, ako sú Iberia a Vueling. Lety na Malorku ponúkajú aj ďalšie medzinárodné letecké spoločnosti ako Lufthansa, Air France a British Airways. Zo Slovenska lieta do Palmy sezónne niekoľko leteckých spoločností, čo českým turistom umožňuje ľahký prístup.

Lety do Palmy de Mallorca sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Berlína, Londýna, Paríža a Madridu. Letisko Palma de Mallorca slúži ako hlavný vstupný bod pre turistov navštevujúcich ostrov.

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Palmy de Mallorca je medzinárodné letisko Palma de Mallorca, ktoré sa nachádza približne 8 km od centra mesta. Toto letisko je jedným z najväčších v celom Španielsku a poskytuje širokú škálu služieb pre cestujúcich.

Počasie a podnebie v Palme de Mallorca

Palma de Mallorca má typické stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú od 25 °C do 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa pohybujú okolo 10 °C.